Keď traja vojaci zbehnú z boja, ukryjú sa v zrúcanine starého hradu. To ešte netušia, čo ich tam bude čakať -uprostred najväčšej sály je pripravený prestretý stôl a na ňom plno pokrmov. Hladní vojaci sa vrhnú na jedlo. To už ale do miestnosti vchádzajú tri dievčatá. Aj keď sú zahalené, je zjavné, že sú to krásavice. Ponúknu vojakom, aby na hrade zostali - pod jednou podmienkou: musia s dievčatami stráviť jednu noc - ale nesmú im poodhaliť ich závoj a nesmú sa ich ani raz dotknúť... (STV)

Ziggy Zagg

Tento styl pohádky je mi o dost bližší než "uřvané" Princezny ze mlejna. Nadpřirozených faktorů je dávkováno umírněně, a to je také dobře. Naštěstí nikdo z herců nepřehrává, což je v posledních výtvorech české pohádky dost neobvyklé. Příjemné překvapení. ()

anitae

Slabší pohádka o zběhovi, bonzujícím kováři a jeho dceři Aničče, do které se samozřejmě zamiluje. Anička je očarována Poručíkem?(Jiří Dvořák) lektvarem lásky až jí z toho ztmavnou vlasy....no, na víc jak 2,5* to nevidím. ()

papaguy

Láska, sex a drogy. To jsou tři ingredience pohádky Tři životy. Po třetím twistu ve scénáři máte pocit, že se díváte na tři různé pohádky od tří různých režisérů a přemýšlíte, který ze tří možných konců pohádky přijde. Kdyby tam poslali ještě i toho fotra, tak by nakonec zachránili i třetí princeznu a celý hrad k tomu. V normální pohádce hlavní hrdina nesmí např. usnout, nebo promluvit, zastavit se atd. Tady stačí, aby se jednu noc nevychrápal s princeznou, která si ho odtáhla do postele. Dnešním mužům třímající v ruce mobil či ovladač od herní konzole může tenhle úkol připadat směšně jednoduchý. Ale v době před wi-fi a steamováním porna to byla bez pochyby výzva... Vojtěch Dyk se sice teprve učí herecké řemeslo, ale Zuzana Bugalová je krásná a zamilovanou zamilovaností jenom sálá. Pohádce se musí určitý sex appeal nechat. Otázka je, jestli to je ku prospěchu. Sexuální výchovu dětiček si přestavuji trochu jinak. Doufám, že příště Jiří Strach zfilmuje Příběhy z parní lázně. Tam by nějaký ten holý zadek vůbec navadil. ()

GIK

Veliká premiéra nahého zadku a postelových scén v české pohádce. Rodiče v pohotovosti musí zakrývat capartům oči. Rovněž hodně násilí. Jinak celkem dobrá nenudící pohádka s pěknou výpravou a krásnou přírodou. Hezké kostýmy – černovlásce fialové šaty mimořádně sluší. Hezký nenatahovaný konec. Za hudbu posloužilo pár méně povedených námětů z Anděla Páně. 3,49 pentagramu. ()

dakarin

Zajímavý scénář plný zvratů a nečekaných řešení a použítí vícero slepých větví příběhu. Silné obsazení - překvapivě hlavně vedlejších rolí. Určitě aspoň jednou se dá zhlédnout. Zpočátku jsem to tipoval na 4 hvězdy, ale nakonec se zařazuji se třemi ke svým zpřízněným duším ;-) ()

quixote

Plusy: pěkné exteriéry, casting herců, Bokova hudba. Minusy: scénář, dost chudá výprava, místy tápající režie. Scénář je neslaný nemastný, pro nejmenší děti příliš krutý a místy nepochopitelný, protože obsahuje několik pozoruhodných zvratů, které jsou násilné a nepřesvědčivé. Scéna smrti zpupného poručíka je bohužel skoro směšná… Bezprostřední závěr působí hodně odbytým a hodně „klišoidním“ dojmem. Z filmu – dle mého názoru - čiší fakt, že režisér ho točil na zakázku a k látce neměl příliš vřelý vztah. O dvě třídy horší než báječný "Anděl Páně" - škoda! ()

Werde

Pohádka byla nápaditá a nijak mě neurážela..Sic ty doby krásných, čistých, usměvavých pohádek, kde hráli charismatičtí pánové už asi nepřijdou,ale s tím se musíme smířit nebo doufat..... Místo tří životů daruji tři zářivé hvězdy. ()

Karp

Pro mě byla tahle pohádka příjemným překvapením a i proto dávám 4 hvězdy (spravedlivé by dle mého byly tři). V rámci televizní tvorby jde dle mého o nadprůměr. Děj je sice poněkud "oslovitý", ale to je, myslím si, možné odpustit. Exteriéry i kamera jsou skvělé a celek nepůsobí sterilně tak, jak jsme u TV i filmových pohádek v posledních letech zvyklí. Přivítal jsem i jemnou porci erotiky a "horovosti". Když si totiž přečtete staré pohádky, leckterá panna je v nich v určitých momentech nahá, shazuje se tam zhusta do propastí, řežou se prsty nebo oddělují hlavy. Režisér se toho nebál a má u mě bod. ()

E lan

Obstojná (ne)pohádka s jantarovským Dykem a na pohádku hodně odvážnými scénami. Základní chybou je špatný scénář a nulový humor. Škoda, jinak nadějné sympatické obsazení... ()

Karmin

Není to možná zrovna zlatý hřeb Štědného večera (ale která dnešní pohádka je a navíc, na vánoce mají lidi být pospolu a ne koukat na televizi), ale jinak nechápu, co proti téhle pohádce kdo má. Není tam jediná postava, která by se chovala nelogicky nebo neuvěřitelně, všechno působí přesvědčivě, opravdově a vizuální stránka mě potěšila ze všeho nejvíc - přecijen, dojen 18. století se vytváří snáz, než nějaký kloudně uvěřitelný středověk. ()

mira.l

Koukal jsem na to víceméně náhodou, na pohádky mě moc neužije. Koukat se na to dalo, ale jednou vidět mi asi stačilo. Nikterak vyjímečná podívaná. ()

Acrobat

Presne opačne. Myslím si, že práve pierko, ktoré vás odníme z otroctva smrti dovoľuje pohrať sa zo životmi troch hrdinov a obzvlášť Luciin pád je facka. Nemáš šancu zrovnať túto scénu, ktorá snáď v rozprávke ešte ani nebola a naturália doháňala Posledného mohykána. Zostal som v šoku, lebo aj vyhrážanie sa nožom svojmu svatovi, balenie v lone prírody a nahá láska sú atribúty v žánri sotva badateľné. Dej odsýpa má riešenia, pohyb a dokonca odovzdáva žezlo Vítkovi na ktorého čakajú ešte dve panie. Táňa je totižto už voľná. ALebo idem ja a získam dve pierka ? (Katastrofálny casting V.Dyka)(videné 02.01.2016,STV1 archív) ()

Falco.araea

No tak když se v pohádce vyskytuje Vojta Dyk s 80´s účesem, to už je potřeba zbystřit :-). A pravda, že to nebyla zase ani taková bída jako zbytek pohádek okolo. ()

Pulper

Překrásná holka v hlavní roli, pěkné kostýmy, herci nic moc a scénář místy tak naivní a hloupý, že to až hezké není. ()

rezzzy

Jsem si jistá, že Boženka Němcová si své úvodní tři zakleté princezny nepředstavovala jako tři polokurvy... Dějová zápletka sice není natočena moc dramaticky, ale tím bych s negativy spíš skončila. Pohádky vyprodukované 21. stoletím mají jednu nepříjemnou vlastnost - a to - nás publikum vždy zaručeně zklamat. Nevím, kam se poděly tradičně krásné československé a české pohádky z dob minulých, neb už si nepamatuju, kdy byla natočena poslední kvalitní pohádka. Tři životy jsem shlédla o Vánocích 2016 spolu se dvěma novinkami: Slíbená princezna a Pravý rytíř. Protože zmíněné novotiny by si mohly ze své trapnosti a marnosti ušít kabát a ještě by zbylo na kalhoty, byly Tři životy celkem příjemným překvapením (resp. vysvobozením). Ač tato pohádka není ničím zásadně průlomovým, takže umístění v hitparádě se rozhodně nekonalo, ze všech tří shlédnutých kousků se pouze Tři životy alespoň kousek přiblížily tomu, co je možné nazvat hezkou (ač nenáročnou) pohádkou se švarným mládencem a milou děvečkou. ()

nmarca

Velké zklamání od Jiřího Stracha. Nejlepší z celé pohádky byly krásné exteriéry, nejhorší slaboučký scénář, někde uprostřed nevýrazní herci, zejména se zde projevil katastrofální nedostatek přirozeně půvabných pohádkových hrdinek v ČR. To zde opravdu nemáme pohledné mladé herečky, které by nevypadaly uměle?! ()