V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiálny text distribútora)

1Legend1

No já si nemůžu pomoci, ale docela jsem se bavil. Jak těm různým situacím, tak české podezřívavé a "předsudkové" mentalitě. Myslím, že je to světlejší (neříkám nejlepší)stránka české komedie. 60% ()

Mandalorian

1* za to že mě tenhle sh..t donutil přemejšlet - přemejšlet o tom, zda byla horší zápletka, "scénář", obsazení, nebo výprava... Nejblběji je stoprocentně obsazená role "babičky - kriminalistky". Ale zato vím, že se Vavřincová v hrobě rozhodně obracet nebude. Proč ? Protože takovou hovadinu nemůže ani postřehnout... TWL a to mi bratr tvrdil, že je to dobrý... ()

Harry_

Trvalo mi 6 let, než jsem sebral odvahu se na to podívat, když to náhodou běželo v TV. O nic jsem nepřišel. Známé tváře nenahradí absenci scénáře a natahovaného rádobyhumoru. Hvězda dolu za Estonku (Liliana Malkina), protože si myslím, že tohle do české komedie nepatří (srovnejte s p. Rosůlkovou), máme snad dost vlastních dobrých hereček ve správném věku, ne?! Dalo by se to přežít, ale dobří Mádl, Holubová, Labuda a Zoubková nemají prostě co hrát. Koukněte se radši znovu na starý dobrý seriál. ()

Kingjiri

Taková normální česká komediální blbina. Zasmál jsem se fakt jenom párkrát, jinak šel humor kolem mě (nebyl vyloženě trapnej, prostě mi nic neřek). Postava babičky mě iritovala, ale situaci občas zachraňovala Holubová s Labudou. Za "záchodovou" scénu u pošťačky a zamilovanýho Labudu druhá hodně slabá hvězda. ()

Razzor_82

"No, jsem těhotná." Debílek Mádl zbouchne Zoubkovou a stěhuje se k její nenormální rodince plné exotů. Původní seriál jsem neviděl. Tady je pár průměrných gagů. Chýlková to jediná herecky táhne, zbytek se veze. Jednou stačí vidět tuhle rádoby tuzemskou komedii. 3/10 ()

HawkeyP

30 %. Film, který zjevně zaspal dobu. Před třiceti lety by to jako televizní film mohlo fungovat, ovšem v 21. století je to naprosto ubohé a hlavně zastaralé. Je s podivem, že tvůrci věřili, že tak zoufale obyčejný a nenápaditý scénář by ještě dnes mohl někoho pobavit. ()

beryna

Na tento film jsem se hrozně těšila, ale bohužel naprosto zbytečně…Vzhledem k tomu, že zbožňuju seriál Taková normální rodinka, tak jsem si říkala, že i film by mohl být skvělý. Byla jsem hodně zvědavá, jak seriál z roku 1971, bude vypadat v novém filmovém kabátku. K mému zklamání dopadl opravdu tragicky a s původní Takovou normální rodinkou nemá skoro nic společného… ()

cinemaboy7

Původní tv seriál je geniální. To už se nadá říct o filmu. Názorný důkaz toho, že ani spousta výborných herců nezachrání film, když v něm nemají co hrát. Pokud v žánru "komedie" očekáváte, že se budete za břicho popadat, tak Rodinku rychle vyndejte z přehrávače. Jestli jsem se za celou hodinu a půl dvakrát pousmál, tak to jsem si ještě jedno pousmání přidal, aby to nevypadalo tak blbě. Jen škoda herců, protože v takovémhle složení mohla vzniknout opravdu dobrá komedie. ()

gemi

Kdyby v takovém tempu ubíhal seriál, velmi bych zvažoval, zda se dívat na další díly. Nicméně bylo by to zkousnutelné. Toto je ale film. Nevtipný, s divnými charaktery, ale hlavně, mučivě RRROOOOZZZVVVVLLÁÁÁČČČNNNÝÝÝÝ. Mám hodně podobný pocit, jako když jsem viděl Jak se krotí krokodýli. Zklamání. ()

R!ngoSt!x

Magdo,ty vole vždyť já tě mám rád! Snad jediná pro mě úsměvná chvíle filmu. Klasický český film o ničem, kde postavy jenom křičí a snaží se být aspoň trochu vtipný. Nic na tom nezměnil ani Jirak Mádl, kterého mám jako herce celkem rád. ()

Italiano

Nic překvapujícího :-) Herecké výkony poněkud slabší s vyjímkou Mádla a paní Malkiny (ta byla úžasná:-) - škoda, že Holubová nijak výrazně nepřekvapila :). 3 hvězdy a to jenom proto, že jsem hodnej :-))) ()

Jonatána

4 hvězdy. Já jsem se totiž docela fajn bavila. Díky nepříznivému hodnocení jsem nečekala zázraky a byla jsem mile překvapená. Koukali jsme na to ve třech, pohodový film na sobotní večer. Takže pro mě fajn. Vadila mi jenom Monika Zoubková, ten desetiletý rozdíl mezi ní a bezvadným Jirkou Mádlem byl hodně patrný a to mi vadilo. Jo, a ani na chvilku jsem to nesrovnávala se seriálem. Domnívám se, že ten je zcela nenapodobitelný a volit stejný název byla zásadní chyba tvůrců filmu. ()

sigf07 odpad!

Hartl ukradl skvělému seriálu název a postavy a tuhle prachsprostou vykrádačku nazval remakem. Během sledování tohohle počinu jsem se zoufale snažil vytěsnit vzpomínky na seriál a k filmu přistupovat nestranně a objektivně. Ale ono to jde těžko, když se na obrazovce více méně nic neděje a krátké skeče jsou roztahovány na čtvrt až půlhodiny. Samozřejmě, že seriál se také nemohl pyšnit kdovíjak propracovaným scénářem a za svůj úspěch vděčil především hercům a jejich umění. V tomto ohledu zaostává "moderní verze" dokonce i za většinou epizod českých sitcomů a snad až na Mádla a Holubovou nelze výkony zúčastněných nazvat herectvím a (Labuda mi tentokrát vůbec nesedl, z Moniky Zoubkové a hlavně Malkiny se mi dělalo špatně pokaždé, kdy se mihly na scéně - tedy po většinu filmu). Společně s předvídatelností, prvoplánovými vtipy a soundtrackem (byl tam vůbec nějaký?) mi z toho vychází jasný odpad. A další hřebíček do rakve českého filmu. Pokud si není režisér schopen sehnat alespoň trochu ucházející scénář, neměl by točit vůbec. ()

elshish odpad!

Takový průser jsem fakt nečekal !!! Změnit postavám jejich povahový charakter jako např. u Oldřicha, který je mírumilovný a né žadný dominátor rodiny mě šokovalo.. Péťa jakožto fotbalový fanda je ubohost nejvyššího kalibru v tomto s nímku. O zbytku se ani nebudu vyjadřovat.. Humus a ostudu dělá tento film parádnímu seriálu, který má u mě velký respekt.. ()