zekon

Čistá pohodovka co si nehraje na umění. Co čekat víc od českého filmu???? Skvělí herci, česká sranda. Dobré dívání. ()

katapultova

Rozjezd možná trochu slabší, ale zhruba od poloviny parádní scéna skoro jako z Podfukářů. Typické vtípky (třeba jeseter byl fakt super) a perfektní vystižení doby. ()

zero_zelo

čím dál víc se stydím sem cokoli psát, protože výrazy typu "nosná dějová linka" mi navozujou davivý efekt... nejsem hodno se účastnit tohodle intelektuálního hovna, tak s klidem jenom napíšu, že je to na klid komedie, který vévodí polívka, vlasáková má luxusní zadek a vladykovi bych pučila asi i svoji matku. a čau ()

Big Daddy

Jednoduchá a přímočará zápletka, která ale není tím nosným pilířem. Výtečná je pohodová a pomalu plynoucí atmosféra chatařské oblasti na Vltavě ztvárněná výtečnými herci a malebným prostředím. Vtipných momentů je ve filmu řada zbytek jsou zajímavé dialogy takže nudy jsem mnoho nezažil. ()

krijka

Tímto filmem jakoby duo Hřebejk-Jarchovský dokončilo třetí díl svéo seriálu podle Šabacha. Po Pelíšcích a Pupendu jsme se dostali až do 90. let, do éry šusťákových tepláků a počínajícího kapitalismu. Drží se tu zaběhaného schématu, tedy v podstatě na plátno převádí systém filmové (či televizní) povídky. Já filmovou povídku z hlouby srdce nenávidím, je to strašné, ale u Hřebečka mi nevadí. Jeho sled scének, gagů a vtipů mě prostě baví a nezklamal mě ani tentokrát. Ano, je to stále stejné, Hřebejk se trochu vykrádá, z celé trilogie je tento díl rozhodně nejslabší, ale pořád je to zábavné a vtipné. Navíc podtrženo výbornými výkony hereckými, Forman je tradičně skvělý, ale nezaostávají za ním ani herečtí matadoři jako Schmitzer, Polívka, Vlasáková, ani herci otrkaní podstatně méně, jako třeba Dalibor Vinklát, nebo Mario Kubaš. A Miroslav Vladyka? Ten je k zulíbání a tento film je jen dalším důkazem toho, že tento herec byl neprávem opomíjen. Našlo by se spousta chyb, ale mě tento film prostě baví, snad i proto, že jsem v té době sám dospíval. ()

johnysd

Velmi vtipné filmové pohlazení. Co na tom, že už jste něco podobného od stejných autorů viděli, co na tom, že někde to úplně vtipné není a jde to trochu do křeče. Pořád se jedná o skvělou, odlehčenou komedii, kterou stojí za to vidět. ()

Konopilka

Fakt netuším, proč tak málo procent, když je tady tolik tříhvězdičkových komentářů o tom, jak je to pohodový film a jak člověk odchází z kina s pobaveným úsměvem. Co chtít víc od komedie??? Pro mne s odstupem pěti let a po druhém shlédnutí jasný plný počet bodů. ()

Filatov

Nečekaný překvapení a snad první Hřebejkův film, kterej se mi líbil. Bylo to asi tím, že se tu sešla výborná parta lidí (sexy Lenka Vlasáková, výbornej Bolek a souchotinka Schmitzer), ty bych vyzdvihl a zdatně jim sekundovali další. Celý kouzlo filmu bylo asi v tom, že si nikdo z herců na nic nehrál a všechno bylo tak nějak přirozený a to se týkalo i příběhu. Vždyť to se může stát, že někdo utratí svoje úspory a pak nemá na dovolenou. Plán jak je dostat zpět mě bavil dost a humor taky fungoval. ()

mirage.cz.

"tak to si celou dobu lepil? -- ne brousil.--- brousí se na sedmičce?? --- ku*va vždyť tam žádná sedmička není o co jde?" podraz po česku...film se pomalu příjemně táhne a ve finále doslova graduje absolutně ve všem, takže u mě víc než dobrý 5/5 ()

chicotomas

OK, film je opravdu taková nefalšovaná pohoda! Že by to ale byla nějaká velká legrace, to se říct nedá. Čili žádné opakování Pelíšků se nekoná, bohužel. Na české poměry zajímavě zamotaný konec hodnocení ještě mírně vylepšuje. Taky jsem si zavzpomínal na svoje mládí, protože film se odehrává v roce 1993. ()

dauby

Ve filmu je docela hezká hudba, i když i ta neustále omílá jeden motiv pořád dokola. Ale jinak? Plochá historka nanjevýš okresního formátu, která by nudila, i kdyby zabrala 10 minut času, je rozpliznuta do 100 minutového filmu. Neuvěřitelné! Hřebejk už neví kudy kam, nejlepší Šabachovy nápady už jaksi došly a tak točí takovýto póvl. Tristní konec jednoho kdysi dobrého režiséra i jednoho kdysi skvělého scénáristy. Tohle by se snad ještě dalo pochopit jako satira, kdyby se to natočilo v roce 1991, ale v roce 2008? Hrůza hrůzoucí! ()

Himbajz

Lehká letní komedie. Takže, u mě dobrý - 50%. Nebude to film, který si budu pouštět každý rok, ale určitě mě pobavil. Připomenulo mě to jednoho šmíráka, co mě kdysi prodal úplně bezcenné dvoje hodinky. S bráchou jsem mu naletěl jako děcko. Krásnou čistou hru s náma sehrál. Jak Polívka. Přesně tak by šikovný. Stejné prostředí stejná elegance a čistota galerky :-) No, a Vladyka v peep show. To bylo hodně best. Maringotka a aktérka echtovní :-) Ve své podstatě to bude možná spíš na 60%. Viděl jsem to 2x a 2x jsem se bavil. ()

Martin_L

Pokud by někdo vyhlásil anketu o nejméně povedený film režiséra Jana Hřebejka, určitě by vyhrálo U mě dobrý. Není to vyloženě špatný film, jen se v něm nic zajímavého ani zábavného neděje dost dlouho na to, aby to člověka přestalo bavit. Když se pak v druhé polovině snímek rozběhne do zábavného a vtipného podvodu na podvodnících, je na nějaké lepší hodnocení už pozdě. Potěší herecké výkony a příjemná kamera, trochu zklame fakt, že si tvůrci nedali až takovou práci se zasazením filmu do roku 1993 a chyb je ve filmu poměrně dost. Celkově průměr o dvou a půl hvězdičkách, který vylepším kvůli povedené hudbě Norbiho Kovácse. ()

Mark1983

Rozhlašovalo se,že Hřebejk chce natočit něco,co by se podobalo Pelíškům,ale musím uznat,že i když to není špatný film,do Pelíšků to má hodně daleko. ()

Sachmet87

Skvělá komedie se skvělým hereckým obsazením.Ve filmu exceluje Bolek Polívka coby mistr kouzel, který vymyslí plán na záchranu prohraných peněz místního trouby Miroslava Vladyky.Do plánu záchrany se zapojí celá parta a o dobrodružství je postaráno.Dle mého názoru jedna z nejlepších komedií posledních let, vždy se zasměju a o to v komedii jde, že? ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)