Humans

Veľká Británia / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (viac)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

Recenzie používateľa Ryuuhei k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2015) (S01)

Zatím to nechám na hodnocení první série, jelikož ta druhá nevím, kdy se ke mně dostane. Příběh je brán hned z několika pohledů. První a nejústřednější je ten z poněkud ne moc funkční rodiny, tvořící strádajícího otce, labilní matku, nevybouřeného pubertálního syna, geniální hackerskou dceru (jejíž chování mně osobně ze začátku hodně vadilo) a k nim se váže i pohledná a vůbec nejvýraznější syntetka celé série, Anita (kdy ona, respektive její portrét mě paradoxně přivedl k celé sérii). Další pohledy pochází ze strany člověka, který hledá skupinku lidsky smýšlejících syntetů, detektiv s dysfunkčním vztahem a averzí k syntetům, stařík spojený s výrobou staré verze syntetů a neváhající udělat vše proto, aby zabránil odvedení svého starého, porouchaného synteta a nakonec je tu i pohled ze strany hlavního záporáka, který chce nepřekvapivě vše zničit, respektive získat pro sebe onen kód dělající ze syntetů víceméně lidské bytosti (což nebylo původně zamýšleno, jejich účel byl čistě sloužit lidem s maximálně tak pouhou simulací emocí). Velice příjemný, sympatický seriál, který nezavaří mozek, má docela zajímavé zvraty, od prvních epizod dostatečně baví a není zbytečně protahovaný (do 8 epizod se krásně vejde ústřední zápletka bez hlušších míst). Sice nevím, co očekávat od druhé série, ale prozatím jsem s tímto sériálem hodně spokojen. 80% ()

Série 2 (2016) (S02)

Navázání na první sérii perfektní. Drsné završení plné zvratů, některých tedy i čekaných, velmi dobré. Neměním názor, byla to opravdu příjemná série. Tedy, nebudu-li brát v potaz fakt, že nás příští rok čeká nášup. Zatím spokojenost. 80% ()