JANARYBA

Na Hřebejka zklamání, ale v kontextu jiných nových českých filmů stále ještě nadprůměr. Každopádně spousta výborných nápadů (kominíček, peep show...) a kdo tehdá nenaletěl skořápkářům asi není hravý typ (já hravý typ rozhodně jsem - ale poté co jsem v jedné hře takto pozbyla 1/3 tehdejšího platu, tak jsem se z té iluze lehké výhry vyléčila). Rozhodně je skvělé, že se v té naší "zahuštěné Praze" dají ještě najít takovéto oázy klidu. ()

Spooner

Hřebejk se po strašlivé Krásce a Medvídkovi konečně vzpamatoval, vrátil se k Šabachovi a natočil velmi příjemnou komedii. První půle je sice celá o ničem a chvilkama jsem se u ní nudil, ta druhá půle to mi to ale vynahradila. Celej ten děj okolo toho podvodu byl totiž výbornej, bavil jsem se u něj a nakonec to docela příjemně uteklo. A Bolek Polívka si to tu šíleně užívá a drží to i v té slabší polovině nad vodou. 70% ()

MMR

Tahle komedie se velmi pomalu rozjížděla, první polovina filmu mě naprosto nudila, ale ta druhá to rozjela na výbornou. Přestože Bolka Polívku nemusím, tak tady exceloval a velice se mi líbil. Na českou produkci to je dá se říct v poslední době nadprůměr. ()

Xmilden

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující. 65% ()

Arbiter

Víc jak první polovina se táhne v tom typicky českém tragi-komickém duchu, kdy si lidi z okraje společnosti zvykají na nový režim, který mi pomalu leze na nervy. A pak, když už jsem čekal, že tak jak to začalo odnikud tak to nikde i skončí, film nabral obrátky. Taková malá česká tajná operace :-) Film celkově na 3* ale za příjemné překvápko jedna navíc ()

paascha

U mě nakonec taky dobrý. Po vlažné seznamovačce se rozjede víceméně vtipná akce s občasnou hláškou, partička šmejdů z nádraží v čele s Hýbnerem je fakt stylová, snad jen ti fízlové byli moc umělí. Takový kreténi snad ani u VB nedělají. Je fakt, že celý film stojí na Bolkovi, ale bylo i hůř. Lence Vlasákové by opravdu víc slušel z mrdky knír, než kufřík s Amway krámama, Schmitzer je stabilně stejný a Vladyka s Formanem pobavili snad jednou. Takže shrnuto a podtrženo, trochu lepší průměr, tudíž 3. I za tu opravdu stylovou ruskou můziku:-) ()

juta

U mě lepší průměr. Škoda nudného začátku, kde se toho moc neděje, ale závěr byl super. Akcička bezvadně naplánovaná, takže mě bavila. Škoda, že v takovém tempu, které bylo od poloviny filmu se už nezačalo od začátku. Jo a prej i mýho tátu takhle natáhli. :D ()

Pepinec

Závěrečná půhodinka je na naše poměry vážně dobrá. Ale co mělo znamenat to před tím? Pokud šlo o snahu vyjádřit venkovskou nudu a nicnedění, povedlo se vskutku dokonale - málem jsem usnul. U mě to tedy dobrý není, jelikož dobrý školskou terminologií znamená za tři. A na trojku to chce trochu víc než pár dobrých fórků nastrkaných do poslední půlhodinky. Jedině, že by tvůrci počítali s tím, že divák první hodinu prospí a tudíž si z ní nebude nic pamatovat. To potom jo - u mě dobrý...:-) ()

Big Bear

Příjemné retro Jana Hřebejka opět ve spolupráci s Jarchovským. Bylo to příjemné, ale nějak z toho ve mně nic nezůstalo. Snad jen Kohákův zjev .-). Tři skořápky. * * * ()

playboxguest

Film, který mě začal doopravdy bavit asi až hodinu po začátku, kdy začalo jít o skořápky, což není zrovna dobrá vizitka. Za extrémně nudnou prní část slabé 2 hvězdy, za extrémně vydařenou část druhou 4 hvězdy. Takže slušný průměr, u nějž se člověk musí prokousat zdlohavým balastem, aby za odměnu dostal čtyřicet minut nadmíru kvalitní zábavy. (Víceméně souhlasím s komentářem mého oblíbeného uživatele Psemy.) ()

hippyman

jelikož prvních 200 uživatelů ocejchovalo tento film na 65%, moc jsem od něj nečekal, ba co říct, dost jsem se obával, jestli to není střelba vedle... ale ono ejhle, celé kolínské kino burácelo smíchy a já s ním, což nepamatuju od Samotářů... takže u mě jednoznačně víc než dobrý ! - - - update - - - při druhém shlédnutí už musím uznat, že jsem se v první půlce zas tolik nebavil, takže snižuji na 80% ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 3/10/// +ten závěr ala Dannyho parťáci by ukázkovej -celá první hodina se vleče, postavy jsou jeden looser za druhým, mezi herci bych své oblíbené spočítal na prstech jedné ruky (Schmitzer, Somr, Forman) a naopak těch hodně neoblíbených bych se nedopočítál (Polívka-netvrdím, že hrál špatně, Vladyka, Javorský), to prostředí začátku devadesátých let mě vůbec neoslovilo/// Řekli "U mě dobrý" a já říkám u mě ne!/// Celkem 45%/// ()

Aky

Zdá se mi, že už to nelze znovu opakovat, ale Hřebejk zřejmě svůj problém nevidí a stále se o to pokouší. Klesající kvalita a úspěšnost jeho filmů je podle mne důsledkem stálého opakování typu filmu,v němž absentuje silný příběh, přičemž děj by měly táhnout a utáhnout rozdrobené epizodky a bonmoty, mnohdy navíc s pointami předznamenanými dlouho dopředu. To, co funguje u Pelíšků (protože to hrálo na strunu, která v nás jen jen drnčela; a také proto že to ještě nebylo popáté totéž), v U mě dobý u mě nefunguje. ()

666teen

U mě teda ne. Vyprávění o strašlivém Podrazu z ještě strašlivějších raných devadesátek se u mě zcela míjí účinkem. ()

Allien.9

Nebýt až přehnaně pomalého rozjezdu, hodnotila bych určitě lépe. Česká variace na "Dannyho parťáky" však funguje naprosto perfektně, a to nejen díky skvělé sestavě herců, ale také díky kvalitně propracovanému scénáři, který obsahuje až podezřele málo nelogičností... Takže nakonec tři a půl hvězdičky, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů made in ČR za posledních 5 let.;-) ()

misterz

Panenko skákavá, a to čo bolo? Po obsahovej stránke totálne o ničom, príbeh ma trochu zaujal až svojim záverom kde Bolek Polívka a spol. napálili tých podvodníkov. Inak len urevané, ufňukané, uťahané a s melanchóliou, ktorá tu bola skôr na škodu ako na osoh, keďže príbeh nemal žiaden poriadny zmysel - také veľké nič. Ešte šťastie, že na hercov sa dalo pozerať. Veľmi slabý priemer, ale so zlým svedomím. 50/100 ()

kingik

Česká komedie, kterou na motivy povídek Petra Šabacha a podle scénáře Petra Jarchovského natočil Jan Hřebejk, se odehrává v originálním prostředí zahrádkářské kolonie na libenském ostrově, v přilehlém přístavišti a na velkém bleším trhu. Příběh je zasazen na počátek 90. let. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě u mariáše. Letní idylka však končí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí skořápkářů, kteří ho oberou o všechny peníze. Jeho kamarádi vymyslí velkolepý podraz a získají zpět kamarádovy prohrané úspory a navíc při tom prokážou odvahu, mazanost i sílu přátelství. Dannyho parťáci po česku, tak by se dala charakterizovat komedie, která srší nápaditostí i výbornými hereckými výkony v čele s Bolkem Polívkem, má sice pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině to bohatě vynahradí. 60% ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)