Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Choulostivý moment překvapení (2014) (S07E18)

Tvůrci seriálu se v sedmé řadě fakt překonávají; v osmnácté epizodě mi nabídli poměr: pět minut zábavy proti patnácti minutám nudy. Zábavná pětiminutovka to tedy z logiky věci prohrála na celé čáře, přestože měla na své straně takovou hvězdu, jakou je bezesporu Mary Cooper, chvalme Pána! Přestože ani ona nemohla zabránit fiasku, obě hvězdičky jdou za její dějovou linkou. / Poučení: Dodržuj dohodnuté termíny. ()

Rozhodovací martyrium (2014) (S07E19)

Z devatenácté epizody jsem byl úplně paf. Očekával jsem další nudnou vztahovku a zcela nečekaně jsem se dost dobře bavil. Sheldonovo rozhodování bylo naprosto dokonalé; už scéna před znělkou mě rozesmála, pak ale přišlo přání pro vážně zraněnou kolegyni a já jsem málem umřel ještě dřív než ona:-) Tentokrát na mě ale fungovala i Pennyina dějová linka a kazil mi to trochu jen Raj. / Poučení: Pozor na to, co a komu přeješ. ()

Tristní rozpad vztahu (2014) (S07E20)

Jak už jsem si u sedmé sezóny zvykl, opět to nebyla žádná velká sláva a větší část děje dvacáté epizody byla poněkud mdlá, ale pak mě brutálně pobavila Sheldonova "ulička hanby". Za normálních okolností by šlo o profláklou, vyčpělou záležitost, ale tvůrcům stačila jediná kniha o geologii, aby mi téměř natrhli bránici. Ani tak ze sebe ale víc jak dvě hvězdičky nevyždímám. / Poučení: Na návštěvě nikdy nezpůsobuj instalatérské potíže. ()

Tradice nepředvídatelných čtvrtků (2014) (S07E21)

A scénáristická bída a nenápaditost dál chmurně prostupuje sedmou sezónu dříve tak zábavného seriálu. Jestli si to vybavuji správně, narazil jsem maximálně na čtyři momenty, které mě přinutily alespoň vycenit chrup, ale o hlasitém smíchu spojeným s náporem na bránici nemohla být vůbec řeč. Myslím si, že od vztahů tady byl sitcom HIMYM, tady mi to jen kazí výsledný dojem. / Poučení: Když už musíš lhát, nedělej to blbě. ()

Rozjímání s Protonem (2014) (S07E22)

Zabili Arthura, parchanti! Tvůrčí invence už asi fakt vyletěla komínem, když se tvůrci neustále uchylují k jedné z mála jistot, kterých se jim v sedmé sezóně podařilo dosáhnout. Bob Newhart mě na celé epizodě bavil nejvíc, ale ani on tady tentokrát zrovna neválel. Ve všech ostatních ohledech byl děj dvaadvacátého dílu naprosto o ničem, ale uznávám, že do této řady perfektně zapadl. / Poučení: Vyvaruj se divných snů. ()

Gorilí exces (2014) (S07E23)

Hmmm, tak už je mi to jasné. Tvůrci seriálu si v sedmé sezóně, bohužel, našli svůj nový standard a hrdě si ho udržují. Pro mě je to krajně neradostná skutečnost, protože to znamená, že se stále více vytrácí humor, zato se ale o to častěji řeší vztahové potíže. V tomto směru jasně vede Raj, který se pro mě stává stále více otravnou figurou. Ale nevadí, už jen jedna epizoda a pět dalších sérií a bude konec! / Poučení: Opičí chlup v polévce ti může pokazit chuť. ()

Porušení statu quo (2014) (S07E24)

Tak tomu říkám skvělé zakončení sedmé sezóny. Skvělé proto, že se tvůrci neodchýlili od svého nového standardu a spáchali další vztahový díl. Pravda, našly se i momenty, kdy jsem se pobavil, a všechny je má na triku Sheldon. Ostatní mu dělali pouze křoví, takže jediný, kdo stál ještě za zmínku, byl Stuart, který musel vystoupit na denní světlo potom, co přišel o svou hrobku. / Poučení: Cestuj nalehko. ()

Season 8 (2014) (S08)

Osmá sezóna nebyla dobrá a já jsem po zkušenostech s předchozí řadou ani s ničím lepším nepočítal. Tvůrci dosáhli dalšího nechtěného prvenství, když se osmá série stala tou první, jejímž epizodám jsem nepřidělil jedinou pětihvězdu. Ale uznávám, že mohlo být hůř. Po první polovině sezóny byla tato zralá na ručník, ve druhé půli se ale nečekaně zmátořila a vytáhla se na upachtěné tři kousky. Sledovat, jak se seriál, u něhož jsem se tolik nasmál, silou mocí plazí dál jako leprotik, jehož nemoc pokročila natolik, že za sebou trousí kousky sebe sama, je pro mě trochu bolestné a je mi líto, že v sobě tvůrci nenašli dost soudnosti, aby všechno zakončili se ctí už o dvě řady dřív. / Poučení: Hrdost je hrdost, ale peníze jsou peníze. ()

Loupež ve spacím kupé (2014) (S08E01)

Naštěstí jsem ani nedoufal v případné zlepšení, takže mě úvodní epizoda osmé sezóny vlastně nemohla zklamat, protože tvůrci nasadili přesně tam kde ukončili minulou řadu. Velmi nízko. Jediný Sheldon měl občas nějaký ten kvalitnější žblept, ale ostatní scénář k ničemu nepustil stejně, jako tomu bylo po naprostou většinu sedmé série. / Poučení: Život je plný nepříjemností, radši s tím počítej. ()

Naschvály odborného asistenta (2014) (S08E02)

No toto! To jsem nečekal. Druhá epizoda osmé sezóny a už jsem mohl hodnotit čtyřmi hvězdičkami. Tvůrci se sice ani v tomto případě nedokázali vyhnout záležitostem, které mě příliš nebraly, ale Sheldonova dějová linie mě opravdu bavila a nejednou jsem se mohl hlasitě zasmát. To byly časy, když jsem se takhle mohl bavit i celých dvacet minut... / Poučení: Nikdy není pozdě na doplnění vědomostí. ()

Nedostatečnost baseballové průpravy (2014) (S08E03)

Předchozí epizodu jsem asi až příliš chválil, takže jsem hned dostal po zásluze ťafku, abych se vzpamatoval. Tvůrci se totiž v tomto dílu vrátili ke svému oblíbenému mustru ze sedmé sezóny. Vloží do epizody několik vtipných momentů a všechno ostatní zaplácají nudnou vztahovou vatou. Jako skvělý příklad může posloužit neustálé (dá se říct cyklické) dohadování mezi Leonardem a jeho chlapcem. / Poučení: Před sportovním výkonem se vždy rozcvič. ()

Fabulace o postelovém úletu (2014) (S08E04)

No jistěěě. Sedmičkový standard naplno pokračuje i v osmé sezóně, takže se pro mě jedinou opravdu vtipnou záležitostí stal sen o spoluvlastnictví obchodu s komiksy, u toho jsem se fakt zasmál, zvlášť když jsem si představil realizaci toho nápadu s dodávkou. No, tím jsem ale vyčerpal všechno dobré, zbytek epizody zase přežvýkával věci minulé a rýpal se ve vztazích. / Poučení: Mysli, než promluvíš. ()

Mučivé metody soustředění (2014) (S08E05)

Musím uznat, že pátá epizoda osmé sezóny byla přece jen znatelně lepší, než předchozí díl. Jasně, dost to kazila další sešlost vegasek, ale nápad na osmačtyřicet hodin intenzivní mozkové činnosti byl skvělý a jeho provedení mě extrémně bavilo. Naprosto přesně vím, jak se Leonard cítil, protože se poměrně často dostávám do situací, kdy se mi při soustředění se na problém zatoulají myšlenky naprosto neodhadnutelnými směry. / Poučení: Nenech se rozptylovat. ()

Simulace důlní expedice (2014) (S08E06)

Šestá epizoda byla tedy opravdu slabá, protože na smích z mé strany tentokrát vůbec nedošlo, tvůrci dosáhli pouze toho, že jsem se několikrát pousmál, a to je na dvacet minut u sitcomu dost málo. Jakési naděje jsem vkládal do pobytu v simulovaném prostředí, ale Raj se postaral o to, aby rychle vyhasly, když zahájil debatu na téma Hannah Montana. / Poučení: Když tě krysa zažene do rohu, zaútoč. ()

Mylný výklad obchodní taktiky (2014) (S08E07)

Když jste s tvůrčí invencí v háji, obsaďte do role podivínského doktora Lorvise Billyho Boba Thorntona a úspěch se dostaví. Ano, přesně taková byla sedmá epizoda. Děj z mého pohledu nestál za mnoho, ale pro Billyho Boba Thorntona mám slabost; on prostě celou dobu vypadal, že doktora Lorvise nehraje, on prostě byl doktorem Lorvisem. / Poučení: Pořiď si sbírku ledvinových kamenů. ()

Kompenzace maturitního plesu (2014) (S08E08)

Osmé nahlédnutí do osmé sezóny nebylo nikterak úžasné, na starou dobrou The Big Bang Theory to nemělo ani náhodou, ale faktem je, že mě maturitní večírek pro třicátníky překvapivě bavil. Je to zvláštní, protože když se celá akce začala domlouvat protočily se mi oči takovým způsobem, že jsem se vlastně díval do své vlastní hlavy. / Poučení: Doplň si chybějící zážitky. ()

Korekce nosní přepážky (2014) (S08E09)

Polovina deváté epizody mě velice bavila, protože Sheldon byl v proti operačním boji zase jednou ve skvělé formě, takže mi bylo dost líto, že tvůrci druhou polovinu spíše odbyli opakováním stokrát provařených konverzací a řešením neřešitelného. Musím ale uznat, že finále celého dílu zvládli výborně a dokázali mě pořádně rozesmát. / Poučení: S kokainem opatrně. 3*+ ()

Reflexe na základě šampaňského (2014) (S08E10)

Já se silně obávám, že by mě Sheldonův pořad Fun with Flags bavil, což o mně asi něco vypovídá, zároveň se ale obávám, že ho do této epizody tvůrci vložili jen pro svůj nedostatek invence, a bylo to opravdu znát. Přemítání nad pomíjivostí života mě nebavilo vůbec a třetí část epizody tady byla už tolikrát, že z ní vyplynulo i poučení pro tento díl. / Poučení: Když vyluhuješ čajový sáček už pošesté, můžeš výsledné tekutině říkat čaj, ale chutnat tak určitě nebude. 2*- ()

Infiltrace sterilní místnosti (2014) (S08E11)

Děj jedenácté epizody už pro mě vlastně ani nebyl zklamáním. Já už jsem si asi holt zvykl. Tvůrci se s dobrými nápady zřejmě rozloučili v průběhu šesté sezóny a občasné záblesky, které se objevovaly v sedmé řadě a které prakticky zmizely v řadě osmé, tento můj názor jen potvrzují. Nad děním ve sterilní místnosti jsem se ještě mohl pousmát, ale tím to končilo. / Poučení: Nevdechuj vlnu ani holubí trus. ()

Dezintegrace vesmírné sondy (2015) (S08E12)

Tak, polovinu osmé sezóny mám za sebou a cítím se být dostatečně vnitřně silný, abych se zítra mohl pustit do druhé půle. Kde jsou ty časy, když jsem se na každé další pokračování seriálu těšil; teď se musím pokaždé zmobilizovat, protože musím předpokládat, že se budu z větší části nudit. Na dvanácté epizodě mě bavila jen debata o kompromisech a imaginární desková hra. Myslím, že Leonard podváděl... / Poučení: Bez wi-fi ani ránu. 2*- ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů