Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Optimalizace úzkosti (2015) (S08E13)

A pak že je třináctka nešťastné číslo. Tato epizoda se zařadila mezi těch několik jiskřiček světla v bezhumorné, nudné temnotě osmé sezóny. Tvůrci se tentokrát vykašlali na furtdokolové rozpitvávání už mnohokrát rozpitvaných, pohřbených, exhumovaných a znovu rozpitvaných vztahů a namísto toho se alespoň částečně vrátili k původní podstatě seriálu. Nebyl to sice obzvlášť úžasný zážitek, ale mně už v této fázi stačí i málo k radosti. / Poučení: Nemám rád EEG. ()

Kritika internetového anonyma (2015) (S08E14)

Nevycházím z údivu. Osmou sezónu jsem už v podstatě odepsal, a pak jsem nemohl jinak, než třináctou i čtrnáctou epizodu kladně ohodnotit. Aby tedy bylo jasno, já nepředpokládám, že se tvůrcům podařilo udržet tuto kvalitu dlouhodobě, ale jsem rád za každý díl, u něhož se můžu zasmát. Zábavu mi i tentokrát trochu kazila dívčí formace, ale musím uznat, že předtitulková scéna s Penny byla fajn:-) / Poučení: Chceš promarnit část života? Hojně navštěvuj internetové diskuse. ()

Renovace obchodu s komiksy (2015) (S08E15)

Patnáctá epizoda nezačala vůbec špatně a špatně ani nepokračovala, takže jsem se už potřetí za sebou v osmé sezóně (překvapivě) bavil, místy jsem se mohl i naplno zasmát a všechno směřovalo ke čtyřem hvězdičkám, když náhle přišlo slzavé údolí a povinné dojímání. Já tedy chápu, že tvůrci chtěli uctít památku dlouholeté kolegyně, ale já tyhle dojemné scény v komediálních seriálech prostě nemám rád, a navíc je ani nemůžu nikterak prožívat, protože jsem vůči těmto náporům na city imunní. Většinou. / Poučení: Za vším hledej šimpanze. ()

Akcelerace náklonnosti (2015) (S08E16)

Šestnáctá epizoda byla zčásti o ničem a zčásti mě až překvapivě bavila. Myslel jsem, že vztahový test pro mě celý díl zabije, a nakonec se ukázalo, že jsem se u něj výborně bavil. Interakce mezi Penny a Sheldonem pro mě byla fakt zábavná a vyrovnala se jí jen situace na letišti. Zbylé postavy by mi tady vůbec nechyběly, protože jejich dějová linka byla úplně o ničem. / Poučení: Co aerolinky schvátí, to už možná nenavrátí. ()

Přihláška na kolonizaci (2015) (S08E17)

No jo, stále stejný problém. Zatímco část sedmnácté epizody na mě v pohodě fungovala, část mě příliš nebrala. Sice tu zas bylo poněkud převztahováno, ale tentokrát jsem se i celkem bavil, takže je škoda, že to tvůrci ještě trochu nevyšperkovali. Pokud jsem si z tohoto dílu něco odnesl, pak to bylo zjištění, že jsem si oblíbil Emily pro její smysl pro černý až šibeniční humor, který mě fakt baví. / Poučení: Nepodceňuj želvy. ()

Křivda kvůli autorství (2015) (S08E18)

S osmnáctou epizodou to bylo podobné jako v případě předchozího dílu; část mě velmi bavila a část mě hladila proti srsti. Všechno, co mělo vztah k Leonardově a Sheldonově vědecké práci (včetně koupě vrtulníku), patřilo k tomu lepšímu, ale vzpomínání na paní Wolowitz mi nic neříkalo. Ne, že bych nechápal, proč ho sem tvůrci zařadili; vzato kolem a kolem, sedělo to i do logiky příběhu, ale já mám se sentimentem v sitcomech problém. Od sitcomu očekávám zábavu a ne nostalgické vzpomínky, přestože je mi jasné, že smrt Carol Ann Suzi se musela dotknout všech těch, s kterými na seriálu po tak dlouhou dobu spolupracovala. / Poučení: Toužíš po uznání? Zapracuj na svém PR. ()

Vpád na Skywalkerův ranč (2015) (S08E19)

No, abych pravdu řekl, devatenáctá epizoda nebyla nikterak úžasná, ale za mě patří v osmé sezóně mezi nadprůměrné díly, protože jsem se u obou separovaných dějových linií docela slušně bavil, aniž by scénář sklouzával do rozpitvávání vztahů, nebo se ze mě snažil vyždímat citové reakce pomocí sentimentálních vzpomínek. / Poučení: Svého šampióna vol vždy uvážlivě. ()

Realizace bunkru (2015) (S08E20)

Teď, když píšu komentář/ recenzi k dvacáté epizodě, si jaksi zpětně nedokážu vybavit žádný konkrétní důvod, který by ospravedlnil to, že jsem ji ohodnotil jako lehký nadprůměr. V tomto dílu nedošlo na žádné velké humory, všechno a všichni se drželi tak nějak při zemi (obzvlášť v pevnosti) a za běžných okolností by mi vystačily dvě hvězdičky, ale po celou dobu trvání epizody a i teď po jejím skončení jsem měl a mám podivně dobrou náladu. Takže asi tak. / Poučení: Nevyhazuj staré deky. ()

Rozkol v komunikaci (2015) (S08E21)

Na rozdíl od předchozího dílu ve mně jedenadvacátá epizoda nezanechala takový pohodový pocit. Žádná z dějových linií mě tentokrát doopravdy neoslovila, takže mě děj jaksi míjel, aniž bych si v něm našel něco, co by mě alespoň pořádně pobavilo, když už ne rozesmálo. Nebyla to žádná katastrofa, ale předchozí díly mě přece jen trochu navnadily a tohle bylo zase jako z první poloviny sezóny. / Poučení: Nespoléhej na omega samce. ()

Improvizace se slavnostním projevem (2015) (S08E22)

Jak mě v minulé epizodě nebavilo prakticky nic, tak mě tentokrát bavilo skoro všechno. Ano, po velmi dlouhé době mě rozesmál i Rajesh, protože přišel s dokonalou taktikou na znásobení svých příjmů, u Leonarda jako sexy maturanta jsem téměř slzel a mozkový trust Cooper-Wolowitz byl prostě nejlepší. Kdyby to tvůrci ještě lépe dotáhli, poslal bych jim i pátý kousek. / Poučení: Investuješ do robotů? Až si Skynet uvědomí sebe sama, budeš hořce litovat. ()

Koncepce mateřské přízně (2015) (S08E23)

Na třiadvacátou epizodu jsem se těšil, protože měla přivést na scénu obě mé oblíbené postavy zároveň. No, a právě proto, že jsem se tolik těšil, jsem teď o to více zklamaný. Mary Cooper a Beverly Hofstadter to ani zdaleka nerozbalily tak, jak jsem čekal, přestože mě dokázaly rozesmát. Ovšem dějová linie Howard-Bernadette-Raj-Stuart šla u mě úplně do ztracena. / Poučení: Konečně vím, čím Noe krmil lvy. ()

Razantní přerod vztahu (2015) (S08E24)

Podle všeho, co jsem zatím napsal v komentářích/ recenzích k jednotlivým epizodám seriálu, by mi měly k ohodnocení finálního dílu osmé sezóny stačit maximálně dvě hvězdičky, protože se v něm kromě vztahových otázek neřešilo nic jiného (kromě Sheldonova dilematu se seriálem Flash). Sheldonovy zvídavé otázky ale celou záležitost pořádně nakoply a bavil mě dokonce i pan "temný navenek". / Poučení: Moc to nepitvej. ()

Season 9 (2015) (S09)

Devátá sezóna u mě dopadla nemlich stejně jako ta předchozí. Jediný výrazný rozdíl spočíval v tom, že osmá řada měla špatnou první polovinu, zatímco devátá série byla tragická až od druhé půle (obé s výjimkami). V každém případě si stojím za názorem, že to jde se seriálem z tlustejch do tenkejch a dost se děsím toho, co ještě mohou nabídnout zbývající tři sezóny, když už se tvůrci seriálu zjevně vyšťavili v průběhu šesté řady. / Poučení: Když ti chybí soudnost, nahraď ji nadšením. ()

Raketový nástup pomanželské krize (2015) (S09E01)

Děj úvodní epizody deváté sezóny byl, pravda, snadno předvídatelný; do konce seriálu zbývaly celé tři sezóny, proto bylo nutno dostat vztahy do bodu nula; taky nám to tvůrci nepředvedli poprvé, ale navzdory tomu jsem se u prvního dílu celkem bavil. Nebylo to sice nikterak úžasné, ale na ten třetí kousek to tentokrát přece jen stačilo. / Poučení: "Je ten guláš volnej, šéfe?" ()

Oscilace kolem rozchodů (2015) (S09E02)

Já se nestačím divit, co se to se mnou děje. Druhá epizoda deváté sezóny byla čistě o vztazích a já ji hodnotím čtyřmi kousky. Pravdou je, že jsem se u tohoto dílu opravdu dobře bavil, a nebylo to jen díky Sheldonovi. Z velké části za to může Leonard, protože mě některé jeho reakce na probíhající události fakt dostávaly. / Poučení: Co se stane na moři, zůstane na moři. ()

Selhání vědeckých principů (2015) (S09E03)

Kdyby mi někdo předem řekl, jak budu hodnotit první tři epizody deváté sezóny, vysmál bych se mu takovým způsobem, že by ho hanba možná donutila skoncovat se životem. Ani já sám stále nedokážu pochopit, která vlastně bije. Cesta do Mexika se vším, co k ní patřilo byla luxusní, ale ani ženská dějová linie mě tentokrát nezklamala. Moondancer:-)) / Poučení: Kvalitní skříň se doma neztratí. ()

Aproximace roku 2003 (2015) (S09E04)

Čtvrtá epizoda už mě nerozesmála tak jako oba předchozí díly, protože jsem si nedokázal najít cestu k hudebnímu žánru "finky", a toho tady bylo poněkud přespříliš, a ani ty vztahy, o nichž to znovu celé bylo, se nerozebíraly až tak vtipně. O určitou spokojenost a zábavu se mi tak postaral hlavně Sheldon a jeho obnovení systému. / Poučení: Nevyhazuj staré věci, nevíš, kdy je zase využiješ. ()

Zvyšování tělesné kondice (2015) (S09E05)

Pátá epizoda byla kvalitativně srovnatelná s předchozím dílem, to znamená, že veškeré dění bylo tak na dvě hvězdičky, ale vyskytly se i záležitosti, které to pro mě přece jen dostaly na tři kousky. Nejluxusnější částí děje byl pro mě rozhodně šerm; zatím největším sportovním vypětím byl pro zdejší akademiky paintball, takže šlo o zábavnou změnu. / Poučení: Sportem k trvalé invaliditě. ()

Machinace s heliem (2015) (S09E06)

Ani šestá návštěva v deváté sezóně nebyla propadákem, což mě po zkušenostech se sedmou a osmou řadou mate. Nebyla to tedy ani žádná pecka, protože linka se seznamovací aplikací mě věru nebavila, byla to přesně ta furtdokolová nudně otravná záležitost, která mi kazí dojem z jednotlivých epizod, situaci ale zachránil nákup hélia, a to co se dělo kolem něj. / Poučení: Při nočních obchodech v garážích buď drsný. ()

Dozvuky Spocka (2015) (S09E07)

No vida! Sedmá epizoda byla zase jednou z těch lepších v deváté sérii a já jsem konečně dostal možnost pořádně se zasmát. Pravda, výsledný dojem mi dost kazilo dění u Wolowitzových (a tentokrát to nezachraňoval ani Mike Rostenkowski), takže všechno stálo na natáčení Spockumentu; Sheldon ovšem tu obrovskou zodpovědnost zvládl a nejednou mi zahýbal bránicí. / Poučení: Texaské příběhy se šťastným koncem mohou být docela drsné. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů