Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

George.Camel

Jak to jen říci ... hodně dobrý film, od kterého neodtrhnete oči a budete se k němu vracet díky atmosféře, vynikajícím hereckým výkonům a hudbě. Dobře namíchaný koktejl, který chutná. ()

kenny79

Na to, že se jedná spíše o film pro ženské, tak to nebavilo ani mou ženu. To byl samý milostný trojúhelník, nevěra atd. pochybují že by žena reagovala tak jak reagovala Christina na to že ke stolu k ní příjde neznámý můž a pozve ji na víkend do Ovieda pod záminkou, že se s ní vyspí. Nakonec dostane do poslele její kamarádku, která má krátce před svatbou. ... ()

Trishka

Za Španělsko, Javiera a Penelope Cruz! Přesto mě k Allenovi dělí ještě pěkně dlouhá cesta, než mu příjdu úplně na chuť. ()

raider.minoo

Když se naprosto okouzlující herecká čtveřice se vyskytne v sexy atmosféře Barcelony, nemůže vzniknout nic špatného. Už dopředu jsem věděla, že se mi to bude líbit - no jen se koukněte na ten plakát! Vicky Cristina Barcelona je velmi svěží Woodyho film s nádechem Almodóvara, který jsem dlouho po shlédnutí nemohla vyhnat z hlavy. ()

Moni33

Bohužel jsem asi nepochopila myšlenku celého filmu. Stále jsem si říkala, že to bude lepší a film se spíš pořád zhoršoval. Jediné co si zaslouží pochvalu a dvě hvězdy za tento film je herecký výkon Penelope Cruz, díky ní jsem se na film dodívala aspoň do konce. ()

Riverin

Tomuto sa hovorí pohladenie na duši. Hneď mám chuť sadnúť do auta (najlepšie červený kabriolet) a zamieriť do Ovieda a Barcelony, tam stretnúť bohémskeho umelca Juana Antonia a užívať si život. Naozaj okúzlujúci film! Rovnako okúzlujúce je celé obsadenie na čele s temperamentnou Penélope a sladkou Scarlett, no a samozrejme s Javierom. ()

vilik

Krásné, vzdušné, vzrušující, omamné. Pro mě nejoblíbenější film z (extrémně bohaté) Woodyho dílny. Scarlett a Penelope... škoda slov. ()

kolacky

Můj další marný pokus dobrat se podstaty popularity Woodyho Allena. Ať dělá co chce, prostě mě neosloví... Ano, na všechna tři děvčata je moc pěkný pohled, Javier Bardem sice není moje caffecito, ale budiž, hraje dobře... Ale PROČ pozorovat lidi, kreří si sami se sebou nevědí rady...? To mě nějak nebaví. Prostě je to tak. Hvězdička za Gaudího, hvězdička za španělskou kytaru. ()

zdeci

Určitě jeden z lépe stravitelných (neříkám lepších) Allenů. Miliardy dialogů z ostatních Woodyho filmů byly do jisté míry nahrazeny Bardemem s podivně vykulenýma očima starosty Springfieldu (ze Simpsonů) a exteriéry (nejen) španělského venkova pod dosti otravným žlutým filtrem, jenž měl dát na romantičnosti asi. Nebýt těch ženských, nedokoukal bych, ale takhle jsem ani neusnul; však během odskočení na záchod jsem "pause" nepoužil. Asi tak, no, jak by řekl klasik: "Neslaný, nemastný, ale když je hlad." ()

amundseen

Scenár ukradnutý zo školského cvičenia mladých tvorcov na letnom tábore, niektoré scény ako z amatérskeho filmu. Kto je to ten Woody Allen? ()

nikkittka

Osvěžující.Woody už nemá zapotřebí točit výrazně ambicióznější filmy,těch má na kontě už dost a dost.A pokud bude v budoucnu častěji točit podobné oddychovku (ovšem i s povinným morálním přesahem),vůbec se nebudu zlobit,protože přesně v této poloze si umím zasloužilého tvůrce představit nejlépe. ()

natalanka

Zajímavý čtyřúhelník jednoho muže a tří žen. Cristina je správně odvážná, bezprostřední, svobodomyslná. Vicky přemýšlivá, zásadová, bojující sama se sebou. Penelope živočišná a citlivá zralá žena. A všechny milují galantního a charizmatického umělce malíře. Mimoto Vás okouzlí čtvrtá kráska. Španělsko. A tam bych teda jela :-) :-) ()

muti

sice som zmeskal zaciatok na tv Wau a zacal pozerat az po prvej reklame (zmeskal som tak 10-15min), ale nevadi, horsie je ze som prespal koniec :D chytila ma jedna reklama asi v 4/5 filmu a zobudil som sa az o jednej v noci :D sice som si preictal ako to skoncilo a zacalo no asi nebudem moct hodnotit film napokon. inac bol podla mna celkom zaujimavy, o dvoch seminaivnych americankach, ktorych sa zmocnil spanielsky milovnik, ktoreho sarmu a zvadzaniu nemohli uniknut. Penelope bola uzasna, ten jej nastup a temperament bol az dychberuci. spanieli si proste povodili amikov na fronte lubostneho zivota :) /ziadne prekvapenie/ pacili sa mi spanielske realie a prostredie, iny zivot. ()

Bau.Baushka

Hned na začátek musím filmu vytknout vypravěče. Co si tvůrci myslí o divácích, že nám vypravěč popisuje i zjevné situace? Asi o nás nemají zrovna valné mínění. Co se týče slečen héreček, tak jediná pěkná je Penelope Cruz, ty dvě zbylé jsou spíš ve tmě než ve stínu. Děj filmu není špatný, ale taky to není žádná hitparáda. ()

Pimpy

Mám pocit, že kdyby režisér nebyl Woody Allan, hodnocení by se jen těžko vyšplhalo do červenýho. Nebýt slušných hereckých výkonů a mého oblíbeného herce Bardema jen tři hvězdy. Obecně mě romantické komedie nebaví, kor když se to točí okolo šukání na jednu noc nebo že to je byl jen omyl a zítra se na to prostě zapomene. ()

spotczek

Allenův styl mám ráda, takže snadno odpouštím, že Vicky Cristina Barcelona je vlastně o ničem. Navíc na Bardema, Johanssonovou, Hallovou, Cruzovou a hlavně Barcelonu se vážně dobře kouká, takže neva, že by tohle měla být spíš povídka než celý film. Nechybí Allenovo všudypřítomné poselství: Život je krásný, i když se takový na první pohled přes všechny (většinou malicherné) problémy nezdá. ()

fimler

Přemýšlel vůbec někdy Woody nadtím jak stupidní je pořád to okecávání jeho bývalé šílené přítelkyně před Vicky a Cristinou, které chtěl celou dobu do postele? Nevím no, jak Woody má osobitý styl asi mu pár věcí ve filmech uniká. Avšak až na tenhle detail se film vůbec netáhne, nenudí a má dobré tempo. Nejspíš tomu pomohla i kratší stopáž. Bardem mi konečně nepřipomíná poleno a ostatní to zahráli tak jak se od nich očekávalo. 90% ()

sAreOn

Nový film Woodyho Allena, který není uplně jeho tradiční, ale... Perfektní film. Hlavní hrdinové si vás hned získají a někteří z nás je budete i obdivovat (postava, kterou hraje Bardem si mě okamžitě získala po scéně, kdy Vicky a Christinu zve na víkend do malé vesničky). Velmi vtipné a přitom přirozené. 85% ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)