Pokračovanie anime Darker than black prináša príbeh, ktorý začína v Rusku o dva roky neskôr a s novou hlavnou postavou, Suou. (Hees)

Moiraine

Jsem trochu rozpačitá: na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou mám pocit, že jako pokračování první série to nefunguje. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na úplně jiný styl vyprávění a přiznejme si to, i trochu jiné charaktery postav. Ale když nebudu přemýšlet nad první sérií, tak musím uznat, že to má spád, dobře se na to kouká a člověk nemůže než nepustit si další díl. Jenom ten konec mě nechal s WTH pocitem. Nevím, jestli jsem to nepochopila, něco mi uteklo, nebo to ani chápat nemám. Ty 4* jsou za seriál jako takový, kdybych to měla hodnotit jako druhou sérii, musela bych s hodnocením o jeden stupeň níž. ()

Monoxid

Zatím z toho mám velice smíšené pocity. Ale měla jsem se důkladněji předem připravit na to, jaká bude výchozí situace vzhledem k tomu, jak definitivně se vyvrbily chronologicky předcházející události. Á, už to mám, Princess Tutu smíchaná s Matrixem :D No jo, je to příšerná vykrádačka, dokonce snad i sebe sama, ale kouká se na to samo. Páni, takový věci se snad i mezi anime říká brak! Z Heie je Contractor Hunter D, z Yin Akira a z chudáka Misaki stalker... ()

Saraph

Sice už o něco slabší než první série, ovšem když přihlídnu k faktu, že už nebylo moc kam se vydat, alespoň jsme dostali novou hlavní postavu. Leckomu se mohla zdát ze začátku otravná, s čímž rozhodně souhlasím, ovšem pak už jsem si tak nějak zvykl. Celkově už mi ale strašně chyběla postava Yin. On Hei, Mao a Yin tvořili takovou moc fajn trojku.. :( ()

Scalpelexis

Tento sequel budu vzhledem k jeho staršímu a lepšímu bratříčkovi hodnotiti velmi neobjektivně, protože jiné dojmy ve mně nevyvolal. !SPOILER! První věci první: Co jste to k sakru udělali s Heiem vy mizerní zpropadenci?!!KONEC SPOILERU! Gemini je velmi odlišný od Kuro no keyakusha: Už jedeme podle jedné poměrně souvislé dějové linky, žádné epizody, tlačíme o něco více na city a tváříme se epičtěji, takže bych se nedivil, kdyby se zde mísily opačné názory o tom, jaká série je kvlaitnější. Z mého pohledu to nění tak úplně špatné, ale chybí tomu hrozně moc dotažení a nápadů. Nebýt Gaidenu, tak nám unikne spoustu faktů a dlouho bychom tápali ve tmě, než bychom aspoň jemně nalezli rukou tu zeď, po které bychom se posouvali. Osobně jsem hlavní postavu neměl zrovna v lásce, protože mě kolem níc víc věcí otravovalo než těšilo (její absurdní schopnost podpořená její "sailormoonovskou" animací vedou). Co mi vadilo a co už jsem zmínil, je odhození postavy Heie na druhou kolej a místo toho frajera z 1. série dostáváme totální nemastnou náhražku, která si ani zdaleka nemůže nazývat pověstným a hrůzou nahánějícím kódováním BK-201. Připomíná mi to trochu postavu zaklínače Geralta, který v prvních svazcích stírá jednoho za druhým a po jistém zranění je z něho pomalu takový otrok děje. Proč tomu dávám nakonec oné slabé 4? Hudba je skvělá (elektronickou songu "23" jsem si pustil nekonečněkrát) a také díky svým předchůdci/následníkovi: Jako sága to totiž poměrně funguje + se strašně nerad loučím s tímto sympatickým světem. Kéž by vyšel i prequel Skikkoku no Hana. ()

D.Snake

Navzdory všemu, jak se na tendle sequel všichni dívají, se mi to líbilo. Možná i o kousíček víc než první řada. Bohužel si seriál prvním dílem nasadil laťku příliš vysoko a nikdy už v mých očích nedosáhl kvality jako tomu bylo při prvních dvaceti minutách. I tak to bylo fajn, až na trošku uspěchaný konec. 7/10 ()