Prekliatie hrobky kráľa Tutanchamóna

(TV film)
  • Česko Prokletí hrobky faraona Tutanchamona (viac)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiálny text distribútora)

Ladas6

Po přečtení několika recenzí a hlavně hereckého obsazení jsem od tohoto díla vůbec nic nečekal (nebo spíš čekal - průser). No a k mému úžasu to až tak strašné nebylo. Celkem i chápu rozdělení filmu na dvě části, protože ta první je dle mého soudu tisickrát lepší než ta druhá. Takže já osobně bych se nezlobil, kdyby film skončil tím, že byla nalezena hrobka Tutanchamona a šmitec! Sice by to nebylo bůhvíco, ale rozhodně by nedošlo k průseru, který se odehrává prakticky po celou dobu druhé části filmu! O "vyvrcholení" ani nemluvím, protože "to je hnus, velebnosti"!!! Van Dien opravdu hereckou hvězdou nikdy nebyl, není a ani nebude. Hyde naopak ukázal, že by měl hrát jen a pouze egyptology - záporáky (viz i Mumie). Už to nikdy vidět nechci, ale na zabití času u TV mi to na jeden večer posloužilo... ()

Jansuper

Tak jo, docela sem příjemně překvapen, bavilo mě to snad eště víc než nová mumie 2017, neříkám že je to nějaké veledílo, efekty a triky nejsou moc dobré když si vemu jaké v té době ale už i dřív dokázaly dělat triky a efekty a do filmů, a samozřejmě že někdo by se u toho nudil a není to úplně ono, občas špatně navazuje děj, občas se v tom člověk trochu hůře vyzná a samozřejmě že film obsahuje pár špatností. Ale i tak nechápu proč to má takovou kritiku a jen 25%. Příběh je velmi dobrý, postavy sou docela simpatické, lokace sou zajímavé, kamera filmu je výborná, atmosféra je taky dobrá, no jako já si ten film docela užil, sice mi tu trochu chybí více akce ale tak pár jí tu bylo a ta honička na velbloudech v první části byla udělaná podle mě výborně a i samotná ta honička na velbloudech je výborná. Jinak film je rozdělen na dvě části, první část je o něco lepší než druhá a je za mě 4 hvězdy, ta druhá část je horší ale i tak je pořád docela průměrná tak 2 a půl až 3 hvězdy. Kouknutím na tento film rozhodně vůbec nelituji, a ani nelituji toho že vznikl, za mě ať ho klidně uchovají pro budoucí generace. ()

SOLOM.

Svého času měli dobrodružné filmy typu Indiana Jones, Tomb Raider či Flynn Carsen (zvláště pak první dva jmenovaní) u diváků zelenou a dodnes patří mezi velice oblíbené. I proto není divu, že se během posledních let dočkali řady následovníků, kteří se je snažili v ledasčem napodobit a dosáhnout alespoň částečně jejich slávy. Mnozí však marně. Jednou z mála výjimek byla Sommersova Mumie která nám kromě dobrodružné jízdy nabídla i menší porci „hororové“ podívané. Sice jen okrajově, ale kombinace akčního, dobrodružného a hororového žánru se ukázala býti dobrou volbou. Scénárista David N. Titcher se bezesporu nechal inspirovat právě jejím úspěchem a narychlo sesmolil vlastní scénář (mimochodem tento člověk má na svědomí i scénář k filmům Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu a Cesta kolem světa za 80 dní). Největším problémem tohoto televizního filmu je především jeho délka. Skoro tříhodinová porce je totiž dost velké sousto, které nemusí všichni zvládnout. Zvláště když celková kvalita a to nejen příběhu je mírně řečeno dost podprůměrná. Zápletka je rozdělená do dvou dílů a bohužel obsahu opravdu velké množství zdlouhavých (nudných) pasáží, které vás především uspávají, než abyste se u nich bavili. Dá se zde však narazit i na několik slušných scén (zvláště pak v první části filmu), které jsou svým způsobem i vtipné. Jak však čas plynul, odhalily se veškeré tvůrčí slabiny a že jich nebylo málo. Od nepříliš záživné atmosféry přes nepovedené speciální efekty až po dost toporné herecké výkony. Takže v konečném hodnocení této téměř tříhodinové nálože však příliš štědrý co se hodnocení týče, nebudu. Film se totiž na můj vkus místy neskutečně vleče a spíš jsem se u něj nudil, než abych se bavil. 30% ()

Wacoslav1 odpad!

Fujtajbl! dalsi naprosto odporna televizni sracka nechce se mi verit ze to reziroval Mulcahy myslel sem ze jmeno tohoto kdysi kvalitniho filmare zarucuje urcitou uroven ale uz se taky propadl do slusne hlubokych bazin ze v tom hraje Van dien mne rovnez neprekvapi to by nebyla zadna spravna traparna aby se v ni tenhle radobyherec neobjevil krome bezbrehyho a naprosto nezabavnyho vykradani Jonese nebo Mumie je to vzhledem k delce i naprosto odporna nuda a musim se priznat ze sem to nebyl schopen dokoukat kdyz sem videl jak skoncil prvni dil nemel sem silu divat se na druhy myslim ze timhle rozhodnutim sem si zachranil par mozkovych bunek a utvrdil se v presvedeni ze to co je dneska vydavano za dobrodruzne filmy neni uz ani parodii na ne na smetiste s tim! ()

lennyd

Danny Freemont (Casper Van Dien) je zkušený archeolog, bohužel však díky svým šíleným teoriím o Atlantidě, pyramidách či tajemné Smaragdové tabulce sklízí u svých kolegů archeologů spíše posměch. Jenže Danny je přesvědčený, že jeho teorie jsou pravdivé - a hlavně ta o Smaragdové tabulce. Pokud ji ale najde dřív Morgan Sinclair, člen tajného Řádu pekelného ohně, zneužije ji k otevření portálu do jiné dimenze a ovládnutí celého světa. A to nemůže Danny Freemont dopustit ... Musím říct, že mne tento filmeček docela mile překvapil - samozřejmě, je nutné vzít v potaz, že se jedná o televizní produkci (= nízký rozpočet = neznámí herci (resp. známí neherci), digitální triky na úrovni minulého tisíciletí, atd) - jenže příběh byl docela zajímavou kombinací Indiana Jonese, Mumie a Larry Croft a dokázal mne udržet u obrazovky až do konce. Je pravda, že jsem nad pár scénami musel vypnout oči (obkreslování mapy z hrudi šílence je jen jednou z nich) - ale celkově se film podařilo autorům udržet daleko od propasti Odpadu.. ()