Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

JohnnyB.

Jakýsi střik Dobrého ročníku, Kameňáku, Jízdy. Výsledek je vcelku zdařilý a rozhodně po něm nepálí žáha. Škoda jen, že z tohoto filmu nesálá o něco více letní atmosféra a pohoda. To se myslím podařilo např. již zmiňované Jízdě daleko více. I tak - film: 3,5 hvězdičky. Tereza Voříšková minimálně 5. Mé celkové hodnocení ****. ()

ypres.bass

Film samotný je naprosto o ničem (potvrdil mi jen že pokud na něčem spolupracuje nova, tak je to na vypnutí a taky že voříšková je fakt kost!). Musím ale opravdu pochválit pány kameramany - protože ty detailní portréty, barevné snovky a další lyrika tomu filmu hodně přidává (čti: dá se na to dívat) ()

Rocket

Kedze pochadzam z vinarskej rodiny, mam velmi blizko k tematike filmu, aj ked si myslim ze take zaklady ako nechat pootvoreny burcak by mali vediet aj prazaci :) A krasna Tereza Voříšková sla hned do mojej TOP 10 oblubenych hereciek :) ()

filmator

70% - dávám 4* za příjemné překvapení, o to příjemnější, že jsem si Bobule pustil po sobotní nevalné Svatbě na bitevním poli. ()

melloun

Tož koukat se na to dá přímo parádně a žádná nuda to teda není. I přes jednoduchost a jistou nablblost je to kvalitní film. Tereza Voříšková je asi nejkrásnější česká herečka, co jsem měl v poslední době možnost vidět. Jakej happyend jako? Pozitivní a vtipný film, musí skončit pozitivně a navíc stejně dostal, co si zasloužil. ()

kowalski

Po technické stránce (kamera, výprava) perfektně zmáknuté. Jinak to byla opravdu až na pár hlášek nuda s nijakým scénářem a postavami. ()

Elgin

Velmi prijemna, pohodova a nenasilna zabava na spestrenie volneho vecera. Neholdujem vinu, ale musim sa priznat, ze by som si dal nejaky ten vlasak alebo rulandske. Vydarene dialogy, nadherna sceneria Moravy a vinko moze tiect potokom. ()

TaanStari

Herecký výkon Lukáše Langmajera to byla teda síla. Takhle dobře zahraného blba jsem ještě neviděl. A dlouhou dobu jsem neviděl takhle svěží českou komedii. ()

Luqi

Jemné, nie príliš výrazné akostné chardonay z lepšieho ročníka...............Teda taká príjemná atmosféra zbytočne nerušená prílišným humorom. Ono toho neokukaného humoru točiaceho sa okolo Moravsko-Pražáckeho "spolunažívania" a okolo vína a iných alkoholických nápojov až tak veľa nie je, že. Takže toho fakt vtipného by sa zmestilo do dvoch trailerov, z čoho jeden púšťala Nova dosť dlho. ()

TomasKotlant

Na české poměry slušná komedie stavějící na místní specifické kultuře a tvářičce Terezy Voříškové. Když nebudete čekat režijní parádičky, vytříbené dialogy a dáte si trochu vína, tak je to fajn. *** Ve zkratce: Víno, holky, burčák. ()

Auteuil

Co se koštu vína týče, vloudila se chybička: Není správné nejdřív přivonět, pak sledovat barvu a na závěr chutnat, jak nás opakovaně poučují ve filmu, ale nejprve jde barva, kdy proti světlu sledujeme víno v čisté, čiré slenici, pak k vínu přičichneme a chutnáme. Jedná se o tradiční rituál koštu. Samotná chuť je např. s ucpaným nosem velice přízemní, čili tyto dvě činnosti následují za sebou kvůli vzájemnému působení, harmonii a navození jakési předběžné představy o chuti vína. Kromě toho určitě platí i zásada bezpečnosti práce s chemikáliemi, kdy se nedoporučuje k takovým čichat, a tak pokud se na víno ani nepodíváme a rovnou posuzujeme vůni, vystavujeme se riziku popálení sliznice apod. ()

Jeremiah

Tak tenhle 3 roky starý film mě dost dlouhou dobu celkem úspěšně míjel. Nyní jsem měl konečně možnost ho spatřit - a nelituji. Né že bych z něho byl úplně na větvi, ale přišel mi vcelku vtipný, zajímavý a k překvapení i poučný. V čem poučný? Především v tom, že ukázal na fakt, že i člověk, kterému práce moc nevoní a protluká se životem na hraně zákona, může čirou náhodou objevit svůj smysl života, a to i v práci. Proč potom dávám pouze 3 hvězdičky? Je to dle mého názoru za prvé povrchností a nedokončeností některých akcí - náznak dobrého nápadu a "střih", jsme zase někde jinde, a za druhé - ukázkou toho, jak se dá v současnosti bez vážnějšího postihu přežít často i za hranicí zákona / co si budeme nalhávat o kvalitě práce naší kriminálky, že? /. ()

Snake.Charmer

Krásný exteriéry, ještě hezčí Terezka Voříšková a prosluněná pohodová atmosféra. Tolik ke kladům Bobulí. Sem tam vtipné, sem tam trapné a dějově strašně prázdné. A postavy jsou bohužel až na výjimky karikatury. Ani nevím, proč vlastně dávám 3*... Možná proto, že to docela rychle uteklo a ničím mě to neiritovalo. 55% ()

LucyP

Tomáš Bařina dokázal, že česká filmová komedie není mrtvá. Nebála bych se dokonce pojmenování lyrická komedie. Rozhodně se tento film povedl a mrzí mě, že pokračování tohoto filmu se zvrhlo v trapný pokus o crazy komedii. Ale zpět k tomuto filmu. Režisér vybral opravdu vhodné herce do hlavních rolí. Kryštof Hádek je milý, roztržitý a vtipný, Lukáš Langmajer (divila jsem se, že má Jiří Langmajer tak šikovného bratra) mě moc mile překvapil svou bezprostředností a přirozeným herectvím, Lubomír Lipský je přes své stáří stále herecky výborný a Tereza Voříšková je sympatická. Víc takových komedií. ()

Dara07

Já jižní Moravu miluju. Valtice, Lednici, malý domeček v Parýži a světlo a teplo krbu ... :-), takže jsem se na tenhle film kdysi hrozně těšila, ale dostavilo se zklamání. Ono je to fakt utahané, místy i celkem trapné. Krásně se dívá na krajinu, ve které se příběh odehrává, a na Terezu Voříškovou, která je fakt nádherná. Ale to je vše. Tři hvězdy dávám hlavně za ní. ()

Camac

Je to sice taková ta Morava pro Pražáky - něco jako rezervace plná ožralých strýců. Ale jinak solidní komedie, která nic moc neřeší, není dlouhá a není nudná. Film je to jednoduchý bez vyšších ambicí, což je v tomto případě jedině dobře. ()

zdeny99

Výborná česká komedie, která si dělá srandu z Pražáků a doslova z ní srší letní nálada. Chvílemi ovšem film ztrácí reálnost. Vše se točí až moc kolem vína a moravských zvyků, které se již nepraktikují v takové míře, jak film ukazuje. Z toho lze poznat, že film skutečně vymýšleli jen Pražáci. Ale prdel si ze sebe udělali výbornou, když ani nevědí, co je to Z KAMA nebo že se nesmí burčák utahovat na maximum, aby nebouchl. [15139. hodnocení, 761. komentář, 65%, 950. nejoblíbenější film] ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)