Romadoor

Vzhledem k obsazení to mohlo být myslím lepší. Stačilo by k tomu, kdyby to celé trvalo tak 80-85 minut a ne 105. Celkově ovšem příjemná atmosféra a i nějaká ta legrace. Skvělý Polívka s Javorským a Francovkou a ta parta od skořápek taky nebyla špatná. Dobrý, ale víc asi ne. ()

Miloško

Ako dopadol tento film u mňa? U mě dobrý!! Skvelý herci,zaujímavá zápletka mi pripomenula Dannyho parťákov. Český film je U mě dobrý !!! ()

Lish84

Pelíšky zkřížené s Kamarádem do deště. Jenže to, co je v Kamarádovi do deště shrnuté do úvodních titulků v podobě sledu fotek, je v U mě dobrý roztaženo na prakticky první půli filmu. Sice chápu, proč tam ty všechny scénky jsou zařazeny - každá z nich postavu nějak představí (snad jen scénky ukazující různé jevy 90.let jsou pouze zfilmované historky připomínající zfilmované vtipy v Kameňáku) - a jsou i vcelku zábavné. Jenže když se potom film překlopí do "akční" polohy, působí zpětně celá první půle zbytečně a těžkopádně. Když Jan Hřebejk v rozhovorech hovoří o vzniku svých filmů, často popisuje, jak film zprvu nefungoval a teprve po dodání či naopak vyjmutí některé scény, resp. scén najednou zafungoval. A k tomu se tentokrát tvůrci už asi nedostali. ()

Blazis34

Za celý film jsem se opravdu zasmál tak dvakrát, což je na komedii velice málo. Musím vyzdvihnout netradiční originální příběh a hned první scénu filmu, kdy jde rybář chytat ryby a projíždějící čluny ho málem utopí, to se mi líbilo. A poté způsob jakým "obrali" hráče skořápek. Vidím to na 45%. ()

tjorven

U mě za tři, ale Hřebejk nějak mele z posledního. Stavět na hercích a atmosféře devadesátek se dá, ovšem bez kvalitního scénáře to nejde. O kvalitní režii nemluvě. ()

maxim99

Druha pulka filmu jak cesky Dannyho partaci. Par hezkych scenek bez nijak silneho hlavniho pribehu. Pekna nedelni oddychovka po narocnem vikendu ()

Idealista

Ale jo dívat se na to dalo ( na rozdíl od předchozích dvou sraček J.H ) . Herci až na Babčákovou ( šíleně přehrávala no prostě herečka hodícíse do Troškovin ) působyli přirozeně ( Polívka stále umí , a hlavně nenudí i když má za sebou spoustu podobných hereckých výstupú ) . Horší je to s příběhem , ten se hodí tak do 20 minutových Bakalářú . Film postrádá jak humor ( na 101 min. je ho jako šafránu ) tak výpovědní hodnotu ( a u retra bych jí požadoval ) . Je to film který diváka nenasere ale to je tak všechno . ()

g.laudeo

Nejslabší Hřebejk. Příliš mnoho postav a nijak zajímavých příběhů. Chytla mě až ona "podrazácká" druhá půlka filmu. Ani ta nijak extra nepobavila, ale udržela si mou pozornost. Výborný Bolívka, ten chlap zvládne cokoli. Není důvod vidět film znovu. ()

Nupaky

Ani nevím proč jsem tento snímek tak dlouho odkládala! Rozhodně jsem se dost nasmála a i když druhé Pelíšky to nejsou, vtip a nápad tomu rozhodně nechybí a myslím,že i víckrát si ho ráda dám :) ()

x_ander

První polovina filmu byla snůška nesmyslů a snad jakýsi nepovedený pokus o psychologické drama, druhá byla pohodová parafráze Dannyho parťáků. Bolek Polívka byl tradičně skvělý a být celý film v duchu jeho druhé poloviny (na což by byl třeba rozumný scénář, a ne tohle), byl by výsledek úlně někde jinde. ()

simonaa

“vlak by měl jet tak pomalu,aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven“ - a podľa tohoto sa riadilo aj tempo filmu ale bol to pre mňa príjemný “odpočinek medzi dvěma siestama“ ()

carl.oesch

Od Pelíšků šel Hřebejk jakoby dolů s každým filmem, takže odtohodle jsem si už nic moc nesliboval. Navíc už poněkud nudí ta neustálá kritika polistopadových poměrů, které recenze naznačovaly. Po doporučení kamaráda (taky filmového fandy, ale mnohem fanatičtějšího) jsem film zkoukl a možná že právě malé očekávání vede k vysokému hodnocení. Film měl příjemně nostalgickou atmosféru, nedrásal vůbec a laskavost a pohoda z něj čišela po celou dobu. Vybavovaly se mně Slavnosti sněženek a akční "podrazová" část mně pobavila až jakousi pohádkovostí. Když přidám herecké výkony celé plejády mých oblíbených herců (Schmitzer, Javorský, ale i Forman - Polívku není třeba zvlášť zmiňovat), úžas s proměny Lenky Vlasákové, sugesticní muziku, tak stejn+ jako řada dalších recenzentů tady napíšu - u mně taky dobrý. Dost dobrý. ()

RaDiNeK

Taková kvalitní oddechovka, jen zbytečně dlouhá. Připadne mi jakoby se film skládal z dvou rúzných snímků spojených do sebe. Ten první, méně kvalitní, bych nejraději vynechal a rovnoou přešel na tu akční část. Když se mě někdo zeptá na film U mě dobrý, vybaví se mi pouze ten part "Jak Bolek a jeho parta vy***ali s cikánama ". Dále musím vyzdvihnout herecké výkony Bolka a pro mě překvapivě i Vladyky, kterého jinak moc nemusím. Naopak se mi příliš nelíbil Jiří Schmitzer ani Lenka Vlasáková. Pro mě hezkých 65 % :) ()

gotham

Jeden z nejnudnějších Hřebejkových filmů. Než to vezme Polívka do svých rukou a začne s přípravou na skořápky, je to cesta odnikud nikam. Nakonec jsem i uvažoval o 3 hvězdičkách, ale pak jsem si vzpomněl na počáteční nudu a vrátil se ke dvěma. Jarchovský s Hřebejkem umí, ale v poslední době jakoby dávali přednost kvantitě před kvalitou. 40% ()

Zoltar78

Mučte mě, bijte mě... pro mě je to hned po Pelíškách vůbec nejlepší Hřebejk a jako u málo kterého českého filmu se po opakovaném shlédnutí bavím stejně anebo ještě více. Tady ano. Film je jedna velká pohoda a zábava. Nic víc a nic míň. Dle mého soudu jeden z opravdu nedoceněných filmů. Já se u něj pokaždé bavím královsky a nedám na něj dopustit! U mě tedy více než dobrý ;-)! ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)