Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

kolby

Rýchle, komplikované, logické, skvelí herci, v prípade Ridleyho úplne štandardná, čiže špičková kamera, soundtrack ideálne podfarbuje atmosféru chaotického, upoteného Stredného východu plného kontrastov. Záver bol trochu vytrhnutý z kontextu, celý film na mňa pôsobil jednoznačne vierohodne a autenticky, úplny záver bol poňatý klasicky "sladko-kyslo" hollywoodsky. To ale nemení jeden podstatný fakt: nenudil som sa ani milisekundu a naozaj som si to užil. Výsledok: 94,2% /keby nie toho záveru - jasných 100%/. Viď komentár isherwood. ()

gonzo

O čem to bylo? Mám pocit, že jediným smyslem scénáře bylo dostat do jedné místnosti šéfa teroristů a DiCapria, aby mu Leo hezky vyříkal, co si o něm myslí a aby si divák mohl pokyvovat a říkat si "pravda, pravda..". ()

oceanic6

Spojenie Ridley Scott, Leonardo DiCaprio,Russell Crowe dopadlo presne tak ako asi všetci očakávali! Neuveriteľne aktuálna téma naviac ponúka niekoľko až mrazivých scén. Pre akčnejšie ladených divákov ponúka dokonalú naháňačku hneď v úvode a niekoľko menších akčných scén v priebehu filmu. Zvyšok filmu ponúka perfektne natočenú špionážnu hru, v ktorej každý klame každého až nakoniec nikto naozaj nevie na koho strane vlastne stojí. Ukážkový akčný thriller! ()

Fordik

Skvělý výkon DiCapria a ukázka práce agenta v týlu nepřítele. Pěkné záběry, dobrá muzika a trošku nevýrazný Crowe. Úplně špatný film to není, Scott přece jen akci umí, ale na to aby mě spadla brada a film se mi plně líbil to nebylo. Určitě nadprůměrný film, který ovšem stačí vidět jen jednou - 70% ()

snupko13

Dobré, dobré, ale aj keď niečo tomu chýbalo. Hoci vzala ma drsnosť príbehu, v ktorom ani jedna postava sa nedala určiť za kladnú. A v konečnom dôsledku mi film prišiel, ako výsmech americkej špionáže a americkej arogancie ako takej. Takže skryté klady to malo :). Ja kľudne dávam za štyri. ()

R-Fitch

Od takovejch machrů, jako je Ridley Scott/Leonardo DiCaprio/Russell Crowe, bych rozhodně čekal mnohem větší nářez. Tohle mě nedá nesrovnávat třeba se Spy Game nebo Nepřítelem státu...Labyrint lží je proti nim vlastně jen celkem jednoduchý a celkem i místy nudný story, občas mihnutý akcí ve stylu špionážního thrilleru. Co ale bylo dobrý, bylo vidět mučit božskýho Leonarda na konci filmu. To bylo fajnový. No jinak celkově prostě až tak super to rozhodně neni. Je tam zbytečně moc keců a o to míň nějaký akce. 60% ()

penegal

Nejsem právě velkým fandou L.DiCapria, ale tady mě celkem mile překvapil. Hrál už v pár celkem rozdílných rolích, tahle mu celkem padla, trochu tady neseděl jeho mladý věk k člověku co poroučí celému ústředí, ale "popral" se s tím obstojně. Další herecké výkony také ušly a excelentní mě připadal M. Strong - podívám se po jeho dalších filmech a doufám, že bude stejně chytlavý jako tady. Sice mam poslední dobou chuť na nějaký sci-fi, horor nebo komedii, ale film Labyrint lží mě nejen nezklamal, ale naopak velmi dobře nahradil chybějící dobrý akčně-dramatický filmek. ()

CuriousGuy

Rozhodně zajímavě natočený film, který se, i přes svou délku, s ničím nesere. Všechno je to sestříhané způsobem, jaký jsem už dlouho neviděl. Scott prostě skáče z jedné scény do druhé, a je jenom na divákovi, aby se v tom chaosu zorientoval. Tradičně skvělý DiCaprio, který mi ovšem i s tím plnovousem možná až moc připomínal jeho roli týpka z Krvavého Diamantu. Hláškují otčím Crowe, kterému jeho role padla jak ulitá. Možná až moc zvratů strhává tento film dolů. Kdyby si s tím Scott ještě více pohrál a vykreslil by více postavy, bylo by to o moc lepší. Zasloužené 4* ()

Grifindoor

Poctivej špionážní thriller s dobrým obsazením. Zvláště sugestivní je scéna v závěru, kdy DiCapriovi drtí šéf teroristů kladivem prsty a pak ho užuž chtějí rozmlátit dřevěným trámkem... Oddychnete si, když do místnosti akorát na poslední chvíli vběhne vysvobození... ()

SpeedyL

Docela dobrý thriller z prostředí Asie protkané sítí terorismu. Velice mile mne překvapil výkon a celková osoba DiCapria. Nejsem zrovna jeho velkým fandou a i jeho tvář je pro mne dost spojená s uhlazeným borečkem alias Titanic. Na postu amerického drsňáka pohybujícího se ve vlnách terorismu bych si ho před filmem nedokázal představit. Ale zvládl to působivě. Na druhou stranu Russell Crowe mi nějak na tuto roli nesedl, hlavně jeho scény jak zachraňuje Ameriku ze zahrady domu nebo z dětského hřiště. Celkové hodnocení filmu 75%. Ubírám procenta za konec filmu, protože bych čekal zajímavější závěr filmu než zrovna tento. ()

luziferr

Film mě docela zklamal, zase američané chtěli ukázat technologii co se týče satelitové družice, zase chtěli ukázat telekomunikační technologii, ale dějem potažmo akci v tomto filmu moc nehledejme, viděl bych to někde na politický film. Bohužel mě politika nebaví a tak tuto reklamu hodnotím *** protože se mi líbil závěr filmu, kdy Leonardo dostával kladívkem, to mě trochu na celém filmu probudilo ... ()

zurivymlok

Nejpříjemnější překvapení poslední doby. Myslím, že se jedná o jeden z nejlepších Ridleyho filmů. Filmu není co vytknout. Co se týká režie, tak je naprosto dokonalá. Za vypíchnutí stojí hlavně záběry helikoptér při jedné z akcí a opravdu děsivě natočený závěr. Představa urážených prstu kladivem v nějakých kobkách je opravdu velmi děsivá, zvláště uvážím-li, jak dlouho něco takového může trvat. Herci: L. DiCaprio i R. Crowe standardně vynikajicí. Mark Strong tu byl určitě nejlepší a nejcharismatičtější postavou. Příjemná byla i Golshifteh Farahani jako Aisha. Svou milostí opravdu prozářila scény, které by mohly jinak působit nudně (tak se stalo u ženské představitelky v Království nebeském, která postrádala jakékoliv osobní kouzlo). Ještě musím dodat, že se mi velice libí vyváženost s jakou řeší Monahanovy scénáře problém mezi křesťanským světem a islámem. Nedá se říci, kdo je tu v právu. A tak to je i ve skutečnosti. ()

Hadascz

Nějak mi tam chyběla ta atmosféra na který by se dalo něco stavět, Ridley Scott zvládnul režii dobře o tom snad ani nemůže být pochyb, Leo hraje báječně, Crowe je naprosto zbytečný..Jen to chtělo silnější scénář, alespoň pro mě. ()

pavont

Ridley to trochu s tymi machinaciami a konspiraciami a podvodmi prehnal. Normalny divak moze mat problem to vsetko usledovat a naviac sa u toho bavit. Cez to je to stale filmarina tej najvyzsej kvality. ()

josmart

Leonardo výborný, jako vždy, Marka Stronga radost vidět - nezdá se vám, že se trochu podobá Tomáši Hanákovi? Co se týče Russella Crowa, jeho postava je dost nechutná. Nevím, jestli je to tím, ale tady jsem ho neocenil. Filmu chybí spád, nejsou tam žádné silné scény, nejvíce napětí bylo paradoxně ve scénách s Markem Strongem, kde se vlastně nic nedělo. Mark je fakt dobrý. Připadá mi, že Riddley Scott chtěl přijít s aktuálním vážným tématem a nějak to režijně nezvládnul, i mistr tesař se někdy utne. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)