Hotel Chevalier

• Francúzsko Hôtel Chevalier
Krátkometrážny / Dráma / Romantický
USA / Francúzsko, 2007, 13 min

Do hotelu za mužem přichází jeho přítelkyně, od které utekl. Setkávají se oba v okamžiku, kdy již začínají oba toužit po tom druhém. Barevně naladěná romantická komedie představuje první část filmu Darjeeling Limited. (Schobul)

Herráček

To bylo poprvé, kdy jsem viděl, že by dívka nesla kytku klukovi... A taky poprvé, kdy mě výhled na Paříž nadchl... A podruhé, kdy mi přišlo, že v Andersonových filmech se spíše nehraje než hraje... ()

leon_id

Do Natalky sem sem zamiloval uz od jeji prvni role a platonicka laska k ni stale trva. Jeji pohled ma neskutecnou jiskru, udrzuje si velmi peknou postavu (zadecek ovsem zcela prumerny :) a k tomu vsemu je vyborna herecka, ktera si dlouhodobe drzi svuj vysoky standart. Partaka ji v tomhle kvalitne nasnimanem kratasu dela usnupana smazka (Spun) ktera si pousti francouzske odrhovacky a dela bordel po hotelovem pokoji. Jejich milostne sceny jsou zde chladne a bez vasne, nahotu navic kazi fakt, ze Portman tu ma po tele rozesete modriny a jeji chlapeckou image tu zde krome kratkeho sestrihu doplnuje permanentni paratko. Musim jeste zminit vyborne kostymy, ktere poskytl Marc Jacobs a Luis Vuitton...uprimne doufam, ze se ma oblibenkyne jeste v budoucnu odvaze a uvidime i zbytek jejiho pracovniho nacini ;) ()

defagoo

Skvostná Francie, jedinečná Paříž, perfektní hotel, nejlepší apartmán, jeden cizinec, jedna cizinka. Nic naplat, Anderson vdechne kouzlo i něčemu tak jednoduchému. ()

Itar

Výborný zážitek! Aktéři ani nepotřebují slova k tomu, aby konverzace šla kupředu. Parádní ukázka Andersonovy citlivé režie. ()

rybitvi

Tento krátký předfilm Darjeelingu Limited mě zaujal více než samotný film. Záhadná minulost, jistá přítomnost a neznámá budoucnost dvou lidí v hotelovém pokoji na 13 minut bohatě vystačí. Osobně bych uvítal, kdyby Anderson natočil povídkový film složený z podobných minipříběhů, něco ve stylu Jarmusche a jeho Kafe a cigára. ()

Santino7

Jedna miestnosť, dve postavy.. tak málo stačilo Andersonovi, aby rozohral ďalšiu hneď na prvý pohľad peknú "hru". Vidno, že sa ako režisér priam vyžíva v maličkostiach. Samozrejme, je nad slnko jasné, že obrovskú zásluhu na tom má tentokrát hlavne Natalie Portman, ktorá je naozaj prekrásna, nemám slov. Očarujúca. Celok sa mi však páčil tiež, opäť veľmi príjemný vizuál. 4/5 ()

Gore

Wes Anderson by měl zůstat u krátkometrážních filmů, to mu sedí nejlíp. Neobyčejně sexy Natalie Portman (i kdyby neukázala zadeček a dokonce i s modřinama na těle - nevím jestli to mělo nějaké opodstatnění nebo prostě tak přišla ze soukromého života a maskérka měla zrovna dovolenou) a song, který se fakt zaryje pod kůži. K dokonalosti to jen kazí režisérův oblíbenec Jason Schwartzman, toho fakt nemusím. ()

JohnFarst

Tento predfilmík ma akosi vôbec nezaujal. Najhoršie je to, že ani neposúva dej Darjeelingu vpred ani nám o Schwartzmanovej postave nič nepriblíži, je len akousi ukážkou a navnadením nás na "nezvyčajný" americký nezávislák. Scénke samozrejme vévodí Jason Schwarzman so svojou skvelou mimikou. Natalie Portman nič nehraje, je tam pravdaže len kvôli tomu telu... Príjemne zabitých 13 minút života. Ten iPodovský fórik je výborný a v Darjeelingu je dotiahnutý k dokonalosti. ()

Endlessly

Keby som bola objektívna bolo by to menej ale radím sa k fanúšikovskému zástupu Natalie a aj keď nie som chlap pohľad na jej krásne telo poteší aj mňa:) ()

*Colorado

Hezká podívaná, krásná Natalie a příjemná hudba :) Těch 13 minutek opravdu stojí aspoň za jedno podívání se.. Až to dopadne tak, že se onen Louvre vyklidí kvůli zadnicím hereček, tak já se té ošklivé Mony Lisy klidně ujmu :)) ()

korok

Krátký filmík, ke kterému jsem přišel díky The Darjeeling Limited. Nic moc extra zajímavého, až na Natalii Portman v rouše Evině. Když to však srovnám s filmem, ke kterému je toto minidílko prequelem, tak musím hodnotit nadprůměrně, jelikož to byla ta nejzajímavětší část celého TDL. ()