Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Thug_Leo

Britský humor mam velice rád. Sympatický Simon Pegg a vedlejší role Jeffa Bridgese bylo to, co mě přimělo se na "jak ztratit přátele" podívat. V průběhu filmu jsem se nenuceně bavil, ale bohužel i kroutil hlavou nad imbecilitou "lapálilí" Simona Younga. Bylo i několik rádoby vtipných scén, jež bych vypustil. Dokonce i mnou nenáviděně "Urychlení děje za doprovodu hudby" celkově 65% ()

Shaman::..

Ne jinak zajímavá romantická komedie, které nepřináší naprosto nic nového od ostatních. Sem tam povedená hláška či situace, konec naprosto tuctový. ()

Knotovka

Tenhle film je v modrých číslech naprosto nezaslouženě! Coby nenáročná romantická komedie jde o jasný nadprůměr, dlouho jsem v téhle kategorii neviděl něco tak povedeného. Simon Pegg prostě umí - hrát i bavit, obojí na špičkové úrovni, vše, co je třeba vědět o Kirsten Dunst, už napsal Enšpígl, Scullyová i bez Muldera skvělá... nevidím jediný slabý článek. Prostě výborná oddychovka od začátku až do konce, občas pekelně vtipná ale bez jediné scénky za hranicí vkusu nebo trapnosti. Zkrátka England!!! ()

Venus7

Bohužel jsem nedávno měla tu čest vidět toto dílo. První, co mě napadlo, když jsem si to pustila, bylo: "Co to je za příšernýho týpka? Chová se jak mentálně retardovaný hovado." Takže toto bylo moje první setkání se Simonem Peggem, o jehož existenci jsem dosud neměla ani tušení (sorry, jsem prostě out). Takhle nesympatickou hlavní postavu (a herce) už jsem dlouho neviděla. Ale třeba za to může scénář. Suma sumárum - trapný film s trapným hlavním hrdinou, kterého hraje opravdu nesympatický herec. Skutečně nechápu, jak někdo může napsat, že tato zoufalá slátanina s humorem čtvrté cenové (britský humor? aha...) je v podstatě to samé jako Ďábel nosí Pradu. Zkusím se na to ještě někdy podívat v jiném rozpoložení a třeba názor změním... ()

medveed

Zdařilá komedie o tom, kterak rebelující Angličan dobyl svět bulvárních celebrit, aby z něho následně dobrovolně utekl. P.S.: Výborný Jeff Bridges! 70% ()

Pythonator

Megan Fox má jednu velkou výhodu. S tím svým božským xichtem nemusí umět vůbec hrát a stejně celý film pozdvyhne. Jinak je to celé založené na ztřeštěných trapasech Simona Pegga a kdo jeho tuctový anglický obličej nemusí, ten nemusí ani tento film. Trhlá komedie se někde za půlkou zvrátí v romantickou. Nevím zda je to od tvůrců zvrácenost, ale dívat se na to dalo. Pegg bavil i když by mu sem tam nějaký ten zombík mohl pomoci k lepší podívané. ()

Vandislav

Zpočátku relativně svižná komedie (prasátko Babe, redakce Postmoderní Revue, Bobbie). Bohužel postupem času se nápad vytrácí a dostane se nám nezajímavého a nepříliš vtipného vývaru - film sám o sobě pravděpodobně není špatný, pouze jsem od filmuse Simonem Peggem a takovýmto plakátem čekal něco ztřeštěnějšího. Necelé tři hvězdičky ()

fojťan

Trošku neortodoxní poloromantická komedie. Z filmu bych našel tři závěry: zaprvé - průměrný anglický novinář má vcelku dobrodružný život. Zadruhé - Simon Pegg je nejen hercem english-like crazy komedií, ale je schopen velmi dobře zahrát i charakterní postavu, v tomto případě takového toho bláznivého intelektuála, jak to má publikum rádo. A zatřetí - Kirsten Dunst sice nepodala nějak světoborný výkon, ovšem v mých očích rozhodně přebíjí Megan Fox, která mi tu přišla trochu prkenná, zejména ve srovnání s Transformery. Jasně, Megan v bazénu je dobrá, ale která z mladých hereček by nebyla... Dohomady mi trošku uniká zamýšlené zaměření tohoto snímku, protože v mnoha směrech je tak na půli cesty. Je to fajná, neokoukaná podívaná pro dlouhé zimní večery. O výpovědní hodnotě filmu z dění v zákulisí (nejen) amerických filmových plátků bych si ale troufal celkem s jistotou pochybovat. ()

Colowratek

Film, který má to švih, glanc a tempo. Hodně nadsázky a sebeironie, černý humor, situační vtípky a na závěr trochu lásky. Film, u kterého se rozhodně nebudete nudit. ()

Cvrčíno

Popravdě jsem se bál, že můj pohled na tento film bude pokřiven mou oblibou Simona Pegga a vůbec anglických komedií, takže komentář píšu až déle po shlédnutí. Po opravdu vlažném a táhlém startu se ve filmu rozjede kolotoč toho, na co jsem čekal. Sonda do hlubin duše bulvárního plátku podaná neskutečně příjemnou a vtipnou formou, Simonovy obličeje a hlášky, večírky, ale bohužel i klišovitý romantický příběh "uvědomění si" pravé lásky. Sice jsme to už viděli tolikrát, ale stejně jim to my romantické duše vždycky přejeme. Samozřejmě potěšili ajťáci Katherine Parkinson a Chris O'Dowd. A skvělá postava Jeffa Bridgese s cigárkem. ()

ZeroX

Tak toto je opravdu skvostný kousek,ve kterém Simon Pegg ukazuje svůj nepolapitelný humor.Na filmu je už jenom zajímavý ten příběh méně úspěšného readaktora časopisu,který leze (do zadku) svému šéfovy.Ve filmu je velice povedená scéna se psem (pes patřící Megan Fox),u ktérého se člověk snaží nesmát,ale nejde to.Postava byla opravdu reálně zahraná a chováním jakoby reálná.Tento film stojí opravdu za shlédnutí už jenom z toho důvodu ,jak je herecky obsazený a komický. ()