Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

waska

Rozhodně jsem čekal víc. Tenhle film o "buranech" o buranech vůbec není a je to škoda. Jak už tady někdo poznamel, filmy na jedno kopyto, ani tento z toho nevybočuje. Sympatická Tereza Voříšková to nezachrání. Uvidíme co přinese dvojka, ale obávám se, že to bude ještě větší bída. ()

Jablek

Po 15ti minutách jsem to vypnul a prohlásil za sračku, ale díky Galadrielovu komentu jsem tomu dal ještě šanci. Takže je pravda, že pár příjemnejch chvil to mělo, ale pokud to mám hodnotit jako film, tak je to hodně špatný... ()

drStanek

Takový míň trapný Snowboarďáci, s (vykradenými) prvky starých českých komedií typu Na samotě u lesa nebo Slavnosti sněženek. Podruhé už to vidět nemusím. ()

Issabela

Milá a příjemná komedie, na kterou se ráda podívám znova. Skvělé herecké obsazení, příjemné prostředí, vtipné hlášky, zkrátka perfektní film, který si pustíte, když nevíte, co máte dělat v sobotu večer :-) ()

ChickenPate

Nuda, místo originálního nápadu použita nejobyčejnější klišé. Pobavilo mě jak na vinici pracovali 4 a z ní odjížděli 3- asi jednoho pro nesplnění plánu zakopali. Velmi hezká herečka a dokonce ani její nahota nemůžou film posunout na více jak jednu hvězdu. ()

Mik_e

Špatný ročník.Moc špatný..A kdo to přežije až do konce, toho definitivně dorazí Kryštof Krajčo se svým "hitem" Atentát v posteli.Než si pustit jednou tenhle film, raději po desáté Dobrý ročník Ridleyho Scotta.. ()

Henry Morgan

****, protože to byla dobrá komedie, za kterou by se nemusela stydět jakákoliv zahraniční produkce. Bylo to celkem svižné, vtipné a nápadité. Herecky to bylo povedené a hlavně hlavní postavy ne příliš okoukané. Prostě konečně český film, který není hořkosladkou komedií, netěží z hloubých životních osudů nebo vzpomínek. A především nereflektuje tupé české vesnické stádo v celé své kráse, s přehnaností až trapnou. ()

vikino1 odpad!

Jedním slovem TRAPAS. A nejtrapnější je, když si Pepíci z Prahy myslí, že ví, jak to tady u nás na Moravě chodí, jak se tady místní lidi chovají, jak mluví, na zábavy se tu chodí jen v krojích,a že místní benga tady nechají volně jezdit lidi, ze kterých táhne chlast, už když otevřou okýnko... A navíc se z toho všeho snaží udělat "realnou" komedii. ()

dawnie

Hodnotím opravdu v rámci žánru a původu: jako zástupce českých komedií si Bobulky těch pět hvězd prostě zaslouží. Co na tom, že jsem si opět a opět všímala, jak herci dialogy deklamují. Tady mi to tolik nevadí, protože je tu hodně, čím to vykompenzovat. Třeba takovou scénou nalezení golfovýho míčku podbarvenou Atentátem, u který mě vždycky mrazí. Nebo to teplo a slunce, který z celýho příběhu sálá, spolu s moravskou pohodičkou. A několik opravdu vtipných hlášek se tu taky najde. -"Ty vole, ona byla nabitá!" - "Takže zůstáváte." ()

bono22vox

Není to žádný výběr z hroznů, spíš směs sauvignonu s bílým z krabice, ovšem zle vám po okoštování nebude... příjemný a odpočinkový český film z moravských vinic... ()

Kotsour

Asi to nejlepší, co produkce Novy vytvořila. Jistě, nejedná se tu o žádný veledílo, je to prostě příjemná česká komedie, která ale dokáže chytnout za srdce a omámit především svou atmosférou. Na trochu svérázný rytmus filmu si divák brzy navykne a potom už se jen nechává unášet těmi krásnými obrázky, trochu nadneseným pohledem na "pohádkový" život na vinicích a na cestu dvou mladých snílků, kteří k sobě najdou cestu. Já se na Bobule vždycky rád podívám a nesmazatelně se pro mě staly synonymem léta, Pálavy a prosluněných moravských vinic... A Voříšková je fakt kouzelná :-) ()

Inozuka

Měl jsem to zařazené jako blbost, ale řekl jsem si, že ještě jednou zkusím... a v půlce jsem musel vypnout. Neskutečně pitomý děj, idiotský obraz jižní Moravy a vesnice vůbec, krajně nesympatický Hádek... K tomu řemeslné kopance a křečovité pokusy o humor. Ubírám tedy na jednu hvězdu, kterou nechávám pouze kvůli Tereze Voříškové. ()

Likan7

Bobule se snaží být pohodovým letním filmem pro celou rodinu a místo toho jsou nudným letním filmem pro nikoho. Musím uznat, že jako celovečerní debut Tomáše Bařiny to není úplně špatný. Vadilo mi ale, že film tak nějak neví, jestli chce být víc drama nebo komedie, protože je tak na půli cesty a ve finále je z toho nezapamatovatelný film v hezkých lokacích s nádhernou Terezou Voříškovou. Srovnání s Dobrým ročníkem je dost mimo. ()

baddass01

Pro mnohé milovníky vína a Jihomoraváky jistě srdeční záležitost. Tohle opravdu pohladilo po duši. Jeden z mála českých filmů, které si umím občas pustit pro zlepšení nálady. Dvě decky bílého nesmí chybět. :)) ()

Wyrdas

"Opilý řidič, veselý vrah"... I podle počtů téhle citace zde na ČSFD je tahle hláška největší přínos celého snímku. V první polovině jde o příběh zlodějů a děvkaře v Práglu, v druhé polovině jsme na Moravě s děvkařem a zmateným klukem, který se snaží polepšit. Pár dobrých narážek na Pražáky to nezachrání. Určitě jsem se nenudil, párkrát jsem se i zasmál, ale žádný zázrak to určitě není. Za mě to totiž bylo až moc přímočaré a takové suché. ()

rublik05

S velkým sebezapřením jsem se na první Bobule kouknul, když je nedávno dávali v telce. Musím podotknout, že mně těch 90 minut přišlo jako věčnost (nejen díky bambilionu reklamních pauz) a byl jsem ve finále rád, že jsem celý film ve zdraví přežil. Již od prvních záběrů mě upoutal zajímavý retro barevný efekt, respektive filtr, přes jaký jsou Bobule natočené. Vše vypadá neuvěřitelně lacině a jednoduše, zejména díky velmi nekvalitní kameře. Herecké obsazení ujde, herci se snaží, scénář jim však nedovoluje nějaké velké herecké výkony a tím pádem se dočkáme pouze průměrných až lehce podprůměrných výkonů. S humorem je to také bída, zřídka kdy jsem se opravdu upřímně zasmál. Pro mě jsou Bobule jen dalším zbytečným snímkem, který se vyznačuje velmi nekvalitní filmařskou prací, a také prázdným a nezajímavým dějem. Za herce dávám 1*, víc opravdu nemohu. 1/10. ()

Realmond

Hodně povedená komedie z krásného vinařského prostředí Pálavy a rozhodně nejlepší díl z celé série, pro tenhle film jsem měl vždy slabost, tak jako mám slabost pro celou oblast Pálavy. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)