Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Radikální stanovisko (2019) (S12E13)

Tak, poprvé jsem si odkrojil ze druhé poloviny dvanácté sezóny a jsem tomu rád. Už se to krátí. Třináctá epizoda sice nebyla tak špatná jako předchozí díl, ani zdaleka se ale nepřiblížila tomu, jak býval seriál ve své první půli dobrý. Díky tahanicím o Nobelovu cenu jsem se tentokrát i docela bavil, jenže druhá zápletka mě už tak nezaujala. / Poučení: Nenech se okrást o své úspěchy. Ani o peněženku. ()

Porcování meteoritu (2019) (S12E14)

No jo, no, já jsem si tedy nemyslel, že bych se ve zbytku dvanácté sezóny ještě dočkal jakéhokoli zlepšení, ale teď spíš uvažuji nad tím, že bych byl vděčný, kdybych to doklepal do konce s alespoň dvouhvězdičkovou kvalitou. Teď když jsem si to po sobě přečetl, jsem sám sebou znechucený. Tady kromě Vogonů fakt nic nebylo. / Poučení: Chceš se zocelit? Navštiv stavební úřad. ()

Revokace darování (2019) (S12E15) odpad!

Co na to říct? Ty vole, už je to tu zas. To byla ta úplně nejmírnější reakce, jaké jsem byl schopen. Fakt by mě zajímalo, jestli si tvůrci vůbec ještě uvědomují, jak strašně ten seriál zmršili. Kdysi jsem se u každé epizody dusil smíchem a pět hvězdiček se mi zdálo málo, teď v sobě dusím vztek a hvězdičky vůbec nepotřebuju. To jsem se tedy dočkal... / Poučení: Pokud se pro něco rozhoduješ, pamatuj, že je důležité, aby k tomu rozhodnutí došlo. ()

Hraní s celebritami (2019) (S12E16)

Ha! Jaká nečekaná změna. Tvůrci tentokrát opustili šablonu, kterou používali pro dvanáctou sezónu, takže se k mému údivu neřešily vztahy, neplánovalo se zvýšení porodnosti, ale hrálo se Dračí doupě.... Tedy mluvilo se o hraní, ale i tak to bylo vtipné. Z toho, co jsem napsal je jasné, že šestnáctá epizoda do této řady vůbec nezapadala a tvářila se tak, jakoby patřila někam do sedmé série. / Poučení: Neznáš kdejakou celebritu? Bod pro tebe. ()

Nástrahy konkurence (2019) (S12E17)

No, každý další díl mě jen utvrzuje v mém přesvědčení, že dvanáctá sezóna už lepší nebude, a ani sedmnáctá epizoda nebyla výjimkou. Přece jen mě trochu pobavil Amin experiment na Sheldonovi a jeho experimenty na dětech, ale na dvacet minut to bylo zoufale málo. Každopádně jsem v poslední čtvrtině, takže už to nějak doklepu. / Poučení: I zcela nevinná cvičení, která mají zlepšit motoriku, vypadají divně, když je zkoušíš v parku na cizích dětech. ()

Akumulace laureátů (2019) (S12E18)

Ne, ne, už to fakt nefunguje, tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že mi tvůrci předhazují stále dokola totéž, jen pokaždé v jiném odstínu. Ale vzhledem k tomu, že nejsem barvoslepý, hbitě jsem jejich zlou fintu prohlédl a nenechal se zmást. Osmnáctá epizoda byla takovou zvláštní dvacetiminutovkou, která mi přinesla víc trapných okamžiků než humoru. / Poučení: Chceš být ve Státech populární? Zazpívej. ()

Senzorická deprivace (2019) (S12E19)

Původně jsem k tomu, co jsem viděl, chtěl napsat, že šlo o marnou snahu tvůrců dát dohromady něco, co by mě mohlo bavit, ale včas mi došlo, že tvůrci seriálu už ani žádnou snahu neprojevují. To co předvedli byla jasná recyklace. Já jsem se v devatenácté epizodě opravdu snažil najít nějaký humor a kvalitu, ale kde nic není, ani čert nebere. / Poučení: Hoď se do klidu. ()

Definice postačování (2019) (S12E20)

Nevěřil jsem vlastním očím a uším. U dvacáté epizody jsem se docela bavil, a dokonce jsem se mohl i zasmát, a to jsem v této fázi seriálu rozhodně nečekal. Tvůrci tentokrát nechali vztahy stranou, nechali jednat Leonarda a Sheldona, a hned to bylo znát. Netvrdím, že šlo o dobrý díl; to že jsem se u něj pobavil mohlo být způsobeno spíše tím, že byl lepší než ta mnohá neštěstí před ním. / Poučení: Jdi za svým štěstím. ()

Plagiátorské schizma (2019) (S12E21)

No, mohlo být hůř. Dvanáctá sezóna už přinesla mnohem zmršenější epizody, takže ta jedenadvacátá vedle nich nevypadala až tak špatně. Fuj, teď mě úplně otřepalo. To, co jsem napsal mě donutilo přemýšlet nad tím, jestli bych nezačal oslavovat díly s mizerným, dvouhvězdičkovým obsahem, pokud by tvůrci natočili ještě třináctou řadu. Jsem rád, že něco takového nebudu muset zjišťovat (stejně jako to, zda bych vydržel nátlak různých totalitních tajných bezpečnostních složek). / Poučení: Když tě někdo udeří, nastav druhou tvář. Tak tahle kravina pro mě nikdy nemohla fungovat. Pomstááááááá!!! ()

Mateřská peripetie (2019) (S12E22)

S blížícím se závěrem seriálu se pochopitelně musí uzavřít (šťastně) všechny zápletky, které se za ty roky rozběhly, jelikož Amíci jsou odkojeni Disneyho mozkovými výplachy, které je od útlého dětství učí, že všechno dobře dopadne. Pro ně. Asi proto tam má každý svého psychologa nebo psychiatra. Mě tedy zklamalo, že se i z dříve zábavné interakce mezi Leonardem a Beverly stalo melodrama. / Poučení: Odpouštěj a možná se ti to vrátí. No, nevím. ()

Proměnlivá konstanta (2019) (S12E23)

Při sledování třiadvacáté epizody jsem byl tak vytěšený z toho, že se tvůrci rozhodli nezkazit alespoň poslední zbytky dvanácté sezóny a potažmo i celého seriálu, že jsem na nějakou tu hvězdičku nehleděl. Vzpomínkový sestřih byl tou nejvtipnější záležitostí za několik posledních řad; rád jsem si připomněl, jak seriál vypadal, když mu ještě nechyběl humor, ale i děj celého dílu byl tentokrát fajn. / Poučení: Nebraň se změnám, stejně prohraješ. ()

Stockholmský syndrom (2019) (S12E24)

Já jsem fakt nenapravitelný. Holt starého psa... Přes veškeré zkušenosti, které jsem se seriálem udělal, jsem si zase dovolil idiotsky doufat, že by mohlo být finále fakt dobré. Já bloud! Tvůrci ani tentokrát neodolali a udělali ze závěru snůšku klišoidů, patosoidů a citového ždímání, při níž bych se roztekl jako čokoládová pralinka na slunci, kdybych nebyl odolný necita. / Poučení: Získané medaili na gramáž nehleď. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů