Skupina válečných veteránů, vracejících se z Iráku řeší nedostatek financí přepadením banky. Vše probíhá dle plánu, dokud jeden ze zákazníků neprokáže pohotovost a o situaci pomocí textové zprávy uvědomí policii. Začíná souboj mezi nejlepším policejním vyjednavačem ve městě, týmem SWAT a válečnými veterány, kteří jsou odhodláni banku opustit buď s penězi, nebo v pytlech na mrtvoly. (Hal_Moore)

zorro

Sice to má pár chyb, ale i tak pěknejch 90%. Je to jak šesti hodinový Dog Day Afternoon, které bylo epesní v tomhle seriálu hrajou všichni jak o život hlavně John Leguizamo. Seděl sem u to ho a nemoh sem se zvednout ze židle a jedna z těch chyb poldové dostávaj málo na prdel. ()

Kangaxx

Strhujúci začiatok, rýchle tempo, zaujímavá zápletka (aj keď stokrát použitá). Kľudne z toho mohol byť áčkový titul s maximálnym hodnotením. Tak čo túto minisériu v mojich očiach tak zráža k zemi? Je to jej dĺžka. Prvých 5 častí je skutočne fajn, človek odpustí scenáristovi aj občasné ultranelogické konanie postáv, seriál má svoje čaro. Avšak posledné tri časti stiahli celý titul do bažín béčkovosti do takej miery, že som len krútil hlavou. V snahe natiahnuť dej o ďalšie 2 hodiny siahli tvorcovia veľmi, veľmi hlboko, až k last second náhodám Prison Breaku. Aby toho nebolo málo, prehĺbili aj nelogickosť správania postáv, ktorá začína dosahovať nebeských výšin. Keby mala americká armáda takých vojakov, akí boli prezentovaní v tomto diele, tak by nedobyla ani Slovensko ( z 20 metrov nedokážu moderným samopalom trafiť statický cieľ, a tak výsledkom 20 minútovej prestrelky so SWATom v uzavretom priestore je jeden zranený a pod.). Všetky prestrelky v sérii pôsobia presne tak, ako sa skutočne odohrali (čiže sa strieľa slepými :) ). Je skutočne škoda, že to tak dopadlo, pretože toto dielko malo jednoznačne na viac. P.S. Keby tá tučná veliteľka špeciálnej jednotky dostala guľku do hlavy, zdvihol by som hodnotenie na 3 hviezdičky :). ()

ondrula

Tak jako díky hereckým výkonům to není špatný, ale každýmu musí bejt jasný, že v bance i před bankou není dost prostoru na to, aby se tam celou dobu (320 minut) dělo něco skutečně zajímavýho. Na obou "pracovištích" tak vznikají různý žabomyší války a směšný rozpory, takže podstatnou část stopáže je to o hovně. ()

wampire23

Veľmi slušná miniséria, ktorá si vzala do svojich radov dve herecké hviezdičky, Leguizama a Wahlberga (podľa mňa si však mali vymeniť úlohy). Zo začiatku veľmi dobré, napätie sa dá krájať, pribúdajú nám zvraty. Lenže ku koncu už to ide iba na zotrvačnosť a divák už dobre vie ako to všetko dopadne. Ale za nápad urobiť minisériu o nepodarenom prepade banky dávam 4*. ()

maty39

Do osmi dílů této minisérie jsou nacpána téměř veškerá klišé, která kdy v tomto žánru byla viděna. Každý zvrat je dopředu signalizován (SPOILER - když vyjednavače navštíví - naprosto nesmyslně - manželka a přinese mu fotky dítěte, tak je i nejhloupějšímu pod sluncem jasné co se stane - a také že ano KONEC SPOILERU). Ať už má policie nebo lupiči jakýkoliv plán, tak je dopředu znám výsledek, jelikož rozhodnutí má nastat až v posledním díle. Trochu víc odvahy scénáristů, více peněz a více talentovaných tvůrců by možná udělalo z této minisérie slušnou podívanou. Takto dostaneme scénáristicky to lepší z Prison Break a řemeslně to lepší z Kobry 11. Nic víc, nic míň 70% ()

kowalski

Slabé tři hvězdy. Místy je to ukecané, táhne se to a nemá to žádný náboj. Vlastně za to stojí konec a začátek seriálu. Děj má v sobě několik děr (jako když nikdo nechce pořádně řešit cizího mrtvého odstřelovače na střeše), přestřelky taky nejsou bůh ví co... Za řeč stojí herecké výkony, které jsou na úrovni. Spoiler Konec originálním v tom směru, že hlavní antihrdina byl zabit zatímco jeho kolega vyvázl a dokonce si ukořistil i prachy. ()

mala_kea

Na jedné straně profesionálně vycvičený SWAT tým a na druhé straně ostřílená parta vojáků. To může vypadat dobře. Bohužel, nemůže. Úroveň přestřelek je směšná, až k pláči. Úroveň dialogů a rádoby neprůstřelného příběhu je už o něco lepší. Jen ten Tobin Bell si snad myslí, že je stále JIGSAW a snaží se moralizovat svět. Jednotlivé úryvky vyzařují skvělým optimismem, jako celek však miniseriál působí dosti neprofesionálně. Slabší průměr. ()

Hapretor

Notně natažený záživný film o krádeži. Konec sice nepřekvapil, ale zlodějům sem to stejně přál. Dobro ale vítězí. Typický Américký! ()

Barak

Když jsem si přečetl, o čem tahla mini-series je, musel jsem zakroutit hlavou. Natáhnout přepadení banky na necelých šest hodin čistého času.. to snad ani nejde. Mýlil jsem se - je to výborné! Žádné zbytečné protahování či představování, rovnou do akce - takřka po pár minutách už jsou peníze na cestě z trezoru. Ve dvojdílném pilotu se odehraje snad všechno, co už jsem viděl v nějakém jiném filmu o vyloupení banky - tudíž nemá čím překvapit, ale na druhou stranu má úžasné tempo a spád. První dva díly vyčerpají všechny nápady, které mě v daném momentě napadly a ve zbytku už to jsou jen a jen překvapení - jen párkrát se stalo, že bych si řekl "to už jsem někdy viděl" -, tempo zvolní a dostane se prostoru na proč, co, jak, kdy atd. Nikam se tu nespěchá, všechno má svůj čas, během kterého se všem dostane potřebného prostoru, objasní se tucty věcí.. během kterého je divák schopen dostat se tak hluboko, jak to jen jde. Slabinu vidím akorát v akčních scénách - není jich tu moc -, kterou jsou dle mého ne moc dobře natočeny a sestříhány - jakou koukat se na to dá, ale jde vidět, že to mohlo vypadat podstatně lépe. Od prvních minut mě to vzalo a vydechnout jsem si mohl až u titulků osmého dílu. Donnie Wahlberg a John Leguizamo zvládli své role na jedničku.... ()

ecis

Zaujimava miniseria, v ktorej je viditelne citit mensi prisun peniazkov ako napriklad pri HBO produkcii, co sa odraza najma vo vyprave, efektoch a vo vseobecnej farebnosti serialu, ktora je typicka pre dnesne "hi-tech" nekonecne x-sezonne serialy. Jednoducha tema prepadnutia banky spracovana svojskym sposobom. Skoda, ze napatie, prekvapenie, naboj, ale hlavne menej infantilnych scenaristickych "orgii", su charakteristicke len v prvej polovicii serie. Celkovo je serial ale velmi jednoduchy, oddychovy a zabavny. Jedna extra hviezdicka za vyborneho Johna Leguizama. ()

PedroPo

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi a nakonec dal jen tři. Ne že by ten seriál nebyl špatný, to vůbec. Je napínavý, dobře napsaný, velmi silně graduje - prostě funguje. Jen mě na něm pár věcí vadilo - filozofující sniper, hrátky s psychologií zlodějů i policie, ke konci už celkem dost "náhod" resp. "připravených únikových řešení". Takže solidní trojka, pokud chcete akčňák v trochu delší stopáži, doporučuju. ()

danny_21

Poměrně zajímavá týdenní seriálová záležitost o jednom nepovedeném bankovním přepadení. Dokážu si představit o dva díly méně, vzhledem k vyskytujícímu se scénáristickému škobrtání a vatování a napětí se vytrácí, nicméně jako chivlková záležitost zaujme, oba hlavní progonisté přesvědčiví, námět, který se neokouká. Lepší průměr - 70 % ()

sigin21

Naprosto parádní začátek (zhruba první tři díly), pak se ovšem děj začíná nepěkně ubírat klišoidním směrem, což zamrzí. Jinak skvělí John Leguizamo (toho týpka mám fakt čím dál tím radši) a Donnie Wahlberg, který je mi mnohem sympatičtější, než jeho slavnější a "nasvalenější" bratr Mark. Takový menší protipól standartních lupičských filmů, kde chtě nechtě musíte skupince bývalých elitních vojáků fandit, protože to nejsou žádný "hovada" ale relativně logicky uvažující a chovající se lidé v trochu "vyhrocené" situaci, kdy si chtěli jen trochu přilepšit na důchod a nějak se to zvrtlo. PS: Takhle parádní a stylovej nástup na scénu se vidí málokdy. Perfektní výběr hudby! ()

buwol

slabé 2**,úplne nevyčerpaný potenciál. Len akási natiahnutá verzia The Heat, s dvomi silnými hlavnými postavami na oboch stranách zákona. Scenaristi tu podľa mňa úplne zlyhali-pri každom sebelepšom nápade hned sklzli do čudných zakončení:nezmyselné zabíjanie sa navzájom medzi vojakmi-veď radšej zabijem kamoša ako rukojemníka:)), každá akcia vojakov je hneď prehľadnutá"skvelým" vyjednávačom-(podľa mňa Donnie Wahlberg nevie vôbec hrať-mal by vrátiť ku New kids On the block:))))...atď a k tomu ešte pripočítam filozofujúceho snipera, veľkohubú bývalu vojačku, lásku medzi seržom a rukojemníčkou...mamma mia....podľa mńa stačili 3-4 časti a trebalo riadne pritlačiť na pílu-to znamená krutejších vojakov, menej pátosu medzi policajtmi...a tak by sa dalo pokračovať. ()

reypal

Nikdy bych nevěřil, že se tak obehrané téma o přepadení banky, které nějak nevyjde (už zase!!) a následný kolotoč vyjednávání, dá natočit takhle originálně, opravdu napínavě, s místy až mrazivou atmosférou. Hlavní kouzlo seriálu vidím v tom, že jsou místo “kriminálních živlů“ do role lupičů dohnáni mariňáci, veteráni z právě probíhající války v Iráku. Což umožňuje divákovi s nimi sympatizovat a opravdu jim přát, aby se z banky dostali, ale zároveň se i bát o osud rukojmích, protože postupně se vynořující válečné zážitky nenechají nikoho na pochybách, že tihle hoši už mají se zabíjením jisté zkušenosti. Právě scény, kde se autoři vyjadřují k současné válce – neválce, jsou pro mě z celé minisérie nejsilnější, ať už jde o vystoupení pana Wolfa nebo o poděkování panu Rabbitovi. Za zmínku stojí i výborné výkony herců a přesné obsazení rolí, jdoucí i proti obvyklým stereotypům, mám namysli především obsazení jednotek SWAT. Abych jenom nechválil, určitě se najdou i zápory, asi nejvíc mi vadila jistá nereálnost, hlavně v akčních scénách a trochu překombinovaný závěr, ale kladné dojmy na 100% převažují, v daném žánru jeden z nejlepších seriálů. ()

ELDoctorow

Nebolo to zlé, ale s každou pribúdajúcou minútou zároveň pribúdali aj nezmysly. Napríklad máme veriť, že Leguizamo bez toho, že by k tomu mal nejaký dôvod, počíta s tým, že otec jednej z rukojemníčok si najmä vraha, aby ho zabil, a tak von pošle niekoho iného ALE zároveň nie je schopný odhaliť odpočúvacie zriadenie, ktoré je priamo a viditeľne nalepené na ráme fotografie, ktorú dostal. Alebo keď v pobočke banky je v skupine asi desiatich rukojemníkov zhodou okolností tlstý a podľa všetkého aktívny člen skupiny Anonymous. A takýchto chuťoviek je tam viacero. Najmä v druhej polovici série sa to už láme za hranicu toho, čo som ešte ochotný prehliadnuť. Mať to tak miesto ôsmych častí štyri poriadne scenáristicky vypilované, mohlo to byť výborné. ()

w.w.

Strašne trpím, lebo na jednej strane som už zvedavý ako to celé dopadne, na druhej strane je to utrpenie. Tie nelogické skraty sú tak časté, že prekryjú to všetko iné zaujímavé. Trochu prepracovať scénár, skrátiť to o 2 hodiny a bolo by to za 4 hviezdy. Dve dávam ako výstrahu ako ušetriť 8 hodín času pri tejto minisérii. ()