Hitlerove tajné zbrane

• Česko Válečné šílenství 3 - Hitlerovy tajné zbraně (viac)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2002, 53 min

Patrick Allen, Adolf Hitler (a.z.)

Další z řady válečných dokumentů je, vedle veleúspěšného cyklu 2. světová válka, cyklus neméně zajímavý, nazvaný "VÁLEČNÉ ŠÍLENSTVÍ". Třetí díl Hitlerovy tajné zbraně nabízí originální archivní materiály o vývoji, testování a konečném použití několika z Hitlerových tajných zbraní. Hitler ve své chorobné naději nepřipouštějící si porážku stále prosazoval supertajnou výrobu nových zbraní. Bezpilotní střely V-1 se objevily jako první plody úsilí nejlepších vědců nacistického Německa. Po nich následovaly rakety V-2, jejichž vývoji byla udělena absolutní priorita. Přesto již nikdo nepochyboval o tom, že konec války je blízko! V dokumentu je použito množství vzácných a málo známých archívních materiálů. (oficiálny text distribútora)

Zodiak455

Ikdyž jsem to ještě neviděl,tak by mě zajímalo proč se tady nadává na to že tam nejsou jiné zbraně než V1 V2:A odpověď je následující naštěstí je nestihli vyrobit! ()

sportovec

Od seriálové epizody - zejména dokumentární - , která trvá necelou hodinu, nemůžeme čekat zázraky. "Učení" o dutosvětě, "světovém ohni" či o "lidech ohně" zabralo nacistům a jejich pohlavárům víc času, než bylo třeba. Nutno dodat, že ke štěstí světového lidstva. Podrobnosti, zveřejněné v tomto filmovém dokumentu zejména o V-2, jsou i tak dost děsivé. Spojené národy měly jednou velké štěstí: navzdory appeasementu (Paříž a Londýn) i izolacionismu (USA, zejména republikáni) či taktickým manévrům Moskvy (pakty z let 1938, 1939 a vyjednávání z r. 1940) dokázalo nacisty i Osu rozbít a porazit na hlavu dříve, než tyto hrůzné výzkumy, které by do rukou nacistickým gangstrům daly zbraně, proti nimž by nebylo obrany, mohly být nasazeny do bojů. O jiné tajné zbrani, plynu Cyklon 2, známému z plynových komor zejména Osvětimi-Březinky, toho bylo napsáno a natočeno víc než dost. Je dobré to vědět. ()

GilEstel

Dokument pojímá kýžené téma poněkud obšírně v širších souvislostech. Dočkáváme se již tolikrát popisovaného politického pozadí 2. Světové války. Všeobecně známé informace. Ohledně samotného vývoje nacistických zbraní se toho v detailu tolik nedozvíme. Takže je tu znovu popularizující název, avšak s poněkud nečekaným obsahem. Navíc je to osekané čistě na V-1 a V-2. Chybí prototypy jiných zbraní letadel atd. Dále chybí lepší rozbor důsledků, které měly Hitlerovy „super“ zbraně v poválečných letech. Výsledný dojem tak není příliš uspokojivý. Autoři si měli rozmyslet, zda chtějí řešit historicko - politiký význam nebo techniku. ()

Burdock

V podstatě jen stručné dějiny 2. světové války s velmi malým důrazem na tajné zbraně. Z "tajných" zbraní se zde mluví jen o V1 a V2.. ()