Heavy Metal: Tvrdší než život

• Veľká Británia Heavy Metal: Louder Than Life
všetky plagáty
Dokumentárny / Hudobný
Veľká Británia, 2006, 116 min

Dokument, zachytávajúci heavy metal od jeho začiatku až po súčastnosť. Obsahuje zaujímavé rozhovory s členmi popredných heavy metalových skupín. Snaží sa vysvetliť význam heavy metalu jednoduchým spôsobom, aby aj ľudia ktorý nepočúvajú takúto hudbu mohli pochopiť "o čo ide". Vysvetľuje význam heavy metalu ako hudobného štýlu, ale aj ako životného štýlu. Na pozadí celého filmu sa vyskytuje priznačná metalový hudba, ktorá dodáva filmu tu správnu atmosféru. (mh825)

Nathaniell

Plnohodnotná odpověď pro všechny přívržence tvrdého stylu: Co je metal zač, jak vznikl, jaká jsou jeho základní odvětví a taky se dozvíte, že největší metalová smažka byl idiot Osbourne, kterej vyšňupal všechno, co před něj postavili. :-D :-D K žánru se nevyjadřuje nikdo menší než: Dave Mustaine (Megadeth), Ronnie James Dio (Rainbow, DIO), zpěvák z Korn, Anthrax, basák z Black Sabbath, a členové dalších ix kapel včetně Waynea Statica z kapely Static-X. Pro mě osobně se jedná o skoro dvouhodinovou dokonalost. S počátky u pana Hendrixe. Za mě 5* PS: Producenta dělal představitel Sheldona? MASAKR!! :-D ()

Revolta

Velmi špatný dokument o nejlepší hudebním stylu. Celé to bylo dosti upjaté a nezáživné. Zmíněné byli jen anglické legendy a většina jen USA šit pop-rap-trash metal amíci nic lepšího nehrajou. Kdo uznává jako já zejména německý metal, tak se snad nedočká ani jedné zmínky. ()

david666

Jako fandu metalu mě teda tento dokument moc nepotěšil - jako je tam pár věcí s kterými lze souhlasit ale najdou se i některé "perličky", které byly trošku k smíchu. Hlavně teda "zpověď fanouška"-no nevím, mohli vybrat někoho inteligentnějšího. Taky se mi celý dokument zdá víceméně americky založený - o nových kapelách z Evropy tady moc zmínek není a taky zjednodušovat HM pouze jako vzdor proti rodičům mi připadá v dnešní době (kdy často rodiče i děti poslouchají stejnou hudnu-myšleno metal-a chodí na koncerty a festivaly celé rodiny) trošku mimo. ()

Tomas_PO

Dosť veľké sklamanie. Pozerané síce v mizernej kvalite a CZ dubbingom (ktorý však zrejme nevadil, aj keď pôvodné znenie by bolo určite autentickejšie), ale ani to by dokument nezachránilo. Škoda, lebo autorom sa podarilo dostať pred kameru veľmi zvučné mená z viacerých hudobných ér. Témy sú však veľmi povrchné, neodkrývajú žiadne hlbšie pozadie, ktoré fanúšik heavy metalu ovláda zvyčajne encyklopedicky. Snáď Geezer Butler čo-to odkrýva, ale to zase poznáme z dokumentov o Sabbatoch. Ani ani zmienka o AC/DC! :) Vhodné tak pre začínajúceho fandu heavy metalu...2/5. ()

Henk

Jak už tu bylo řečeno podchytit za dvě hodiny historii Heavy Metalu je zhola nemožné. Přesto se dle mého podařilo tvůrcům v náčrtu popsat existenci a vznik tohoto hudebního žánru tak,aby jej mohli shlédnout i nefanoušci této hudby. To je samozřejmě má domněnka, jelikož se řadím do kategorie příznivců. Film však obsahuje kromě dobré muziky,hodně dobrých hlášek a také některá fakta,která mnoha lidem nebyla známa. Celou dobu jsem neodtrhl oči ani uši od obrazovky a myslím,že se na film rád podívám i znovu. ()

Trepak

Čo vás zaručene dojme je sekcia "Spoveď metalového fanúšika". Fanúšikovi do tváre nevidíte (počúvať metal je zrejme trestné) a na otázky odpovedá temne a tvrdo ako sa na pravého metalistu patrí. Napr. na otázku - čo je symbolom zarytého metalistu - pohotovo odpovedá "Úprava vlasov - buď ich máš hodne dlhé, alebo hodne krátke." Nebojácne nosí "zakázané tričká" pod svetrom od maminky a keď ide na koncert a niekto sa ho spýta, kam ide, odpovie, že je objednaný k zubárovi (pretože sa hanbí, že počúva metal). Tento chlapec bol pri rozhovore celkom určite mimo. Dá sa to zhrnúť takto - sú to tvrďácke výlevy tvrďáckych chlapíkov, ktorí sa snažia sami seba presvedčiť o tom, akí sú temní (a samozrejme tvrdí). Vyrástol som z toho. ()

GalaktikHero

Prvú polovicu dokumentu som bol nadšený. Ale potom si hovorím.... Kde je nejaký seriózny priestor pre najlepšiu metalovú skupinu IRON MAIDEN? Kde je nemecký Speed a Powermetal, Kde sú Fíni? Kde je AC/DC? Zase len americká sračka o amerických sračkoidných kapelách s dredmi a rapovaním!!! Toto je mimo európskeho vnímania Metalu, je to nevyvážené! Radšej Jirka Korn, ako rapujúci Korn!!! Ten aspoň spieva a nerapuje! ()