Jesse Metcalfe (TV seriál “Zoufalé manželky”) se představuje ve děsuplném hororu o muži, který se podvodně dostává do ústavu pro mentálně nemocné pacienty, aby odsud vysvobodil svou milovanou sestru. Uvnitř sanatoria však odhaluje, že tamější lékař (Peter Stormare - Fargo) nemilosrdně využívá své pacienty jako laboratorní krysy a dělá z nich krvežíznivé zabijáky. Podaří se oběma nešťastníkům nalézt cestu z krvavého labyrintu dřív, než je bezcitní kanibalové jednou provždy dostihnou? (oficiálny text distribútora)

Silviaxx

Celkom podarený video film, ktorý sa odohráva na psychiatrii, a keďže ja filmy z prostredia psychiatrie móžem, tak som bola v tomto prípade dosť spokojná. Síce na mňa tento cvokhouse pôsobil veľmi sterilne, dostalo sa mi aj niekoľkých nechutných obrazov s bláznami, pri čom herecké výkony celkom ušli (najmä Jesse Metcalfe bol veľký sympoš). Rozbeh bol trošku pomalší, ale na tie jatká, ktoré nastali potom sa fakt oplatí prejsť si aj nudnejšiu časť Insanitarium. Tony krvi, vnútorností, jedenie vnútorností, zvieracie pudy - po tejto stránke som nadrámec spokojná, aj keď efekty neboli vždy najlepšie. Príbeh, dialógy, správanie a ostatné záležitosti sú už ale iná, nie príliš dotiahnutá sféra.. So štipkou sebazaprenia a prižmúreným okom však dávam 4*, pretože som sa v podstate fajn bavila. ()

Akana

Asi nemá smysl se rozepisovat o nějakém ději. Ten je zcela účelový, nemá za úkol nic jiného, než připravit scénu pro závěrečný kanibalský masakr a je jedno, jestli smysluplně, hlavně že červená stříká, údy se lámou a vnitřnosti vyhřezávají. Pro mně je jediným zajímavějším momentem filmu ten ostrý střih mezi zoufale nudnou první půlkou a bestiální druhou. 30% ()

Pumiiix

Povedený horor, pomalejší rozjezd trochu shazuje snímek, ale v rámci hororů to není tak nečastá záležitost. Herecky je snímek průměrný, žádných „oscarových“ výkonu se nedočkáme. Hodně dobře je využit kontrast krve a bílého okolí (stropy, podlaha, stěny, prostěradla…) na pohled to vypadá velice dobře, ani samotnou krví se tu nešetří. Gore efekty působí rovněž dobře! Peter Stormare mi jako záporák ze začátku moc neseděl, ale v další části jsem si ho oblíbil, nakonec byl podle mě pro roli dobře zvolen. Finále je slabší, nemá pořádnou gradaci, jakou by si zasloužilo. btw: hodně je povedená scéna s kočkou a úplný závěr ;¨-) ()

SOLOM.

Jedná se o první dílo režiséra Jeffa Buhlera, který si sám napsal i scénář. Tohoto člověka nejspíš nezná nikdo z nás, ale věřte, že o něm brzy hodně uslyšíme. Pokud vydrží v trendu, který si sám určil, tak by se z něj mohl stát uznávaný režisér i scénárista a přesně takové lidi hororová scéna v dnešní době potřebuje. I když je třeba si přiznat, že se ani on nevyhne okopírování námětů z jiných filmů, ale to je zřejmě nemoc dnešní doby. Atmosféra na mě působila střídavě oblačno. Sem tam se skutečně povedla a nabudila falešný pocit úzkosti či možná snad strachu, který však prožívali pouze postavy na obrazovce a možná některé slabší povahy. Pro nás ostatní to však byly trochu laciné triky, snadno předvídatelné a tudíž když už čekáte, že se něco podobného stane, tak vás nemůže nic vylekat. Hudební doprovod byl zvolen trochu zbrkle. Jednalo se sice o tvrdší muziku, jenže takovou, která vás zcela jistě na parket nevytáhne, spíše přinutí dát si další drink. ()

J*A*S*M

Pro mě docela dost příjemné překvapení. Příběh je sice hodně prosťoučký a sposta dialogů přímo tahá za uši (některé jsou tak klišovité, až se člověk musí smát), ale jatka v poslední třetině fakt stojí za to. Peter Stormare přehrává jako o život, ale k jeho postavě to tak nějak sedne, výkony ostatních herců jsou v rámci žánru přijatelné. Některé narážky na slavnější filmy již vypíchnul Tanus, já jenom doplním, že jméno jednoho z pacientů - Loomis - je mi taky nějaké povědomé, že áno Miku... ()