Hannibal: Nepřítel Říma

(TV film)
  • Česko Hannibal: Postrach Říma (viac)

Muž, který dostal Řím na kolena! Dokument televize BBC. Dvě stě let před Kristem byl Řím nejmocnější říší světa. Impérium neustále rostlo a zdálo se, že nikdo je nedokáže porazit. Ale v dalekém severoafrickém Kartágu se objevil mladík, který se zavázal svému otci, že proti Římu vystoupí. Hannibal Barca, syn slavného vojevůdce Hamilkara, svou přísahu dodržel. Legendární armáda se slony překonala Alpy a pod jeho vedením rozmetala římský mýtus neporazitelnosti na prach! (oficiálny text distribútora)

teseth

Velmi povedený dokument z dílny HBO, kterému by víc slušely plné kinosály jak tv vysílání, protože jak herecké výkony tak výprava jsou na velmi dobré úrovni a mnohdy převyšují některé "super skvělé" holywoodské blockbustery. Forma hraného dokumentu je velmi zajímavá a podle mého by mělo HBO nebo Starz zapřemýšlet a vytvořit seriál podobný Spartakovi nebo GoT o tomto válečníkovi, který dostal Řím na kolena. ()

Luk8

Celkom dobrý oddychový nízkorozpočtový dokument ktorý síce po vizuálnej stránke nevyzerá najlepšie ale dejovo je zaujímavý a celkom zábavný (okrem konca pri ktorom som sa trochu nudil). Chýbalo mi tu ale  niečo viac o Hanibalovi a jeho osobnom živote keďže toto skôr mapovalo len jeho najznámejšie bitky, neviem ale či má film bavil natoľko aby som si ho ešte raz pozrel. ()