Svetová vojna Z

• Česko Světová válka Z (viac)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Réžia:

Marc Forster

Predloha:

Max Brooks (kniha)

Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse, Daniella Kertesz, James Badge Dale, David Andrews, Ludi Boeken, Matthew Fox, Moritz Bleibtreu, John Gordon Sinclair (viac)

Zombies sú ako morová nákaza. Ľudia premenení na odporné stvory, požierajúce mäso. Ani mŕtvi ani živí, ale pre nás normálnych ľudí rozhodne extrémne nebezpeční. Zombies na rozdiel od nás necítia bolesť, nepoznajú strach, a čo je najdôležitejšie, nepremýšľajú. Vojna s nimi, nech sa to zdá akokoľvek nemysliteľné, už skončila. Aj cez to, že ľudia zvíťazili, infraštruktúra celého sveta prešla neskutočným otrasom a ešte stále sa spamätáva. Čo by ste tiež čakali, keď jedna polovica planéty chcela tú druhú zjesť? Prežili len dôležití ľudia, ľudia vo vládach, ľudia stojaci na čele organizácií ako je OSN, mocní ľudia a tiež pár odolných jedincov, ktorí sa riadili súborom pravidiel, ktoré ich dokázali previesť najhoršou a najdesivejšou svetovou vojnou v dejinách ľudstva. Po stopách vzniku nákazy sa vydáva jeden preživší reportér Gerry Lane (Brad Pitt), ktorý bol vyslaný práve OSN zistiť pravdu. Kto nákazu spôsobil, čo sa zvrtlo, a to najdôležitejšie, koho obviniť? A nie je to jednoduchá práca. Spomienky preživších môžu byť cenným zdrojom, svet stále zostal plný klamstiev, poloprávd a utajených rozhodnutí. Dozvieme sa vôbec niekedy, čo sa vlastne stalo? (TV Markíza)

MiniRecenze

Film má ze začátku chytlavý děj,který je docela i rozumně podaný.Pokud si libujete v tématice zombie apokalypsy,tak neváhejte.Není to sice řezba ve které se mozky rozstřikují o zeď,ale vše se vynahrazuje zajímavým scénářem a solidními efekty(havárie letadla na mě zapůsobila).Snímku podkopává hodně "nohy" strašně rychlý střih,při kterém na Vás blikne snad deset snímku za vteřinu.A opět je tady zase takový ten "rychlý" konec,který by se do plusu nedal zařadit.B.Pitt ukazuje,že se hercem nestal jen tak náhodou a do jeho role se snadno vžijete.S klidem můžu říct,že se na tento film můžou dívat,jak fanoušci žánru,tak i ti protikladní diváci. NADPRŮMĚR!!! ()

ZetDaElO

Zombie film, ktorý nedá divákovi ani na sekundu vydýchnuť. Tej akcie je tam až tak veľa, až si želáte, aby sa snímka natiahla aspoň na 3 hodiny a prišiel priestor aj na skúmanie príčiny vzniku vírusu a hľadanie človeka nula. To je to jediné, čo tomuto kvalitne natočenému kúsku chýba a snáď ešte vynechanie nelogickej cesty do Walesu. Brad Pitt v úlohe Man of Steel je aj napriek tomu dobrý dôvod na návštevu kina. HODNOTENIE: 7 b. ()

Brunsvik

pamätám si časy, keď sa zombíci hýbali iba pomaly, pamätám si doby, kedy sa pozvoľna objavovali okolo roku 2000 (nerátajúc prorocké prvé lastovičky z 80. rokov) rýchle zombie... veru, doba sa zrýchľuje a dnes sú zombie hyperrýchle a dokonca rýchlejšie, než bežný smrteľník, odolnejšie, pohyblivejšie... pri tomto filme, ktorý mal jedno šťastie, že sa ho zhostil naozaj kvalitný a zručný režisér (a hollywood môže byt rád, že má vo svojich radoch popri mendesovi s nolanom ešte aj forstera) sa vo mne bije láska k zombíkom s láskou k zombíkom... totižto na vysvetlenie: zombíci už dávno, zhruba od snyderovho remakeu klasiky, nepatria len do béčka, ale okupujú aj áčkovú kinematografiu... s tá im uberá akúsi ich vtipnosť, punkovosť, uletenosť... no na druhej strane: je tu ich aktuálnosť (vzhľadom na preľudnenie sveta a kadejaké pliagy a epidémie, ktoré občas vykvitnú) a napokon: je tu brad pitt, ktorý je vo filme od začiatku do konca a na jednej strane je to BRAD PITT, no na druhej strane ho tu akosi ktosi čosi drží na uzde a tak iba radí, ošetruje a ráta do tisíc, snaží sa dovolať žene a prežiť. ()

kverula

Nesčetněkrát použitý scénář o livingdeath. V čem měl být tento jiný? Už dávno vím, že v amerických filmech nemůžu čekat logické myšlení a konání, ale ksakrufix, tohle je už moc. Lekačky dobrý, i když předvídatelný, herecký výkon Pitta taky dobrý, žádné třeba emo-vypjetí ani superakce nebylo třeba. Eko-poselství špatné, nedotažené. Celý film na mě působí jako rychlokvaška. Tohle jsem od uvědomělého Brada Pitta nečekala. ()

gezper

Dynamická vtahující podívaná, která mě mile překvapila (nejen proto, že jsem se na ni těšil). Jasný, je tam pár nutných scénaristických obezliček, "návazností" atd., když ale ono se na to fakt dobře kouká. Pitt to (nepřekvapivě) táhne. Dobré jsou jednotlivé "kapitoly" sami o sobě, vesměs každá přinášející trochu něco jiného - lokace, děj, přístup, a fungují i jako celek, ovšem viz výše - určitá umělost propojení a dějová linearita z toho trčí. Bavil jsem se, a to se počítá. [80%] ()

MorraEddie

Film jemuž jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Čekal jsem nějakou rádoby hororovou lekačku pro holky okořeněnou postavou Gerryho Lanea ztvárněnou Bradem Pittem. Uznávám spletl jsem se na celé čáře. WWZ je svižná akční jízda šmrclá hororovým prvek v podobě zombie.Brad je opět skvělý,snad jako v každém filmu. Nemohu si pomoc,ale celý film se mi nabízelo srovnání s Já,legenda. 75% ()

Trinculo

Jedno z milých překvapení letošního léta. Zombie jako typ, který reprezentuje dav ve všech jeho negativech. A také díky tomuto líčení velmi politicky nekorektní film. ()

kolodej1

výborný zombie film, v žánru absolutní špička, a i v rámci katastrofických filmů vůbec. Hodně povedené, sprinterští zombíci byli mnohem zajímavější než jejich pomalí kolegové z většiny předchozích filmů. Tam jsem míval vždycky pocit, že tě mohou dostat jen v případě, že to sám chceš, jinak bys jim utekl. Tady to ale bylo jinak. Neříkám, že to bylo dokonalé, ale jediná taková výraznější chyba byla při davových scénách. To nebylo moc dobře zvládnuto a působilo to chaoticky. Což je v pořádku pro lidi na plátně, ale ne pro diváky. Nicméně na těchto scénách film nevisel- Já jsem se tedy celkově bavil velmi dobře. Napětí, a to nejen v mém nitru, by se dalo krájet, sám jsem se několikrát přistihl, jak jsem napnutý z toho co se stane. A je to myslím lepší cesta než prošpikovat film, kde jde člověku o život, vtipnými hláškami a romantickými chvilkami. Tahle verze byla rozhodně co se chování hrdinů týče realističtější. Působivý byl pro mě zombie žebřík a taky špičková muzika, myslím, že si budu muset sehnat soundtrack. Brad Pitt standardně výborný. Rozhodně mohu jen doporučit ()

yarda23

Miluji apokalyptické příběhy. Knížku čtu především v tomto segmentu žánrů. A časem jsem se dostal WWZ. Knížku jsem zhltnul ihned a byl jsem přesvědčen že bude i zfilmována. A hle, rok 2013, období konce školního roku a v kinech máme premiéru. Na film jdu hned další den po uvedení. Značně natěšen. Pčeci jen- nestárnoucí Brad a Foster na křesílku slibují parádní atmosféru. Prvních 20 minut je naprosto špičkových. Rychlost, akce, adrenalin. Naprosto špičkové 3D efekty. To vše Vás vtáhne do děje a představujete si, jako byste byli na bojišti Vy. Obával jsem se jedné věci a ta se bohužel vyplnila. Film proste nedokázal udržet tak neskutečně vysokou laťku celou dobu. Prostřední část filmu je prostě bezduchá, plná ohraných až nudných scén a hlavně značným velkým počtem nesrovnalostí s knihou ( vím nemusí to být vždy přesně tak ) , jenže tady toho byla škoda. Potenciál byl nenaplněn. Mé zklamání ale od událostech v letadle byla náhle pryč. Byla tu zas ta skvělá první dvacetiminutovka, která teď vydržela až do konce. Ač byl konec na mé poměry až moc násilně odstřižen. Konec si zasloužil více práce. Celkově dávám 4* za slabší části filmu a za občasný až masivní nátlak na diváka uvěřit tomu, co vidí na obrazovce. Brad zase jednička. Převládala spokojenost. Ale za prostředek a konec bych byl dal scénáristům přes prsty. ()

hony23

Kde jsou ty časy, kdy se zombíci mátožně motali kolem hřbitovů a nebyl problém jim utéct ani s artrózou kyčelního kloubu. V tomto celkem vydařeném snímku běhají tempem steroidových sprinterů a Brad Pitt se řádně zapotí, aby zachránil kůži sobě i hrstce přeživšího lidstva. A já si v kinosálu pochvaloval, že můj syn už odrostl Šmoulům a můžu ho brát i na pro mně zábavné filmy. ()

watari

Úplně Topka to pro mě nebyla. Námět by špatný nebyl, ale smrtící virus který se žene světem si představuji trochu (hodně) jinak. Myslím že třeba v takovým L change the word byl smrtící virus a celkový průběh všeho vyobrazen poněkud reálněji. Ale dost hanění. Film má i svoje plus. Bylo tam vyobrazeno i dost věcí které jsou reálné, nejste potřební? nevadí, pošleme vás na smrt Nechcete spolupracovat? uděláme to samé. To je život Vyhrocené situace a nátlak.. to ten film zachránilo. Takže koukatelné rozhodně ano, ale nic co by člověk nenašel v kdejakém jiném filmu o viru a záchraně světa. ()

brasek

Na jednej strane slušný príbeh, ktorý však nie je veľmi dobre vyrozprávaný a celkový dojem je rozpačitý a rozpačitosť spôsobuje miernu nudu. Z pohľadu žánru horor je to také priemerné. ()

mice.sk

Je osviezujucejsie po dlhej dobe vidiet film vramci zombie zanru, ktory ma (dejovo) celosvetovy zaber. Taktiez je prijemnym prekvapenim rychlost zombies, ktora je na rozdiel od inych filmov z zanru naozaj cisto zvieracia - zabudnite na Walking Dead, tu sa jedna o tsunami a filmu to na napati a bezradnosti beznej populacie iba pomaha. Brad Pitt odviedol v hlavnej ulohe skvelu pracu, a zachranuje film aj pocas niektorych slabsich momentov. Tempo filmu je vyborne spracovane - akcnejsie sceny sa dejovo-uveritelne striedaju s pomalsimi a vypatejsimi, a vela dejovych veci ktore ostavaju inde nevysvetlene je postupne vramci filmu publiku vysvetlena. Jeden znamy to velmi dobre vystihol ked povedal, ze sa mu pacilo, ze toto nie je film o vojne so Zombies - je to film o uceni sa prezivsej populacie ako sa prisposobit a ako s nimi bojovat. ()

fritol34

Knížku jsem četl jako první, film je hodně volná adaptace a nezohledňuje následující roky bojů o znovudobytí země, i tak jsem byl mile překvapen a po celou stopáž si film udržel moji pozornost, po totálně zmrvených Resident Evils se můžu podívat na solidní zombie biják 90/100 ()

Rodriguess

Jednoznacne by som dal tomuto filmy tri hviezdy. Ale jednu velku BONUSOVU hviezdu dostava za masove sceny zombies ako sa stveraju na vysoky mur v jeruzaleme, skacu masovo na vrtulnik a masovo behaju po letisku. To bolo naozaj dobre. Celkovo ma snimok slusny svizny dej a je sa na co pozerat okrem postarsieho Pitta. ()

oSiSko

Jednoduchá pointa, ničím výnimočný námet, ale napínavé a zaujímavé od prvej sekundy a s dobrými hercami. Mne sa to páčilo a nemám tomu čo vyčítať a to vôbec nie som nejaký zombie nadšenec, skôr naopak. Ľudia, čo chcú krv, násilie a veľa zombie bitiek, nech idú inde, tu je toho tak akurát a to mne vyhovuje. 80% ()

Dacsus

Nádherne desivý film, a vlastne asi prvá zombáreň, pri ktorej mi v dospelom veku behali po chrbte zimomriavky. Divný týpek tento Forster, zatiaľ som od neho nevidel film, ktorý by sa mi nepáčil (Everything put together som zatiaľ nevidel). ()

paradoxman

Téměř kompletně odlišné od knihy. A říkám to poprvé v životě - film je lepší než kniha! Po jejím přečtení jsem měl takový nijaký pocit, jako kdybych četl zprávu od doktora, kde se říká, že pacient nezemřel, ale chvíli se to s ním potáhne. Ovšem film, to je jiný nářez. I když bych ho ukončil poté, co se za naočkovaným Bradem a Jednoručkou zaklapla branka ústavu (a odpustil si tak závěrečné americké kecy), nemůžu jít níž než na 5 hvězd. Některé scény jsou dechberoucí a jestli jsem měl po přečtení knihy chuť udělat si zbroják, tak po shlédnut filmu jdu rovnou na střelnici pro Kosu, vybavuji BOB a dělám zásoby jídla na nepřístupném místě. Bravo. ()

Steeler91

Perfektný Zombie film. Masaker od začiatku až do konca - až takú dávku som nečakal :-) Jediným mínusom je azda vysoko odpudzujúca Bradova manželka :D ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)