Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

ConanVJ

Pěkný chytlavý příběh doplněný o skvělé Barcelonské kulisy a parádně zahraný hlavními aktéry. Další z filmů, které poznávám díky hlavní roli oblíbené herečky S. Johansson, který by mi jinak unikl, protože nemám rád Allena. Hlavní představitelé to dali hodně přesvědčivě. Za mě 95% :) ()

DEXTER099

Myslel jsem,že mě to nezaujme a,že to pro mě bude tuctová romantika,ale kupodivu film ve kterém cítíte Barcelonu a všeobecně Španělsko jako byste tam byli mě zaujal atmosférou,dobře napsanou rolí pro Javiera Bardema (u které věřím,že se spoustě žen zvýšila teplota) a celkově mi film po shlédnutí vykouzlil úsměv a chtíč jet hned do vysněného Španělska(kdyby to tak šlo...)Za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

berny2468

A opět mne Woody Allen nezklamal. Byť se tentokráte drží trochu v pozadí. Vicky Cristina Barcelona je typický Allenův film. I zde se jde hned na věc, bez zbytečných úvodních peripetií. A opět je to romantická pohoda, která je opět příjemná a velmi rychle uteče (i díky vstřícné délce). Tentokráte o dvou kamarádkách (Rebecca Hall a Scarlett Johanson) z nichž jedna je před svatbou a druhá po rozchodu a hledající sama sebe. Na prázdniny tedy odletí do Barcelony, kde v jedné z restaurací potkají Javiera Bardema, který jde rovnou na věc a pozve je do rodného města. Ve španělsku prožijí léto na které jen tak nezapomenou. Opět je to konverzačně vyšperkovaná, krásně prosluněná a natočená romanťárna, která pohladí po duši a přesto je nezaměnitelná. A klasicky výborně obsazená a zahraná. Pro Woodyho Allena mám prostě slabost a ta se utvrzuje každým dalším shlédnutím. 8/10. ()

yakoob

Potenciál Woodyho Allena se ztrácí v příběhu samotném...Filmařsky velmi krásný film zasazený do nádherné Barcelony, ale myšlenkami natolik ubohými, až se bojím, že je to dnes bráno jako normální věc...Poslední dobou hodnotím jen obsahy a myšlenky filmů a i když mám některé Allenovy příběhy rád, tento mi připadal typu: "Užij si nevázanosti, všechno je v pohodě..."...Ať už si každý myslí svoje, nechci mít nic společného s povahou a myšlenkami tohoto světa...jsem totiž zastánce křesťanské věrnosti (Židům 13,4) ()

Philippa

Řekla bych, že Woody se mi přibližuje čím dál tím víc. Nejsem velkým obdivovatelem jeho starší tvorby, ovšem asi začínám být obdivovatelem jeho současné tvorby. Odvážná "barcelonská romance", která mne překvapila hlavně tím, co jsem se sama o sobě dozvěděla ..... :-)). ()

keddy79

Čekala jsem další z řady průměrných romantických komedií.Co natom, že film režíroval Woody Allen. I spousta jiných velikánů sklouzlo k natočení průměrné romantické komedie. Hluboce jsem se mýlila. Jedná se totiž o velice příjemný filmek se smysluplným, vášnivým a inteligentním příběhem. Pozor, zbytek komentáře obsahuje spoilery !Klasický hollywoodský happy-end se nekonal a to je jedině dobře. Ale ani se nedá říct, že by příběh skončil špatně. Léto prostě končí a s ním i letní dobrodružství. Vicky a Cristina se vrátí do kolejí svého starého života, ale to co se stalo, už navždy zůstane jejich součástí.//__// Postavy byly ztvárněny velice dobře a pro mne i docela uvěřitelně. U každé z nich se podařily úspěšně vyjádřit jak její kladné a špatné vlastnosti (ale nevím, které jsou které), tak i osobní pohnutky. Ovšem postava ztvárněná Javierem Bardenem na mě po svém prvním mluvícím výstupu působila značně nesympaticky (kolem takového kreténa se budou obě točit?!), nicméně po bližším přiblížení charakteru tohoto umělce jsem názor změnila. Vicky a Cristina - naprosté protiklady, ale jedna lepší než druhá. Avšak výraz Vicky, když se Juan Antonio snaží uklidnit svou ex, která tam mávala zbraní, byl naprosto luxusní. Tím se dostáváme k Marii Elen (Penélope !) No, jen jsem koukala a samozřejmě poslouchala. //__//Na celkovém dojmu se podepisuje klidná vypravěčská atmosféra a hudba (hned jdu shánět soundtrack!). Jediné, co bych tak mohla filmu vytknout, je táhlá druhá část. Trocha prostříhání by vůbec neuškodilo. Ale ač není film stoprocentní, byla jsem naprosto uchvácena a nemohu jinak, než dát za 5. //__//"You take beautibul photographs. - How do you know I take a pictures? - I found them in your luggage. - You went thru my luggage? - Of course, I went to your luggage first night in the house." ()

kikuka

príjemne letné, ideálne servírovať v decembri..s jahodami ;-).. trochu škoda, že sa úlohy rozprávača nezhostil sám kráľ neurotikov..na druhej strane, najmä pre mužské oko, zvolil si príjemné alter ego na plátne..aj s "chrapákom".. ()

bublajsa

Těšila jsem se a očekávala víc, což byla chyba. Ale i přes to je výslednej dojem skvělej. Příjemnej, lehkej snímek, kterej se ovšem jako lehkej a povrchní jen tváří - pokud v něm chcete cítit víc. A já chtěla. Cítím v něm vášeň, opravdovost, upřímnost i destrukci. Nejen proto, že do takovýho bohéma jsem se vždy toužila bezhlavě a destruktivně zamilovat ... Subjektivně hluchá místa mi vynahradili Javier(!), Scarlett a Penélope, kteří své role snad hrát ani nemuseli. Přiznám se ale, že ve Woodyho stylu pořád trochu tápu. ()

ladko

Označenie komédia, rovnako aj ocenenie Zlatým Glóbom je dosť mimo. To už potom by rovno mohol dostať taký Scoop ocenenie komédia desaťročia. Rozprávač je o ničom a ak on mal byť ten vtipný element, tak by si Woody mal pozrieť seriál Arrested Development, aby vedel ako sa používa vtipná narácia. Ani samotný príbeh "romantického" štvoruholníku ma nebavil, pri gitarových sólach sa mi tiež chcelo plakať(ale od zúrivosti, neznášam takú hudbu) a španielčiny si užijem dosť v robote od kolegov... Film mi nesadol - bohužiaľ. ()

baribal

film mi nepřišel dokonalý, spíš takový průměr woodyho allena, na jeho filmech mám nejradši právě jeho... více jak půl hodiny jsem čekal na mojí oblíbenkyni Penélope... její záchvaty afektu se mi moc líbily ;-), javier bardem vypadá jako fernando alonso a scarlett je čím dál větší kočka... nicméně jsem si na konci filmu uvědomil, že to nejlepší je rebecca hall... a ne kvůli příběhu... ()

Rosana

Film mě potěšil svým stylem, nečekaným zvratem událostí (pokud jste neviděli trailer) a celkově jde o zajímavý film moc pěkně natočený. ()

pan.Kaplan

Vášněplný polibek v letní Barceloně. Allen se nezapře, velký prostor má konverzace a "řešení", ale na první místě jsou mezilidské vztahy a Barcelona. Nepřišlo mi to zvlášť kýčovité, naopak milé a zajímavé. A vtipné, docela hodně vtipné. Javier Bardem v roli alfa samce a Scarlette Johansson s neokoukanou (a nádhernou) Rebeccou Hall v rolích dvou amerických studentek, kteří přijeli strávit léto ve Španělsku. Trojici doplňuje Penelope Cruz v úžasné roli temperamentní ex-manželky. Když k tomu přičtu úžasnej soundtrack a skvělý záběry, vychází mi to na maximum ()

SaNcHeZ_cz

Jasný důkaz, že Woody Allen i přez nařčení ze senility stále dokáže natočit dobrý snímek. Výborně zahraný milostný trojúhelník který za doprovodu líbivých vizuálu španělska nabývá obrovských avšak i přesto uvěřitelných rozměrů. ()

Vxxx

Já Woodyho Allena nikdy moc nemusela. Jeho filmy jsem si klidně nechal ujít, ale tohle se mu povedlo. Všechno bylo příjemné. Výběr herců, hudby, prostředí... Ale co mě neskutečně rozčilovalo, byl hlas vypravěče. A asi i způsob toho vyprávění... Umím si tam představit mnoho jiných - neotravných - hlasů...4* ()

MartinezZ

12.6.2010 ~ Absolutní střela mimo. Woody Allen tentokrát rozehrál prázdninové vyprávění o dvou kamarádkách, jednom španělském malíři a jeho neustále se vracející bejvalce. A když je příležitost, hupsne se do postele. ~ Tohle mě absolutně neoslovilo. Vicky si cení stálosti u chlapů, Cristina naopak miluje riskování. Po chvíli se sejdou s místním malířem, který chce hned grupáč. Cristina dává od začátku najevo, že si ráda zašuká s kde kým, Vicky odmítá. Ovšem ona podlehne jako první, pak podlehne Cristina, do toho přijíždí snoubenec Vicky a všude furt leze malířova bejvalka. Cristina to nakonec dá s malířem dohromady a je ochotna se o něj dokonce dělit s jeho bejvalkou (Woody Allen by si měl najít psychiatra, stejná kravina jako Líbáš jako Bůh). Nakonec léto končí, výlet také, vztah také a jde se domů. ~ O čem to bylo? O hovně. O hovně a o proutníkovi, kterému podlehne každá, bez ohledu na vlastní zábrany a pohled na život. Fakt úžasný. ()

Bajda

Asi si budu muset zvyknout, že Woody už netočí ty filmy, kvůli kterým jsme si ho oblíbil. Tím, ale nechci říct, že se mi jeho nový styl nelíbí. Vzal jsme si pět jeho posledních snímků a zamyslel se nad tím, co mají společného. Allen si vezme jasně středoproudovou, mnohokrát využitou látku a zpracuje ji vždycky "tak trochu jinak". A tím JINAK myslím mnoho přídavných jmen, z nichž nejvýstižnější je asi "zvláštněji". Vydíme motivy, situace, příběhy a postavy ze současných komedií, které se ale nechovají tak jako v ostatních filmech, mají větší hloubku a přesto jsou zkousnutelné pro masové publikum. Vicky Cristina Barcelona má krásnou atmosféru letního dobrodružství, podpořenou skvělou hudbou (opět relativně mainstreamovou a přesto jinou) a žlutým filtrem. Všichni herci jsou skvělí a samozřejmě jim kraluje vyšinutá Penelope. VCB rozhodně nepatří k nejlepším Woodyho snímkům, ale rozhodně se jedná o nadprůměrný film, na který se znova rád podívám. ()

Tayen

Kdyby mi ještě někdo nedávno řekl, že půjdu do kina na Woodyho Allena, tak...tak...mno, prostě Woody Allen mě láká stejně jako odchod do deštivého rána. Ale hormony jsou divná věc a já se dobrovolně nechala ukolébat jednou slunečnou písní a komedií, kde se nikdo nechová podle tradičního vzorce, tak jak nám to servírují nejmenované nejen německé slaďárny. Vicky Christina Barcelona je svěží a příjemně utíká. Aby taky ne, když v tom figurují herci, kteří skutečně hrají a postavy, které jsou na jedné straně absolutně klišovité, ale na té druhé sympatické a lidské. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)