Aniž by věděl jak a proč, ocitá se Eddie sám uprostřed Mohavské pouště v jakési podivné hře, kterou nikdy nechtěl hrát. Jen pomocí vysílačky je ve spojení s člověkem, který ho sem dostal. Představil se jako Jimmy, ale neřekl, o co mu jde, proč si vybral právě Eddieho, ani jestli ho zabije, nebo nechá žít. Jedno je ale jasné, chce, aby Eddie trpěl a sáhl si až na dno svých sil a svého černého svědomí. Aby chtěl raději zemřít, než dál snášet Jimmyho krutou a zlomyslnou hru… (oficiálny text distribútora)

honajz

Problém je, když vám po pár minutách docvakne, vo co gou, což není mimochodem tak těžké pochopit. Pak sledujete jen výjevy. Nikoliv jako v Cimrmanově Vizionáři, ty byly alespoň zábavné, ale prostě výjevy z pouště. Slunce, vedro, písek. Sem tam pro ozvláštnění kaktus nebo hlava z písku. Když už filmu dochází dech, objeví se POZOR SPOILER... drogoví dealeři. Nakonec nám skutečně je naservírováno, že šlo o to, co jsme si od začátku mysleli, aniž je nám vysvětleno, proč chlápek byl zrovna teď v poušti, proč dělal, co dělal, jak to skloubil s rodinou... Trochu mi tam lavírují i vztahové věci, i to, že by si po dvou letech nepamatoval, co udělal. Nebo že mu nedošlo, oč asi jde. Spousta věcí není dovysvětlena, dokonce ani vysvětlena, takže je to revenge tak trochu na povrchu plovoucí a celkově vlastně o ničem. A co mi samozřejmě vadilo, tak detaily. Pan pronásledovaný - všimněte si - má celou dobu bílé zoubky, jako by si na poušti čistil den co den zuby, ani vousy mu nerostou, natož vlasy nebo nehty. Za celou dobu sní jednu želvu, to je kurňa docela trénink, vydržet jinak týden bez jídla, bo jak dlouho se honili. Podle filmových nocí a dnů nejmíň tak dva týdny. ()

johnymdoe

Velice povedená psychologická válka dvou mužů v poušti kde od začátku až do samého konce netušíme kdo, proč a jak...a to se mi na tom přesně líbilo. Lance ve skvělé formě (občas nehraje v céčku ale dokáže že hrát od Vetřelců nezapomněl) a Luke Goss se toho taky ujal dost dobře. Film stojí za vidění už jen dík krásné poušti a pár velice vynalézavým způsobům jak někoho fakt připravit o poslední kapky důstojnosti a chuti žít. Jeho uvedení v jednu v noci mě je opravdu záhadou. Záměrně vyšší hodnocení, film tak na 60 procent je. ()

tron

Strašné nízkorozpočtové béčko. Nezáživný „lovecký“ triler, mdlá a predvídateľná hra na mačku a myš, ktorej veľa nedá ani nudná púštna výprava, pripútanie o kaktus, premárnene matné duo Goss/Henriksen a očakávateľné „prekvapivé“ finále. Neskorší Utajený zločin s Michaelom Douglasom je oveľa lepší. Inak, servírku si zahrala hororová legenda najmä 80. rokov Dee Wallace (Cujo, Kriteri, Howling) ()

Kingjiri

Příjemnej malej thriller, kterej si na nic nehraje. Příběh od začátku až do závěrečný pointy vyvolává spoustu otázek o motivaci postavy Henriksena, přičemž o postavě Grosse se taky téměř nic nedovíme. Pointa sice neni upně dechberoucí, ale musim přiznat, že mě vůbec nenapadla a i když byla trochu přitažaná za vlasy, líbila se mi. Technický zpracování bylo solidní a v rámci terorizování Grossovy postavy se objevilo pár zajímavejch nápadů (kaktus). Za největší úspěch však považuju skutečnost, že jsem se slušně jednorázově pobavil i přes to, že jsem měl k dispozici dabovanou verzi ve formátu 4:3. ()

anderson

Na začiatku som sa bál, aby príbeh nevyústil do filozofickej dišputy, ktorá režisérovi pomôže ospravedlniť prípadné nelogičnosti príbehu. Našťastie debutant nepodľahol maniere megalomanstva a za minimálne prostriedky nakrútil pomerne pôsobivý príbeh na druhú večnú tému. Vzhľadom na to, že neoriginálny námet zvládol pretaviť do pomerne originálnej a pritom zaujímavej podoby, udeľujem vysoké hodnotenie. No a scéna s kaktusom ... ufff. (28.9.2009) ()