Life - najbohatší policajt

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Komédia
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (viac)

Bývalý policajt Charlie Crews, ktorého po dvanástich rokoch prepustili z väzenia za zločin, ktorý nespáchal, sa snaží začleniť do normálneho života na slobode. Hoci pre falošné obvinenie prišiel o priateľov, rodinu a svoju prácu, predsa len niečo vo väzení získal - podarilo sa mu zmieriť s osudom a bojovať za spravodlivosť. Teraz sa vracia k svojej starej práci detektíva a je rozhodnutý získať svoj život naspäť. (oficiálny text distribútora)

Figuska

Je to mezi 3-4*. Silně mi to připomíná Doktora House, a to i hudbou. Hl. hrdina (narozdíl od House) není zrovna moc sympaťák, ale řeší celkem zajímavé případy, takže se na to dobře kouká. ()

Delmondo

Co se týče seriálů jsem většinou nekompromisní a dalece se jim vyhýbám, o kriminálkách nemluvě. Ale tenhle si mě přesto dokázal získat. Výborný obsazení Damian Lewis je sympaťák a jako zenovej polda Charlie je správňáckej, jeho kolegyně Reesová je zas parádní kočka takže další důvod proč sledovat ale za největšího borečka považuju jeho šéfa Tidwella, kterýho hraje Donal Louge, to je opravdu machr hází nehorázný hlášky a na všechno jim dává povolení. Prostě jednoduchej pohodovej seriál kterej je daleko lepší než všelijaký kriminálky Miami, Las Vegas nebo Anděl. ()

galiea

Mám za sebou první čtyři díly a chytlo mě to neuvěřitelně. Damiana mám zafixovaného jako Soamese ze Ságy rodu Forsythů (ach sladké dětství), ale tady je prostě k sežrání. Vtipný, svérázný, neustále žeroucí nějaké ovoce (toho by si sadaři měli vybrat do reklamy - prodej jablek by vzrostl o 100 %). Sarah je krásná, drsná a sexy. Navíc to není ten seriál pro dementy, kde se vše řekne na plnou hubu a ještě radši dvakrát zopakuje, aby to jako každej pochopil. Vnucuje se mi srovnání s Dexterem, který se sice rozjížděl slibně, ale byl příšerně a zbytečně brutální a hlavně tam pro mě nebyla jediná sympatická postava. Life je takový mírnější, vtipnější a chytřejší bratranec ze Západního pobřeží. ()

ste

Děj jednotlivých epizod mi nepřišel nijak zvláštní, spíš takový lepší průměr, ale Damian Lewis skvělý je. To jeho postava tento seriál dělá něčím navíc a díky ní se neztratí v záplavě jiných kriminálek. Snad se neskončí jednou sezonou, byla by to škoda. ()

Fordik

Miluju Cahrlieho Crewse. Tento seriál je naprosto originální počin, sorry za tento komentář, ale doporučuju všem. Nemá chybu - 100% ()

Stereoid

"Tenhle dům nemá střechu... ale ostatní domy jí maj" To je nádherná logika Charlieho Cruze a to se mi na tomhle seriálu líbí nejvíc. Life je určitě jediná kriminálka za posledních několik let, kterou mám fakt rád a na kterou se velice rád podívám, ne jako na velkou většinu ostatních amerických kriminálek, na který se nedá koukat snad už ani z nudy. Nejbohatší policista s největším charisma, navíc ještě filosof a s krásnou partnerkou, to je obrovská paráda. Nápad na detektivní seriál je tedy skvělý, ale skvělý jsou i obě hlavní postavy Damiana Lewise a Sarah Shahi, z kterých se i za ty krátký dvě řady stala rozhodně nejlepší vyšetřovatelská dvojka amerických detektivek. Jenom nechápu, proč nemůžou natočit víc řad. Většina ostatních kriminálek, který si nezasloužej ani ten nápad, že by mohli vzniknout, maj snad přes deset řad a když se konečně objeví nějaká fakt skvělá, tak jí hned pohřběj:/// ()

Bodega_Bay

Jeden z nejlepších seriálů s charismatickým Soamsem Forsytem....dobře, tak Damianem Lewisem. Hvězdičku navíc dávám za nespravedlivé ukončení seriálu, vyloženě mě to štve a zásadně s tím nesouhlasím..ale to je tak asi všechno, co s tím můžu dělat. Konec si rozhodně nezasloužil dřív, než po aspoň 5 sériích. Případy jsou zajímavé, hlavní postavy detektivů nijak nepřekáží a vtipný povězeňský život hrdiny, který pěstuje pomeranče vtipně dokresluje každý díl. A i kdyby snad nebylo na co koukat, fascinovaně pozoruju tu divně zrzavou barvu vlasů....hm...Určitě doporučuju, osobně se mi to líbilo víc, než třeba Anatomie lži, Kriminálky různých států Ameriky atd. ()

Odyssey

Pro mě je Life obrovské překvapení. Seriál táhne výborný Damian Lewis, zajímavé (vtipné) kriminální zápletky a konspirační pozadí Charlieho případu. K tomu přimíchaný sympaťák Ted Early (Adam Arkin) a vtipný šéf ve druhé sérii. Cením si i toho, že byl příběh seriálu uzavřen, i když je mi velice líto, že se dočkal jen dvou sérií. ()

Goldfingr

Nebýt D. Lewise sotva bych si tohohle skvostnýho počinu všiml, ale náhodou jsem zapnul TV ve správný moment a od té doby se pro mne na 45 min zastavil svět. Zprvu pro mě nepochopitelný dabing se mi po chvíli natolik spojil s postavou, že si ani nechci připustit, že by Damianův hlas zněl ve skutečnosti jinak. Co ale hlavně oceňuju je netypický, nevídaný a lehce stravitelný humor, který v podání hlavní postavy teprve získá na své kvalitě. A i když se vám může Charlie Crews jevit jako pošahaný ňouma, nakonec z toho vždycky vyjde jako ten nejbystřejší. Potěšila mě i pestrost a dobrý výběr vedlejších postav počínaje Donalem Loguem, Arkinem, Sextonem až po kteroukoliv z Crewsových parťaček. Nepřeberné množství a rozsah Lewisovo grimas a hlášek mi daly ochutnat něco, co jsem na obrazovce už dlouho postrádal. ()

cajda77

Neprávem uvězěný policista Charlie stráví za mřížemi dlouhých dvanáct let svého života, po znovuotevření procesu se ukáže jeho nevina a jako kompenzaci získá pohádková odškodné. Charlie nastupuje zpátky k policii jako detektiv...zároveň se však snaží získat pravdu o jeho nespravedlivém procesu. Poměrně konvenční krimi seriál, který zaujme především svérázným hlavním hrdinou. ()

F600

Výborná myšlenka a nápad, bohužel ukončeno za zvláštních podmínek a zvláštní prostředek 2. řady. čekal jsem nějaké zajímavosti. Ale konec byl famozní. ()

otecBobby

Když se nám doma v jednom týdnu podělala mikrovlnka, topinkovač i vysavač, řekl jsem si jen: "Ok, jsou to jen věci, nejsou důležitý." A věřte mi, že jsem si to řekl i o měsíc dřív, když jsem nacouval do stromu a servisman nám pak opravené auto nabořil v myčce... To mě naučil mistr zenu Charlie Crews. ()

Nellie Lovett

Člověka to začne bavit, líbí se mu vtipy, líbí se mu Charlieho záliba v nejrůznějším ovoci a v zenu, netrpělivě čeká jak to dopadne a pak to samozřejmě zcela a naprosto pokazí poslední epizoda. Doporučuji dívat se bez posledního dílu, rozuzlení nestojí za nic a zkazíte si dojem. (P.S. Možná by to celé bylo lepší jako film, ty kriminální případy jsou tam stejně jenom omáčka.) ()

Salamense

Naprostá paráda! Už jako malej jsem viděl pár dílů a nadchlo mě to. Po několika letech jsem shlédnul celé a pořád to má ten šarm. ()

moviess

Tak tenhle seriál mě opravdu dostal. Hodně seriálů s podobným tématem se stává po uplynutí pár dílů nudnými, ale tenhle nepřestává bavit a po celou sérii si drží skvělé tempo. Každý díl je výjimečný a zajímavý. Těším se na nové díly od září 2008. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)