Reklama

Reklama

Admirál

  • Česko Admirál (viac)
Trailer

Admirál Alexander Kolčak (Konstantin Chabenskij) bol hrdinom 1. svetovej vojny, velil námornému vojsku a zohral dôležitú úlohu počas Februárovej revolúcie a občianskej vojne, ktorá sa v Rusku rozpútala po prevzatí moci boľševikmi. Kolčak má na prvý pohľad všetko – manželku, dieťa a skvelú vojenskú kariéru. Nenávidí boľševický režim a je rozhodnutý ho poraziť. V tom čase sa zoznámi s Annou Vasilievnou (Jelizaveta Bojarskaja), manželkou svojho najlepšieho priateľa, a bláznivo sa do nej zaľúbi. Na lásku sa však zdá nesprávny čas – bielogvardejci a dočasná vláda sa musia brániť Červenej armáde na Sibíri... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (151)

Jello Biafra 

všetky recenzie používateľa

Po mnohých desaťročiach, kedy boli bielogvardejci v starých sovietskych filmoch (napr. Čapajev) zobrazovaní ako bezcitní a krvilační banditi, prichádza film o jednom z vodcov bielej armády. Postava admirála Kolčaka je tu však až príliš idealizovaná a mnohé fakta sú zamlčané. Pravdou však je, že ho skutočne do rúk bolševikov vydali československí legionári. Najviac sa vo filme podarili scény bitiek, či už je to námorná bitka na začiatku filmu, alebo neskoršie boje s bolševikmi. Zamrzí ale, že bolševická revolúcia je tu akosi preskočená a ani nie je vo filme scéna, kedy by sme sa dozvedeli, že červení prebrali moc. Na škodu je tu aj gýčovitá milostná zápletka, ktorá nie je ani trochu dojemná či pôsobivá. Na jednu stranu som si na filme užíval vydarené bojové scény, na druhej strane mi práve ona milostná zápletka kazila výsledný dojem z filmu. Film ale stojí za pozornosť už len tým, že je snaď jediným, ktorý zobrazuje občiansku vojnu v Rusku z tej druhej strany. ()

Pragrik 

všetky recenzie používateľa

Film bohužel nesplnil moje očekávání. Je historicky dost nevěrohodný, neukazuje hlavního hrdinu Kolčaka, jaký ve skutečnosti byl. Je zde vylíčen jako zcela kladný hrdina. Kolik lidí ale díky němu muselo zemřít? Také čsl. legionáři jsou zde poměrně ve špatném světle, včetně vydání Kolčaka na smrt. Kdo chce vědět o ruské revoluci a čsl. legionářích, určitě by se měl poohlédnout po jiném filmu, či důvěryhodnější knížce. ()

Reklama

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

05.01.2012: 100. komentár som si nechal na svoj obľúbený film. Čakal som iné spracovanie, keďže som zvyknutý na veľkofilmy v hollywoodskom štýle. Taktiež to mohlo byť viac o faktoch o vojne alebo viac životopisné, ale konečné spracovanie bolo veľmi inovatívne. Bolo to niečo nové, krásne. Rôzne prestrihy zaujímavých častí deja, všetko podstatné bolo ukázané. Herci boli vynikajúci a presvedčivý. Herec Konstantin Chabenskij má u mňa za tento film miesto medzi najlepšími. Dobové udalosti perfektne spracované. Hra s farbami vyšla asi najlepšie ako som kedy videl. Veľa morálnych hodnôt, ale aj zápas so životom. Život ľudí, masové popravy, vojna, láska dvoch osôb, ktorá bola na čas rozdelená smrťou jedného. Ukazujú sa tu osudové chyby bielej armády a tiež našich vojakov, ktorí na Sibíri pôsobili pod vedením Milana Rastislava Štefánika. Admirál Kolčak tam bol alternatívou pre Rusko, no ono si nakoniec vybralo červených-komunistov. Tak aj dopadlo. Keby vyhral on, nemuselo by toľko ľudí zomrieť pod reformami Lenina či Stalina, vraždením za vlády Stalina a Lenina, či neskôr. Nemuselo by to byť tak zlé v 2. svetovej vojne pre Rusov. No nanešťastie sa naplnila zlá cesta pre Rusko, ktorá trvá dodnes. Práve tam zomrela morálka a hodnoty mnohých Rusov, ktoré ani v komunizme ani v kapitalizme nenachádzam. Dobové spracovanie vynikajúce, dej, scenár, dialógy fascinujúce, prostredie takisto. Moja z najobľúbenejších scén vôbec, je tá, kde vedľa seba vlajú vlajky Ruska, Francúzska, Británie, USA a možno aj iných, Kolčak stojí na pódiu a prihovára sa k svojmu ľudu emotívnym prejavom, ktorý si ho tam pokľaknutím a výkrikmi prehlasuje za panovníka. Vojna bola nezmyselná, ako to ukazuje spoločné pochovávanie bojujúcich strán do spoločných masových hrobov, zomrelo zbytočne veľa Rusov a iných Slovanov, či ľudí z iných národov, bol tam však jeden výrazný hrdina doby a ním bol admirál Kolčak. Fascinujúci film, veľkolepý veľkofilm, jeden z mojich najobľúbenejších, škoda že nemôžem dať viac ako 5 hviezdičiek. 100% jeden z najkrajších filmov, aké som kedy videl. Aktualizácia 16.06.2017: Bol som kedysi veľmi zaslepený. Tento film vôbec neukazuje, čo za človek Kolčak bol. To som sa dozvedel až omnoho neskôr. Z brutálneho človeka vyrobili romantika a hrdinu a zo zložitých udalostí urobili urobili emotívne jasne danú záležitosť. Dnes už tento film považujem skôr za nezvládnutý aj keď s pekným vizuálom a na prvý pohľad možno aj príbehom, ktorý však je ako som spomínal jednostranný. ()

Bobek27 

všetky recenzie používateľa

Zajímavý námět o ne moc ukazované válce mezi bělogvardějci a bolševiky a také o tom jak ,,mírumilovně,, proběhla revoluce (hajzlové rudý!). U filmu sem se nenudil a docela se mi i líbil, válečné a námořní scény nebo řádění rudých, ale ta milostná aférka mě tam moc nebavila. Co mě potěšilo a překvapilo, že byli ve filmu zmíněni naši legionáři, kteří se hrdinně probojovávali skrz Sibiř domů i dlouho po 1. světové válce, i když v tomto filmu byli vykreslení jako zloději anebo dokonce zrádci. 3,5* Pořád mám, ale dilema zda dát 3 nebo 4* ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarená romantická historická dráma z ruskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o ruskom admirálovi, ktorý v si priebehu prvej svetovej vojny za svoje schopnosti a úspechy získava mimoriadne uznanie, vďaka čomu dostane za úlohu viesť celú flotilu a navyše si získa aj srdce ženy, ktorá je ale vydatá za jeho priameho podriadeného. Ale skutočné problémy nastávajú, keď v Rusku vypukne revolúcia a začne dochádzať k rozsiahlym čistkám a tak sa admirál dostane na čelo protikomunistickej armády v priebehu tejto krvavej občianskej vojny a navyše sa znovu stretáva aj so svojou láskou. Spracovanie sa mi páči, ale k úplnému ideálu tomu ešte niečo chýba. Ešte prvý dojem z neskorších časov nebol práve najlepší, ale keď sa dej už po chvíli začne venovať tomu hlavnému, tak si ma to už získalo. Trochu ma mrzí, že je to miestami možno až moc skratkovité, tie zaujímavejšie udalosti sa často už po chvíli preskočia a aj celkovo to mohlo pôsobiť plynulejšie, keďže tých skokov v deji je tu viac, než by bolo najideálnejšie, ale aj napriek pomalejšiemu tempu ma to ani na okamih nezačalo nudiť, nájde sa tu množstvo vydarených situácií a skutočne ma to bavilo. Navyše film ponúka slušný potenciál až v troch smeroch, tá vojnová je výborná, ale nemá moc priestoru, politická je už na tom lepšie a romantická línia je zase taká zvláštna. Na jednej strane vôbec nefunguje, tú potrebnú osudovosť medzi postavami som vôbec nepocítil a tak mi bolo úplne jedno, či im vzťah vyjde, ale zároveň kvôli celkovej atmosfére sa mi aj toto celkom páčilo. Len tú variáciu na záver Titanicu si mohli odpustiť, to mi prišlo už trochu trápne. Akcie tu moc nie je, ale je výborná. Toto je asi najväčšia škoda filmu, akcia je skvelo natočená a aj obsahovo veľmi dobre zvládnutá, no vždy skončí už po chvíli. Ale aj tak tie dve námorné sekvencie sa vydarili, ani pozemné nesklamú a aj tých pár popráv je dobre zvládnutých. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický hlavný hrdina, sympatická postava jeho lásky a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, tu nemám žiadny problém. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, skvelá vizuálna stránka, na tomto si dali viditeľne záležať, veľmi dobre zvládnutá je aj výprava a dobová atmosféra, len by to chcelo aj nejaké emócie. Takže stále sa z toho dalo získať aj viac, ale aj tak som veľmi spokojný, Admirál je vydarený film, ktorý sa oplatí pozrieť aj viackrát. 79% ()

Galéria (85)

Zaujímavosti (8)

  • Ve scéně z roku 1918, kdy admirál Kolčak promlouvá ke svým jednotkám, je v pozadí možné zahlédnout několik vlajek včetně jedné americké, na které je devět řad hvězd. V období 1912 - 1959 však americká vlajka měla pouze 6 řad hvězd. [zdroj: WIKIPEDIE] (Adrai)
  • Kolčakovi (Konstantin Chabenskij) byl slíben bezpečný odchod s legiemi z Ruska, Čechoslováci ho ale museli vydat levicové vládě v Irkutsku, aby jim povolila průjezd. Proto se nelze divit, že jeho poslední slova před popravou byla: „Děkuji, čeští psi.“ (sator)

Reklama

Reklama