Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Poznatek o Higgsově bosonu (2012) (S06E03)

Třetí epizoda byla zatím tou nejlepší z šesté sezóny. Tady se fakt nedalo nesmát nahlas a opakovaně. Howardova zahlcená, a tedy kolabující psychika mi brutálně zahýbala s bránicí (chvílemi jsem měl dokonce pocit, že se mi na ní pokouší vytvořit uzel), ale ani značkování území a předem prohraný boj s vlastním limbickým systémem mě v žádném případě nemohly zklamat. / Poučení: Po odchodu návštěvy vždy desinfikuj celý byt. Jen pro případ. ()

Minimalizace dopadu návratu (2012) (S06E04)

Ve čtvrté epizodě byli tvůrci ke svým dvěma stálicím dost krutí. Zatímco hrdinného navrátilce všichni jeho blízcí a zubař odstavili na vedlejší kolej, Sheldona nechali zápasit proti Penny, která doma běžně srážela telata, a to bylo opravdu nefér. No, já jsem se nad všemi situacemi výborně bavil a je mi trochu líto, že nedošlo na Operaci s čerstvou mrtvolou. / Poučení: Pozor na soutěživé jedince. ()

Holografická stimulace (2012) (S06E05)

Někteří lidé mají to štěstí, že získají práci, která je zároveň jejich koníčkem, což je pro ně naprosto skvělé (i když jejich rodiny to možná vidí v trochu jiném světle), běžný smrtelník však bere zaměstnání jako nutné zlo, které musí podstupovat k zajištění svých životních potřeb. No, a takový jedinec tráví spoustu času přemýšlením nad tím, jak si pobyt v zaměstnání zpříjemnit. A tady platí přímá úměra: čím zábavnější činnost, tím větší prohřešek proti pracovnímu řádu. Zajímavé je, že sex na pracovišti (prohřešek postavený dnes na úroveň těžkého trestného činu) vždycky připadal zabavný i těm lidem, kteří byli v práci šťastní. A kromě toho mě bavily i ty ostatní záležitosti a Howard s Bernadette u mě vyhráli soutěž o nejlepší párový kostým. ()

Výmaz pasáže (2012) (S06E06)

Jasná plná palba. Když se tvůrcům podařilo napat do šesté epizody Scrabble se Stephenem Hawkingem, malé elfy pomocníčky, Raje v jeho nejlepší taneční formě, Penny toužící po vzdělání, školního tyrana a jeho poskoky a křupavé špagety, jak bych se mohl nebavit. Povedený díl, na němž mi nic nevadilo, ale mnoho mě toho bavilo:-) / Poučení: Před použitím si vždy pečlivě zkontroluj ručník. ()

Párové dilema (2012) (S06E07)

Dějová linka Howarda a Bernadette pro mě celou epizodu trochu brzdila; nebýt toho, asi bych pětkoval, protože mě bavily interakce i návazný děj v podivném trojúhelníku Sheldon- Amy- Wil Wheaton. Sheldon mi dokáže ničit bránici zjevně i v dílech, které jsou převážně vztahové, a jeho setkání s úplně jiným druhem čaje mě odrovnalo úplně. / Poučení: Není čaj jako čaj. ()

Záhada čísla 43 (2012) (S06E08)

Osmá epizoda šesté sezóny byla skvělá. Leonardova žárlivost a na druhou stranu nedostatečná vnímavost se mi samy o sobě postaraly o dobrou zábavu, ale Rajova a Howardova posedlost touhou odhalit Sheldonovo velké tajemství celou záležitost parádně vyšperkovala. A celé to zabilo Sheldonovo falešné video s červí dírou; to byl fakt zápich:-) / Poučení: Kalhoty si vždy vybírej podle stupně hlučnosti. ()

Konflikt s parkovacím místem (2012) (S06E09)

Ani v případě deváté epizody jsem nemusel váhat ohledně pětihvězdičkového hodnocení. Malicherný spor o parkovací místo nabíral postupně na intenzitě i na šíři záběru a použité prostředky mi hezky cvičily s bránicí. Jak se celá záležitost šířila a ovlivňovala i chování do té doby nezaujatých jedinců, vypadalo to, že tvůrci seriálu odkryli princip vzniku války. / Poučení: Pravidelně si značkuj své teritorium. ()

Technika vykuchání ryby (2012) (S06E10)

U desáté epizody jsem se sice bavil, to je fakt, ale zároveň jsem z ní byl poněkud zmatený. Sheldonova pomoc nemocnému jedinci pro mě byla po dřívějších zkušenostech dost nestravitelná, protože jednal proti všem svým předsudkům a fóbiím, což bylo divné. Rybářský výcvik a zoufalá Howardova snaha o holé přežití v blízkosti Terminátora mě ale úplně rozsekaly. / Poučení: Není nad vůni explodujících kachen po ránu. ()

Vánoční deziluze (2012) (S06E11)

Až na několik Rajových zápichů mě dámská jízda příliš nenadchla, ale všechno, co mi na ní chybělo, mi vynahradilo Dračí doupě s vánočním překvapením. Už si ani nepamatuju, kdy jsem si zahrál naposled, ale naprosto jistě vím, že bych si to zase někdy zopakoval. No, tahle voda už protekla pod mostem hodně dávno... / Poučení: Znát koledu o Svatém Vaklavovi se může hodit. ()

Metafora o vaječném sendviči (2013) (S06E12)

Dvanáctá epizoda uzavřela první polovinu šesté sezóny a mocně mě bavila. Tvůrci se rozhodli natočit celý díl prakticky jen o sexuálním harašení a u mě tedy zabodovali. Uvažovat o tom, že by se tahle čtveřice... A jo, vlastně Howard... ...že by se tahle trojice mohla nevhodně sexuálně prezentovat, bylo už samo o sobě vtipné. Ovšem Sheldonova krasojízda na HR mě málem zabila. / Poučení: Menstruace je jako lord Voldemort; všichni o ní vědí, ale nesmí se o ní mluvit. ()

Expedice do Bakersfieldu (2013) (S06E13)

Třináctá epizoda začínala tak nenápadně, až jsem si myslel, že půjde o slabší kousek, ale ze strany tvůrců šlo jen o mistrné klamání tělem. Děj se totiž postupně dostával do tempa, přinášel jeden zápich za druhým, a pokud se můžu nahlas smát, musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Každopádně bylo zajímavé, že mě víc bavily ženy a jejich argumentace:-) / Poučení: Pozor na dehydrataci. Dodržuj pitný režim. ()

Kripke-Cooperova inverze (2013) (S06E14)

Tvůrci sice vystavěli čtrnáctou epizodu převážně na Sheldonovi, což se již mnohokrát ukázalo být dobrým tahem, ale tentokrát mi to k mému vlastnímu překvapení k pětihvězdičkovému hodnocení nestačilo. Celý díl mě sice bavil, ale přece jen mě nerozesmál takovým způsobem jako předchozí epizody. Což ale neznamená, že jsem si v něm nenašel skvělé momenty. / Poučení: Pokud nevlastníš vhodnou svatební fotografii, nezapomínej vypínat laser. ()

Kritické dopady vyzrazení zápletky (2013) (S06E15)

Patnáctou epizodu tvůrci pojali jako vztahovou záležitost, mně to ale vlastně vůbec nevadilo, protože jsem se po celou dobu skvěle bavil. Jasně, i tentokrát stál děj hlavně na Sheldonových reakcích, ale na těch je vystavěný prakticky celý seriál, takže to určitě není mínusový bod. Bonusem byla rozhodně fyzická přítomnost paní Wolowitz a její interakce s Rajem. / Poučení: Nebuď srab. ()

Nesporný důkaz náklonnosti (2013) (S06E16)

V amerických sitcomech bývají zpravidla epizody věnované svátkům těmi nejlepšími, ale tento Valentýn byl pro mě zatím nejslabším dílem šesté sezóny. Jasně, několikrát se s humorem zadařilo, ale tvůrci nepřišli s ničím skvělým nebo neohraným, takže se z celé záležitosti vyklubala taková ta povinně nepovinná akce, z níž jsem si odnesl hlavně to, že mají Howard s Bernadette pračku s opravdu velkými dvířky. / Poučení: Kupuj si lidem k narozeninám své oblíbené dárky. ()

Vytěsnění monstra (2013) (S06E17)

No, sedmnáctá epizoda sice byla nepatrně lepší než valentýnský díl, ale přesto se u mě nedostavilo žádné nadšení. Opět šlo hlavně o vztahovku a tím pádem o odklon od původního směřování seriálu, a s tím jde, bohužel, ruku v ruce i určitá devalvace humoru, což vlastně znamená, že jsem měl jen málo příležitostí k tomu, abych se mohl opravdu zasmát. No, a to je docela problém, protože se na tento seriál dívám hlavně proto, abych si nechal zacvičit s bránicí. / Poučení: Ať už po tobě házejí čímkoli, kašli na chleba a opětuj palbu adekvátní municí. ()

Implementace smluvního závazku (2013) (S06E18)

S osmnáctou epizodou jsem to měl složitější; zatímco jsem se chvílemi skvěle bavil, našel jsem v ní, bohužel, i nejedno hluché místo, takže se žádná velká spokojenost nekonala, ale nešlo ani o žádný propadák. Bylo to tak půl na půl, ale přece jen jsem trochu přidal na hodnocení, protože došlo ke zlepšení potom, co jsem viděl v obou předešlých dílech. / "Jak vzruším dvanáctiletou školačku?" / Poučení: Gůgli s rozmyslem. ()

Přeorganizování kumbálu (2013) (S06E19)

Devatenáctou epizodu bych dokázal rozdělit na dvě rovnocenné části. První by zahrnovala dění kolem Sheldona- organizátora skříní a byla by pětihvězdičková, ta druhá by se točila kolem dopisu od Howardova otce a otravovala by mě zatahováním vážných témat do jinak svižného sitcomu. Ty tři kousky v mém hodnocení jasně vyjadřují mou nespokojenost nad snahou o patos v mém oblíbeném seriálu. / Poučení: Se správně narušenými kamarády nemusíš už nikdy uklízet. ()

Rozepře o definitivu (2013) (S06E20)

Zatímco jsem měl k předešlým třem epizodám určité výhrady, dvacátý díl mě potěšil a hlavně pobavil velice velmi. Tvůrcům se zase jednou podařilo upozadit vztahové patálie, takže se mohli plně soustředit na dění na akademické půdě. Dokonale mě dostal na sporu nezainteresovaný Howard, který tak mohl, jako správný lovec beze zbraně, pozorovat souboj surikat. Vydařená záležitost. / Poučení: I mrtvolný zápach může být za určitých okolností vůní životní příležitosti. ()

Alternativa zakončení (2013) (S06E21)

Tvůrci mě v jedenadvacáté epizodě příliš nepotěšili Rajeshovou dějovou linií, protože jsem z ní měl neodbytný pocit, že už jsem záležitosti v ní probíhající několikrát viděl. To pro tento díl vůbec nebylo dobré, a už jsem si myslel, že zase půjdu do tří hvězdiček, jenže situaci dokonale zachránilo dění kolem Sheldona. To mě bavilo takovým způsobem, že jsem pod pět kousků jít nemohl. / Poučení: Trpíš nějakou obsesí? Nestyď se a rozjeď to naplno! ()

Experimenty s Protonem (2013) (S06E22)

Já mám tedy ke zvířatům kladný vztah a myslím, že je to vzájemné, ale bytostně nesnáším přehnanou lásku k domácím mazlíčkům. Když vidím, že si někdo šťastně proplétá jazyk se psem, dělá se mi šoufl, protože si uvědomuji, na co všechno ten pes denně svůj jazyk použije. Kam to směřuje? Ke genitáliím pomazanými Nutellou? No, z toho je jasné, že mě Rajova část epizody opravdu nepotěšila, ale návštěva profesora Protona uvrhla všechny negativní pocity do zapomnění. Bavil jsem se královsky, ale obávám se, že za současné energetické krize kvůli tomuto dílu vystřelí cena brambor do astronomických výšin. / Poučení: Setkání s tvým idolem z dětství může být pro jednu ze stran rozčarováním. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů