Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

Helldo

Hláška za hláškou a ještě v podání mistrů Sováka a Brodského? Komediální poezie. "...pan profesor sám říkal, že celý život vystačil s "Pinkasem" - S kým? - Ha on myslí "Pisaka"..." ()

Lukin413

Dlouho mi tento klenot unikal. Vtipná komedie s dokonalými dialogy a hromadou kultovních hlášek. Scéna konverzace ústřední šestice v restauraci mi připomněla má mladá gymnaziální pseudointelektuálská léta:) ()

zdeny99

Inteligentně napsaná komedie o třech buranech, kteří by v dnešní době byli největší svůdníky. [25323. hodnocení, 593. komentář, 87%, 107. nejlepší film, 265. nejoblíbenější film] ()

Kochanski

Pro mě jedna z nej komedii! Já J. Bohdalovou moc nemusim, ale Marie Currie a Ráádio jsou super! Kdyby existoval kolektivní Oscar pro hlavní představitele ,Světáci by ho měli hned!! ()

HH

Sice docela průměrný námět, ale zpracování vynikající. Obě trojice - mužská i ženská (vlastně čtveřice, protože musíme počítat i Jiřinu Šejbalovou a Oldřicha Nového) - doslova "perlí". Miluju scénu onoho rozhovoru v restauraci "Vojta Hynais? Toho jsem znala osobně. A taková madam Kurí....Kupříkladu Picasso...apod." Nebo scéna, kdy si páni jdou nechat ušít šaty a Jan Libíček musí jít první, protože "je ve straně"...prostě klasika. ()

FrancisB.

Když Praha za noci zazáří neonem,není mi pomoci,já křičím pojď honem,vrhnu se do saka a bílé košile a s gustem čmeláka,jdu mlsat svět...! ()

gombarix

Jeden z nejlepších našich filmů 60. let a možná i vůbec... a po opětovném zhlédnutí beru na milost i ty písničky - ano, v podstatě tam k ničemu nejsou a daly by se klidně vystříhat, ale nejsou ani tak špatné, aby srazily hodnocení pod 90 %. A opravdu nádherná role pro pana Kristiána. ()

IvcaG

Hvězdné české obsazení své doby, užasná zápletka, skvělá dávka vtipu. Světáky mám moc ráda a třeba, že jsem je viděla nespočetněkrát pouštím si je znovu a znovu.... ()

DemonizeR

Poprvé jsem tento film viděl, až když běžel nedávno v TV, trvalo jen pár minut a okamžitě jsem se do něj zabral a nemohl se odlepit od obrazovky. Film mě opravdu velice příjemně překvapil. Je plný skvělých hlášek, které ani v dnešní době nepůsobí nijak vyčpěle. ()

agassi68

Plejáda skvelej českej hereckej generácie paroduje robotnícku triedu. Prekážali mi len hudobné vložky, avšak v tej dobe to frčalo. V Hollywoode dostať na plac takúto zostavičku by prišlo na pekné peniaze :) ()

JakeG

Tahle veselohra myslím nepotřebuje mnoho komentářů, snad jen: " Já jsem vyrůstala mezi umělci." " Já vím, za 7 korun na hodinu na UMPRUM, nahá!" :)))) A mnoho a mnoho dalších hlášek. ()

helloween93

Když se chtějí fasádníci stát intelektuálními fasádníky, dopadne to přesně takhle. Zdařilá česká komedie, která mi dostala při scéně v restauraci, kdy si každý mele to svoje. Ať žijí vzdělaní zedníci! ()

vickeyek

Nadité, nadité hláškami, které člověk použije dodnes. A film celkově je neopakovatelný a současnou trapnou českou kinematografií naprosto nepřekonatelný. Vestičky se letos nenosí a jak každý ví, Marie Kurie vynalezla teda jako rádio... no úplně v kovovým stavu! Výběr herců a hereček nemohl být lepší. Všichni tři hlavní mužští protagonisté už nejsou mezi námi a poté, co tento svět opustila Jiřina Jirásková, musel jsem si místo vzpomínkových beneficí v televizi pustit právě Světáky. A na její počest jsem se opět dosyta nasmál. A na závěr trochu nenucené konverzace? Inu, ten chlapec dole mi včera míchal tak řídkou maltu, že mi neustále padala zpět na lžíci. Ondyno jsem mu pravil, co si člověk neudělá sám, nestojí za nic. Jistěže, ono se jednomu zvednou mandle. Kolikrát jsem mu pravil: Méně té vody chlapče, méně té vody. ()

Hermi14

Naprosto geniální herecký koncert pro tři pány a tři dámy, který vaši bránici nenechá ani chvíli odpočinout. Jeden vtip střídá druhý a člověk musí dávat opravdu pozor, aby je v rozhovorech všechny zachytil. Atmosféru filmu krásně doplňují i pěvecká intermezza, která snímku přidávají další rozměr. Vše pak korunuje nezapomenutelný emeritní profesor Oldřich Nový v roli, kterou by patrně nemohl ztvárnit nikdo jiný lépe než on a která konečně byla jeho plnohodnotným návratem na stříbrné plátno a ne jen pouhým štěkem, ke kterým byl vesměs po válce "odsouzen". Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších českých filmů. ()

Adm.Nelson

8/10. "To jistě znáte Salvadora Dálího." "Já je znám všechny osobně, pane architekte." - "A teď mi řekni, kde si přišel k té povídačce o botách." "Jindřich Šimon Baar. Pro kravičku." "Gustooo.." ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)