Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

janovrom

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tento seriál shlédnu. První díl mě nijak nechytil, a tak jsem do něj nevkládal příliš nadějí. Ale po tom, co jsem dneska odložil práci a místo toho shlédnul všech 26 dílů (ano 26, 26 díl je něco jako přídavek a k samotnému seriálu nic nepřidáví), musím svůj postoj přehodnotit. Hlavní hrdinové jsou dospělé postavy, takže se do příběhu nepromítá klasická ukňouranost, což se mi skutečně líbilo. Navíc postava Liho je naprosto dokonalá - příšerný nenažranec, který se ochomítá naprosto všude, a jako Kuro Shinigami je pořádný drsňák. Seriál je dělen do dvou nebo třídílných epizod: jedna epizoda jeden případ. Od 5 nebo 6 dílu dokonce přiblíží i hlavní zápletku, i když její rozuzlení jsem pořádně nepochopil (možná to i autoři takto zamýšleli, ať si divák sám dořeší konec): kam ti contractoři zmizeli, co se stalo s postavami, snad to další sezona vysvětlí. Není to čistých 5, ale kolem 90% bych tomu dal určitě. ()

Herr_Karotte

Pro me je Darker than Black jeden z typickych velice klasickeho zanru anime plnych hrdinu s ruznymi superschopnostmi a musim rict, ze se mi toto zpracovani s trochou mysterioznosti a velice sympatickou (ne-extravagantni) hlavni postavou velice zamlouva! Nestetkate se sice s buh-vi jak hlubokou myslenkou, nybrz se zajimavym dejem plnym propracovanych, originalnich boju! ()

kirmakX6on

nepromyšlené anime s hrubě nevyužitým potenciálem, je to škoda. Ve výsledku nabízí jen cool hlavní postavu, napínavost, souboje a přehlídku různých nadpřirozených schopností (což ale např. mně bohatě stačilo na to, aby se mi to líbilo). Škoda, že svět kontraktorů není vykreslen trochu podrobněji a zájmy mocenských skupin nejsou reálnější a uvěřitelnější. Z různých popisů (nejen zde na csfd) se může zdát, že v anime se nějak dává do kontrastu emoce a morálka lidí vs. racionalita a sobeckost kontraktorů a že má nějakou propracovanější psychologii. Bohužel tomu tak není víc než jen v povrchním náznaku. První série a OVA jsou podstatně lepší než druhá série, která navazuje jen volně - časová mezera je značná a děj působí odtrženě. Li v druhé sérii podstatně a dost nepochopitelně ztvrdne, jsou poněkud uměle zavedeny další postavy (nic moc), ke kterým divák navíc nemá žádný vztah a celé to směřuje k ještě více apokalyptičtější pointě, která je ještě větší sračkou, než tomu bylo v první sérii. Celkově: 65%, druhá série o hvězdičku méně. ()

Kimkong

Seriál, kde se první půle věnuje představení postav a nastínění co se vlastně děje. Půle druhá se zase věnuje historii jednotlivých postav a je zakončena hodně urychleným finále, které jsem moc nepobral. Dost mě zde zaujal systém plnění cen za získání schopností. Celkem mě mrzí, že jsme se nedozvěděli jak to všechno začalo. Dost bych tyto informace ocenil. Hudba je lehce podprůměrná, animace pěkná, místy celkem brutální. Viděl jsem zde snahu o celkem dojemné scény, ale nebyly natolik dobře udělány, aby mě dostaly. 26. bonusový díl je časově zasazen někde doprostřed série, ale na sérii předchozí dějově nenavazuje. Je to OVA se vším všudy. Vtipnější a využívající větší množství postav. ()

JackStrange

Seriál má perfektní temnou atmosféru, občas ji možná narušuje detektivní duo, ale vůbec mi nevadí se i zasmát. Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí všechno vědět hned, asi se vám nebude líbit že mnoho věcí zůstane nevyřčeno a nevysvětleno. Postavy se chovají uvěřitelně, i přes epizodní styl vyprávění se vyvíjejí a mění. Samotné epizody jsou si, ale příliš podobné. Celkem hodně mi vadila generická akce, prostě Li má pokaždé stejný styl boje ať už bojuje proti komukoli. Po shlédnutí převažují příjemné pocity. ()

RoyBatty444

Dospelé anime s temnejšou atmosférou a zaujímavými zvratmi. Postavy sú trochu viac zádumčivejšie ako obvykle. Li je fakt nezničiteľný a pohybuje sa ako lasička vždy nejakou fintou vyzreje na svojich protivníkov. ()

arctican

Tak, Darker than Black dopozerané, teda aspoň season 1, má to ja pokračovanie, na ktoré som zvedavý keďže S1 zlá nebola. Bolo to tak trocha mystery/action/powers a hlavne strašne komplikovane co sa deju týka s tým že počas celý čas nebolo dokopy nič vysvetlené, vedeli ste kto tam je a čo robí ale prečo a ako k tomu došlo ste sa nedozvedeli. V posledných 2 častiach sa niečo objasnilo asle stále málo takže dúfam že s2 to vysvetlí pretože takto je z toho menší chaos a veľa vecí si treba iba domýšľať. Za mňa ma Kuro no Keiyakusha (S1) 4/5*. ()

mp5991

U tohohle seriálu jsem docela dlouho uvažoval, jestli ho vůbec dokoukat. Nápad sice není špatný, ale trvá velmi dlouho než se rozběhne nějaký hlavní děj, měl jsem docela pochybnosti, jestli tam nějaký vůbec bude. Je to tak z velké části skoro až nudný průměr, zajímavé to začíná být až ke konci. Ale rozhodně doporučuji vydržet do druhé série, ta je na mnohem vyšší úrovni. ()