Hrdinovia z prostredia „pod bodom mrazu" sa vracajú, aby zažili ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá, tentoraz v ohromnom podzemnom svete dinosaurov. Je to farbistá krajina plná bujnej vegetácie, ktorá je ostrým protipólom mrazivého prostredia z prvých dvoch filmov. Je to krajina plná nebezpečenstiev, ohromných tvorov, rastlín pojedajúcich mamuty, zem plná tajomných miest. Večný smoliar, prehistorický veveričiak Scrat, má pred sebou osudové stretnutie s veveričkou Scratte. Mamuty Manny a Ellie očakávajú prvý prírastok do rodiny. Leňochod Sid sa zase dostane do problémov, keď si založí vlastnú rodinu s nájdenými dinosaurími vajíčkami. Šabľozubý tiger Diego rieši dilemu, či sa z neho v spoločnosti priateľov nestáva príliš veľký a mäkký dobrák. Navyše, keď sa objavia dinosaury, Manny prestáva byť „kráľom džungle". A napokon sa všetci zoznámia s jednookým lasičiakom Buckom, ktorý neúnavne loví dinosaury... (TV JOJ)

ConanVJ

Třetí doba ledová nás dovede na ztracené místo plné dinosaurů, kam se vydá známá partička zachránit uneseného kamaráda Sida. Ten si našel 3 vajíčka, ze kterých se vylíhli malý tyranosauři, pro které si přišla jejich máma a vzala s nima i Sida. Příběh je opravdu povedený, opět plný parádních vtípků (u kterých ze mnohdy zasmějou i dospělý diváci). Vizuálně je to asi nejhezčí Doba ledová, hlavně díky změně prostředí. Kromě starých známých je zde nová postava zvaná Back, která je trošku vyšinutá, ale pomáhá partě Sida najít. Opět zde příběhem proskakuje šavlozubá verka která se honí za žaludem, ale tentokrát neni sama :) Pro mě skvělá pohádka, které dávám 100% :) ()

Astaroth12

Mamut, Mamuto vačica, Leňochod, šablozubi tiger, dve vačice, veverička a novy prírastok lasica Buck, to je vražedná kombinácia plná suprových hlášok, humoru a dobrodružnej akcie. Dakujem všetkým ktorý pracovali na tomto animaku za perfektne odvedenú prácu a za celkový dojem. Super som sa bavil. ()

Kryton

Zasloužených ***, ale o nic míň ani víc. DL3:UD nevyčnívá z řady předchozích dílů. Někam se jde, lenochod je otravný jako oslík ze Shreka, zvířatka a animace je v rámci možností povedená. Jenže asi mi není 10 let a míň. Zábava je podána formou pádů,jekotu a roztomiloučškých mláďátek. DL3:UD má, ale jedno velký plus. Postava Bucka "Simona Pegga", která je nečím čím je Jack Sparrow v Pirátech z Karibiku. Osobně moc velké nadšení ze dvou veverek nemám. Ono totiž soupeření o oříšek pak přeroste v romanci a ta moc zábavná není. Výjimkou je závěr. DL3:UD vlastní nadmíru hluchých míst než bych čekal. Nebýt Bucka a závěru vystřiženýho jako z nějaké 2.sv.války (neměli ti pterodaktylové zvuk jak Messerschmitt?) tak mě ani ta animace a 3D nebere. Osobně se bojím koho v 4ce (pokud bude) zase objeví a kam pujdou. Asi bych to viděl, že Lenochod najde Lenochodku a bude zase švanda(?!).Sláva pixaru za UP tento rok! ()

spaceboyCZ

Dostal jsem, co jsem cekal, takze zklaman nejsem. Vlastne jsem...cekal jsem od 3D v Palace Cinemas krapet vice. Vim, ze diky malemu platnu nemuze dat cloveku to, co IMAX, ale preci jen bryle nemusi drtit nosni prepazku (nechapu, proc v Palacu davaji takove hranate smejdy, kdyz v Cinema City maji velice kvalitni a dobre sedici 3D bryle) a 3D specialnich efektu si tvurci mohli dovolit vice (paradoxne ten nejvice 3D zazitek zazijete az v poslednim zaberu, kdy Scrat skoci "jakoze-do-publika"). Jinak doporucuji vsem brat prostredni radu sedadel, at jste co nejblize platnu (ale zase si nevykroutite krk koukanim do vrchu). Ted uz k samotnemu filmu - Scrat stale drzi film ve velmi vtipne rovine a za nejlepsi povazuji scenu za hudby tanga, kdy se pretahuje o zalud s Veverici :). Prulom do sveta dinousari rise prinasi nove postavy - hlavne lasicaka Bucka, ktery je takovym mixem krale Jelimana a vedouciho Tucnaka z Madagascaru :), a dinousari mamu a jeji tri potomky a hlavne hroziveho Rudlu (cesky preklad opravdu stoji za to :-/). Nicmene Manny a Ellie jsou stale stejne nudni jako ve druhem dile, Sid dabovany Labusem je zrejme vtipnejsi v puvodnim sislajicim zneni, diky bohu za skvele vystavenou ulohu savlozubeho Diega, ktery lec ve vedlejsi roli, v tomto dile naprosto exceluje. Smecku doplnuji Crash&Eddie, kteri vyplnuji svymi hlaskami jinak celkem nudne dialogy prave Mannyho a Ellie. Animace je na obvykle urovni, hudba misty az prilis pohadkova..celkove je dil povedenejsi nez Dvojka, clovek si rika, zda by nebylo vhodne prave nyni trilogii ukoncit...vzdyt Scrat se muze ukazat i v jinych filmech, treba jako predfilmovy kratas ;)...za me 3 a 1/2* ()

hous.enka

V čem se liší jednička od trojky? Maximálně prostředím. Pátrání po milovaných bytostech se opakuje (nakonec jako tomu bylo ve dvojce), veverka Scratt se pořád honí za svým oříškem a Diego se i nadále vyznačuje suchým humorem. Doba ledová si zachovává svou úroveň i ve třetím dílu. Tentokrát nabízí svému divákovi kromě obvyklé porce dobrodružných honiček alternativní prostředí džungle, kde na hrdiny na každém kroku číhá nebezpečí, a poněkud bláznivého vačnatce Bucka. ()

Cimr

Není to trapné, má to hezkou animaci a ve "třidéčku" je to celkem slušný akční nářez. Nemám problém hodnotit nadprůměrně. Povedená žánrovka. ()

kikuka

..oh nuts.. :( toto bolo viac o cakani na nieco a natahovani nadeji divaka.. vela "roztomilych" a "sibnutch" postaviciek a skutek utek.. mozno by to chcelo rovno pasmo kratasov so Scratom a jeho zaludom (ehm.. no, orech to nie je) a bolo by.. ()

verbst

Shazuje to Scratt, jenž je k neuvěření trapný (ale zamilovaná scéna ušla), rodinný hodnoty taky nemuseli cpát všude a kupodivu i Sid. Jeho linka, jenž vlastně odstartovala celou záletku byla velmi trapná. Ale zbytek mě bavil. Normálně by to bylo tak na tři hvězdičky. Ty akční scény ("stíhačkový" fight je pro mě vrchol filmu) a pár vtipných dialogů a Powellova hudba to zvedá na čtyři. P.S.: Diegovo "Srabe!" A Buck ruluji! ()

frashmaker

Bohužel mne tento díl velice zklamal. Příjde mi jako vykrádačka Jurského Parku. Jak co se týče záběrů, tak dialogů a někdy i celých scén. Je vidět, že už něvědí kam dál. Mimochodem, jak křičeli ze hřbetu pterodaktyla na Sida Roger, nebyla to připomínka Syda Barretta z Pink Floyd, který se jmenoval vlastním jménem Roger? :). ()

Rosana

A to krásné mamuťátko!!! Nějak moc myšlenky rodinných hodnot. Ale scéna s heliem neměla chybu, tenhle díl byl mnohem vtipnější než dvojka. Jen mi přijde, že je to trochu vykradené - Sid alá Oslík s dinosauřicí dračičí. Pirát Buck alá Jack Sparrow. Ale potěšily mě veverky!!! VEVERKY jedou!!!!! ()

Greg

Pěkně autorsky i technicky ztvárněná podívaná, která určitě nadchne nejen dětské diváky. Kvalitní český dabing se pak postará o další zábavu navíc, a to hlavně díky lenochoud Sidovi, kterého mluví Jiřímu Lábusovi. ()

Wysch

Někde mezi jedničkou a dvojkou s tím, že bych dokázal oželet tu rodinou jakože kličku a s chutí bych se nechal víc unýst kličkou lasičky Bucka. Tahle postava se fakt povedla. Jinak se mi celou dobu tak nějak motal před očima obrázek Cesty do středu země od Julea Vernea. Čím to asi bylo? Ale sranda celkem povedená a nakonec si i myslím, že si Doba ledová tři tu červenou tak nějak zaslouží. ()

havLord

DOBRÝ! Jsem strašně příjemně překvapenej ... už to není to ubohý omílání téhož jako ve dvojce, ale trojka s sebou přinesla spoustu invence. Verneovskej svět příběh nakopnul správným směrem, nová postava Buck sází jednu hlášku za druhou. Sid je hodně zajímavá postava. Evidentně trpí vážnou poruchou osobnosti, jeho snažení být matkou a všechny situace kolem toho někdy až naháněj husí kůži, ale nakonec je z toho skvěle zábavná dějová linie. A dojemná -- to zvíře je fakt na dně, sebedůvěra veškerá žádná, ale když pro něj přijdou jeho kamarádi a dokážou mu tim, že jim není lhostejnej, tak to mě dojalo :) Druhou problematickou postavou je Manny -- nejdřív jeho přehnanej výstup s Diegem a pak celej jeho přizdisráčskej přístup ke všemu? Ale beru to, tak nějak by se to dalo omluvit tim, že je vystresovanej z nadcházejícího otcovství a navíc to má opodstatnění ve vývoji příběhu, takže to ve výsledku taky není ani tak výtka, jako spíš jen postřeh. A to ostatní je prostě super rodinná zábava, brácha se ségrou byli nadšení, stejně jako ostatní děti v sále. 3D super, i když mohli klidně přitlačit víc na pilu, jako v "Monstrech a vetřelcích". 80% ()

Praxis

Velkým plusem třetího dílu je, že se nepotvrdil klesající trend pokračování. Úsvit dinosaurů se pohybuje někde na pomezí druhého a prvního dílu, který pro mě stále hraje prim. Možná lehce zklame právě Scrat, o jehož herecký prostor se dělí s veverkou Scrattie. A to je krapet škoda. Buck mě taktéž trošku štval, ale v originále s nadabovaným Peggem byl k sežrání.A nejlepší scéna? Samozřejmě helium, to jsem se dusil smíchy. Co dodat, Doba ledová 3 nezklame velkého natož pak malého diváka a úsměv na tváři vyloudí poměrně často.. a to je příjemným pozitivem. 70% ()

Asgy

Pro děti asi dobrý, ale já jsem moc nepobavil. Vtípky vesměs ohrané a celkově nic nového. A děti si budou myslet, že pod ledem žili v době ledové dinosauři... ()

Jillen

Absolutní nuda pro osoby starší 15 let, těm nejmenším se to ale bude určitě líbit. Scratt totálně zabitý a je to snad poprvé, co mě ani on nebavil, škoda. ()

Riddick77

Po slabém druhém dílu je třetí díl oživen dinosauřím vánkem, který má na výsledek blahodárný účinnek. A čtvrtou hvězdu za průvodce dinosauřím světem "Bucka", protože to je prostě řízek jak má být :-) ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016

08.04.2016

Letošní 29. ročník festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016 v Plzni. Festival se poprvé koná od pátku do čtvrtka a jeho stěžejní programovou částí bude již tradičně soutěžní… (viac)