Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

Widlicka4

Nic proti Coenům, jejich filmy mi nijak nevadí, ale tohle je fakt docela úlet. Překvapivě je zde zcela zastíněn George Clooney, a to nejen geniální kreací Brada Pitta, ale i Johnem Malkovichem nebo Frances McDormand, jejichž herecké výkony z filmu dělají docela koukatelnou a místy i vtipnou komedii. Což ovšem bohužel nic nemění na tom, že je to ve výsledku a při celkovém pohledu, no, jak to říct slušně, prostě kravina. ()

Podhorsky

S Coeny jsem na stejné vlně. Rusům? Fakt Rusům? :-) Milovník podlah Clooney, Mr. Black Pitt plus všichni ostatní neměli chybu. K plné spokojenosti chyběla jen maličkost, trochu se to na můj vkus vleklo. ()

Hurikan_mdx

Tak tento film mě absolutně zklamal. Abych řekl pravdu, tak jediné, co bylo opravdu vtipné, bylo řešení problémů ředitelem CIA nebo kdo to vlastně byl. Jinak to byla rádoby vtipná slátanina, která sice nakonec jakýsi smysl dává, ale je stejně idiotská jako její postavy. ()

Debreno

Niekedy rozmýšľam, prečo som vôbec tento film dopozeral dokonca. Tiahlo sa to nejako pomaly a i to pomaly skončilo. Párkrát som sa i zasmial. 2x. ()

Eviel

Taká pohodovka na večer to čo som očakával sa mi dostalo pár krát som sa z chuti zasmial hlavne Malkovich ma strašne bavil...herecky to bolo zvládnuté výborne jasne , že to nie je film s hlbokou myšlienkou , ale komédia dobrá zasmial som sa z chuti v znameni krimi sa to nieslo celý čas a dráma ? no tak to bude asi Pitt-ov koniec ktorý som teda kurva nečakal :D ()

james47

Když jsem si tento film pustil, něco jsem očekával. Bratři Coenovi jsou fajn a začátek tomu odpovídal. Hodně našlapané, člověk je v očekávání co se stane. Ale postupem filmu mé nadšení opadalo. Ke konci se toho stalo dost a člověk se v tom měl problém vyznat. No a samotný konec byl tak chaotickej, že člověk vlastně na konci filmu neví, co si o tom má myslet. A postava J.K. Simmonse se mi tam zdála až zbytečná. Za mě 50% ()

wwwFINKcz

furt se něco děje.. furt je to vostrý, divný, coenovský..... křeč, uvolnění.. zmatek, psychózy, milión mikropoint.... a furt to nikam nespěje. Za to jedna hvězda... ale 4 hvězdy za konec (spoileralert) .... prostě si říkáte, teď dojde k nějakýmu vyvrcholení. NO neééé.. ahaa.. takže co se to dělo.. my nevíme.... aha, ok, spalte spis, nashledanou ... TITULKY ............. a tohle je konec, kterej bych uvítal u vícero filmů. Nicméně potenciál nevyužit. Typické pitvoření Pitta (jeho boční pohledy s těkáním těla. Dělá to furt. Je to mizernej herec)... Malkovich a jeho nonstop kyslej výraz.... Clooney je zas kukuč ňuňánek... všechno je to první plán. Až na ten konec. Konečně něco, co nepotřebuje nějakou obří pointu. Za to celkem 2.5 hvězdy. ()

vw.cobra

Na tak vysoké hodnocení mi to nepřišlo jako něco extra - zápletka sama o sobě není špatná, ale pořád tomu něco chybělo. Možná to mohlo být vtipnější i akčnější. 35%. ()

andy60

Bratři Coenové jsou u mě buď téměř v odpadových vodách (Potíže s Arizonou, Millerova křižovatka), nebo v pětihvězdičkových výšinách (Big Lebowski). Po přečtení spalte patří naštěstí do té druhé kategorie. Neskutečně zábavné, plné černého humoru, téměř kdykoli někdo něco pronese, je důvod k úsměvu. Už dlouho jsem se tak nepobavil. ()

andydufrsn

Asi dvakrát jsme se zasmál, jinak slabota. Vlastně jsem na to koukal jenom kvůli Malkovichovi, který nezklamal, ale jak píšu jinak hodně slabé. Tvůrci zašmodrchali jakýs jakýs zašmodrchanec, který "rozšmodrchali" smrtí skoro všech zúčastněných. Divné! Snad akorát ten Pitt ještě stojí za vypíchnutí, jeho fitness přiblblík je dokonalej! ()

Sejkorka

Docela sranda a vynikající Frances Mc Dormand. Skvělá zápletka a též nečekané mrtvoly. Člověk si myslí, že je to sranda a najednou prásk, Chad má prostřelenou hlavu. Mám to na 69 % čili zaokrouhleno na 3*. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)