Reklama

Reklama

Admirál

  • Česko Admirál (viac)
Trailer

Admirál Alexander Kolčak (Konstantin Chabenskij) bol hrdinom 1. svetovej vojny, velil námornému vojsku a zohral dôležitú úlohu počas Februárovej revolúcie a občianskej vojne, ktorá sa v Rusku rozpútala po prevzatí moci boľševikmi. Kolčak má na prvý pohľad všetko – manželku, dieťa a skvelú vojenskú kariéru. Nenávidí boľševický režim a je rozhodnutý ho poraziť. V tom čase sa zoznámi s Annou Vasilievnou (Jelizaveta Bojarskaja), manželkou svojho najlepšieho priateľa, a bláznivo sa do nej zaľúbi. Na lásku sa však zdá nesprávny čas – bielogvardejci a dočasná vláda sa musia brániť Červenej armáde na Sibíri... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (151)

blackrain 

všetky recenzie používateľa

Tímto filmem vzdali Rusové poctu velké osobnosti vlastních dějin, ovšem udělali to na americký způsob. Ale film je to podařený. Měla bych ale i jednu výtku, nějak jsem ve filmu nepostřehla, že slavný admirál byl i velmi krutý. Nechal popravit 110 000 lidí a vesnice, které byly spolčené s Bolševiky na tom nebyly o nic lépe. Byly rovnou vyplěneny a zlikvidovány. Rusové jsou vůbec experti na to sežrat se mezi sebou, jejich prostě mnoho. Myslím si, že ani někteří lidé nevěděli, za co vlastně bojují a jenom se nechavali strhnout davem. Patříš ke staré garnitůře, tak tě odpráskneme. Monarchisti byli zobrazení jako nefalšovaně dokonalí lidé a lůza je šla polikvidovat. Akorát, že nic nění tak černobílé. Nižší třída se právě naučila krutosti od vrchnosti. ()

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

05.01.2012: 100. komentár som si nechal na svoj obľúbený film. Čakal som iné spracovanie, keďže som zvyknutý na veľkofilmy v hollywoodskom štýle. Taktiež to mohlo byť viac o faktoch o vojne alebo viac životopisné, ale konečné spracovanie bolo veľmi inovatívne. Bolo to niečo nové, krásne. Rôzne prestrihy zaujímavých častí deja, všetko podstatné bolo ukázané. Herci boli vynikajúci a presvedčivý. Herec Konstantin Chabenskij má u mňa za tento film miesto medzi najlepšími. Dobové udalosti perfektne spracované. Hra s farbami vyšla asi najlepšie ako som kedy videl. Veľa morálnych hodnôt, ale aj zápas so životom. Život ľudí, masové popravy, vojna, láska dvoch osôb, ktorá bola na čas rozdelená smrťou jedného. Ukazujú sa tu osudové chyby bielej armády a tiež našich vojakov, ktorí na Sibíri pôsobili pod vedením Milana Rastislava Štefánika. Admirál Kolčak tam bol alternatívou pre Rusko, no ono si nakoniec vybralo červených-komunistov. Tak aj dopadlo. Keby vyhral on, nemuselo by toľko ľudí zomrieť pod reformami Lenina či Stalina, vraždením za vlády Stalina a Lenina, či neskôr. Nemuselo by to byť tak zlé v 2. svetovej vojne pre Rusov. No nanešťastie sa naplnila zlá cesta pre Rusko, ktorá trvá dodnes. Práve tam zomrela morálka a hodnoty mnohých Rusov, ktoré ani v komunizme ani v kapitalizme nenachádzam. Dobové spracovanie vynikajúce, dej, scenár, dialógy fascinujúce, prostredie takisto. Moja z najobľúbenejších scén vôbec, je tá, kde vedľa seba vlajú vlajky Ruska, Francúzska, Británie, USA a možno aj iných, Kolčak stojí na pódiu a prihovára sa k svojmu ľudu emotívnym prejavom, ktorý si ho tam pokľaknutím a výkrikmi prehlasuje za panovníka. Vojna bola nezmyselná, ako to ukazuje spoločné pochovávanie bojujúcich strán do spoločných masových hrobov, zomrelo zbytočne veľa Rusov a iných Slovanov, či ľudí z iných národov, bol tam však jeden výrazný hrdina doby a ním bol admirál Kolčak. Fascinujúci film, veľkolepý veľkofilm, jeden z mojich najobľúbenejších, škoda že nemôžem dať viac ako 5 hviezdičiek. 100% jeden z najkrajších filmov, aké som kedy videl. Aktualizácia 16.06.2017: Bol som kedysi veľmi zaslepený. Tento film vôbec neukazuje, čo za človek Kolčak bol. To som sa dozvedel až omnoho neskôr. Z brutálneho človeka vyrobili romantika a hrdinu a zo zložitých udalostí urobili urobili emotívne jasne danú záležitosť. Dnes už tento film považujem skôr za nezvládnutý aj keď s pekným vizuálom a na prvý pohľad možno aj príbehom, ktorý však je ako som spomínal jednostranný. ()

Reklama

Wally 

všetky recenzie používateľa

Tohle je tak trošku výbuch....nepřesvědčiví herci od prvního do posledního, nemastní neslaní, kteří vám zážitek z filmu znepříjemní, sebelítost kam se podíváte, romantika jako mezi dvěma malomocnými co se bojí navzájem dotknout....co stálo za to je pouze úvodní lodní bitva proti Němcům. Následný boj s bolševiky je nuda.... Nějaký ten historický ruský /sovětský film jsem již viděl a nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že se nedokáží odprostit od toho svého nacionalismu a nedokáží točit objektivně bez emocí... ()

Želik 

všetky recenzie používateľa

Tak na tento najväčší ruský veľkofilm poslednej doby mi boli servírované upútavky celé dva mesiace. Takže nejaké očakávania rozhodne boli ale aj sklamanie. Jednak film bol každú chvíľu prerušovaný reklamou a jednak nefungovala to ako to malo. Bojové scény na mori boli fajn, ale láske medzi Alexandrom a Annou som neverila, nepresvedčili ma. Škoda, že film si budem pamätať najmä ako nekonečnú cestu vlakom. ()

Nach 

všetky recenzie používateľa

Zajímavě natočený ale dějově velice košatý až komplikovaný film, který ve výsledku působí až zdlouhavě a tedy i nezáživně. Přitom samotný úvod na křižníku a úprk před bitevní lodí je luxusní! Škoda, že si snímek tento styl neudržel dále. Nicméně historie Ruska je tam zachycena opravdu věrně. Za to tvůrcům palec nahoru a důvod proč pod tři hvězdy nejdu. Ač si myslím, že hlavní roli mohl hrát nějaký charismatičtější herec. 65% ()

Galéria (85)

Zaujímavosti (8)

  • Kolčakovi (Konstantin Chabenskij) byl slíben bezpečný odchod s legiemi z Ruska, Čechoslováci ho ale museli vydat levicové vládě v Irkutsku, aby jim povolila průjezd. Proto se nelze divit, že jeho poslední slova před popravou byla: „Děkuji, čeští psi.“ (sator)
  • Německá loď z úvodní scény z roku 1916 je Kolčakovem identifikována jako Friedrich Carl. Obrněný křižník SMS Friedrich Carl byl ve skutečnosti potopen také v ruském minovém poli, avšak již o dva roky dříve v listopadu roku 1914. (Adrai)
  • Ve scéně z roku 1918, kdy admirál Kolčak promlouvá ke svým jednotkám, je v pozadí možné zahlédnout několik vlajek včetně jedné americké, na které je devět řad hvězd. V období 1912 - 1959 však americká vlajka měla pouze 6 řad hvězd. [zdroj: WIKIPEDIE] (Adrai)

Reklama

Reklama