Naprieč časom

• Česko Napříč časem (viac)

Rok 1944 minulého storočia, vojnou zasiahnutý Londýn. Trinásťročný Tolly Oldknow cestuje na statok k babičke (Maggie Smith), kým jeho matka pátra po akejkoľvek informácii o jeho otcovi. Tolly čoskoro zistí, že môže cestovať časom a byť očitým svedkom historických udalostí, o ktorých mu rozpráva babička. A nielen to. Podarí sa mu odhaliť aj dvesto rokov staré rodinné tajomstvo... (TV JOJ)

klukluka

Film pro věčné děti a nenapravitelné romantiky, pragmatici z něj odvázaní nebudou. Ačkoliv se řadím spíš do druhé z výše uvedených skupin, Napříč časem hodnotím pozitivně- za výpravu, za kostýmy, za tu tlustou dělící čáru mezi inteligencí a hloupostí, velkorysostí a malostí, dobrem a zlem. Někdy je potřeba vypnout, tenhle film je k tomu ideální. ()

filmmovier

Fajn dobová podívaná. Přesně takovéhle britské filmy mám rád. Prvotřídní obsazení (ale samozřejmě to táhne hlavně skvostná Maggie Smith), nádherné prostředí a atmosféra, dobrodružství s velmi dobrým nápadem a ještě zajímavějším prolínánám času. Asi to šlo natočit lépe, na filmu se dají najít nějaké díry, ale v tomto případě to nevadí a já jsem spokojen. Rychle to utíká, příběh je zajímavý, nenudí a navíc je to tradičně anglicky hezké a sympatické. Pokud na film náhodou ještě někdy narazím, velmi rád se na něj znovu podívám. 75%. ()

D.Moore

Maximálně nesympatický představitel hlavní role, nedramatický příběh bez jakéhokoliv zvratu či závanu napětí, nepřekvapivě jednající nijaké postavy, překvapivě obyčejná Eshkeriho hudba.... Nebýt Maggie Smith, kterou je radost vidět kdekoliv a kdykoliv, a půvabné Carice van Houten, byla by to jedna hvězda. Hodina a půl se už dlouho tak příšerně nevlekla.__Postřehové P.S. Timothy Spall by si v nějakém filmu mohl zahrát otce Nicka Frosta. ()

MartinezZ

Televizní pohádkovo-příběhově dramatická duchařina s poněkud za vlasy přitaženým "cestováním" časem. Příběhové berličky se dají u takovéto televizní produkce přehlédnout. Plusem pro mě jednoznačně Timothy Spall, Maggie Smith a doba a prostředí druhoválečného anglického venkova. Zbytek hereckého obsazení a filmu prostě jen...byl. A ten použitý kamerový filtr už byl taky trochu moc. Celkově příjemně odpočinkový snímek. ()

honajz

Takové trochu televizní, trochu šmrncnuté Lvem, čarodějnicí a skříní, pomalu vyprávěné bez větších zvratů, asi jsem čekal víc. Nelíbila se mi kamera, z anglického venkova se dá vytřískat daleko víc a tahle byla nenápaditá, šedivá. Nelíbil se mi ani hlavní "dětský" představitel, takový fracek jakýsi :-). ()