V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

Wlashack

Po dlouhé době opravdu kvalitní ikdyž místy až příliš dětinský a naopak ekologický animák. Dechberoucí animace (obzvláště zdevastovaná Země je úchvatná - bravo, Pixar!), ikdyž druhá polovina filmu na kosmické lodi je slabší a to značně. Situací k zasmání a nebo alespoň k usmání je dost. WALL-I je roztomilý, připoměl mi dobu Čísla 5... Perlička: Když se WALL-Imu dobíjí baterie ozve se stejný zvuk jako při zapnutí počítačů Apple :-) ()

Shtinky

WALL-E sa mohol jednoducho zaradIť medzi moje najoblúbenejšie animované filmy, lenže to by mi musel ponúknuť viac než roztomilé postavičky a jednoduchú rozťahanú zápletku. Asi som od toho čakal trochu viac. Na druhú stranu vizuálna stránka je zase raz dokonalá a hlavné postavy sú aj napriek tomu že moc nenarozprávajú fakt sympatické. No a keď k tomu pripočítam dokonalú hudbu tak Pixar predsa len nesklamal (mňa ale ani neprekvapil). ()

Inrea

Nádherný film, který ve mně zvedl velkou vlnu emocí.Líbí se mi, po jaké tématice tentokrát Pixar natáhl ruku a jak nenásilnou formou ukázal na “možnou“ variantu budoucnosti. Nezapomenu na Walleho ranní vstáváni, přítele švába, hledání zajímavých věci, starost o Eve, či Walleho let vesmírem.Těším se až film shlédnu znovu. ()

mafounkešu

Já vám nevim, ale pro mě to byl docela dobrej film. Animáky stále zbožňuji! Ale beru si že to dítě se u toho asi ohromě bavilo, ale tohle byl pro mě zábavnej, hezkej, propracovanej film, ale holt, něco mi to ztrácelo ;) Nakonec to pak začne nudit, jak všelijak něco dělá s těma předmětama atd... Ale pixar si toho všim a přečmáral to, všelijakými novými hezkými věcmi, ale dal bych kolem 92% možná, že to už prostě není určené pro mě, ale pro malé děti! Stejně jsou pro mě pořád příšerky S.R.O. rulezzz :] :D ()

Mirešák

Když se film poprvé zmínil o vzpouře robotů, čekal jsem, že to bude originální, že roboti budou hodní a lidi zlí. To tu snad přes všechny ty vzpoury robotů ještě nebylo. To jsem ovšem už čekal příliš. ()

machete01

To že nás jednou odpad zahltí, s tím bychom měli počítat. A není snad chyba když na to filmy upozorní, zvlášť takto roztomilou formou. 4,5/5 ()

Jrk

Opět vynikajici film od pixaru. Sice to nema moc dialogu a ani film nevynika az tak novym napadem. Ale zpracovani predstavy je vyborne, animace jsou take velmi hezke a robot ac je okopirovane cislo 5 je velmi vtipny ani nemusi mluvit. Take doporucuji prekousat zaverecne ittulky, je tam dopovezen pribeh. Celkove musim rict ze Pixar nezklamal a mohou na to jit i deti. ()

Roper

prva tretina filmu bola plna ocakavani, ktore eliminovala tretina druha... :-) tretia ma velmi prijemne prekvapila, co som rozhodne po prvych dvoch necakal... Verdikt, ako milovnik pixaroviek neskryvam svoje sklamanie, WALL-E znie, ako kratkometrazny film, rozpracovany do celovecernej projekcie; da sa to pozerat, ale iba raz ;-) ()

J.Bonnie

Po nějaké době jsem se na Wall-Eho a Evu dnes opět dívala a přišlo mi to stejně zábavné a originální jako poprvé před pár měsíci. Do téhle Pixarovky se totiž vlezlo opravdu všechno - ekologický podtext útočící na svědomí nás všech, robůtci, kteří se v lecčems podobají lidem, jejich romance, která díky Wall-Eho roztomilé nešikovnosti (ve které se jistě poznává kdekdo z nás) perfektně funguje i jako vtipná zábava... Celkově každopádně jeden z nejlepších animáků poslední doby, který přidávám mezi mé oblíbené Dobu ledovou a Hledá se Nemo. Jo a už se těším na novou Pixarovku Up, která má být ještě lepší! ;-) ()

Smith.F

Animáky od Pixaru jsou story sama o sobě. Jejich starší filmy byly velmi dobré a každý se sám sebe ptal, jestli tohle studio dokáže udržet limit, který samo sobě nastavilo. A ono ho stále překračuje. V minulém roce dosáhlo naprostého vrcholu filmem Ratatouille, po jehož sledování jsem došel k závěru, že tohle je naprostý vrchol animované produkce. Mýlil jsem se. S novým filmem Wall-E se Pixar dostal se svojí animací dál než jsem kdy čekal že to jde, úvodní scény vypadají naprosto realisticky, člověk až pochybuje o tom že se dívá na animák. Ale film není o grafice a efektech. Hlavní hrdina je robot přes odpadky zvaný Wall-E, jehož údělem je až do konce svojí životnosti komprimovat odpadky do úhledných krychliček a odnášet je na předem zadaná místa. Dělá to už pěkně dlouho a proto si za tu dobu vypěstoval vlastní, unikátní osobnost. Jednoho dne ale na zemi přistane loď s krásnou robotkou Eve, Wall-E se do ní beznadějně zamiluje a celý jeho "život" se naprosto změní. Příběh nezní až tak zajímavě, že? No to ale v něm není napsáno to, že Wall-E-ho animace jsou naprosto roztomilé. Už během úvodních patnácti minut, zobrazujících jeho běžný den, si ho prostě zamilujete. Pro jeho osobnost a všechny ty drobné všední blbosti. Člověk by v tomto filmu vůbec nepotřeboval lidi a těch pár slov, co se za film pronese, aby jím byl naprosto nadšen. 95% ()

majklfly

"Wall-E!" "Eva!" na sto způsoby všemi různými intonacemi za vyjádření všech různých pocitů. Ale přesto odzbrojující. Do dnešního večera jsem nevěřil, že může existovat animovaná, celovečerní komedie, která svoji sílu postavila na dvou slovech, neuvěřitelně roztomilému kusu plechu a různě náhodně sestavených vtipných scén. Pixar prostě válí :) ()

Brix

Pixar jsem "našel" když jsem náhodou viděl "Geri's Game" a od té doby jsem ze zájmem sledoval každé dílko, ale to co předvedli s Vall-I nad tím zůstává rozum stát. Až za mrazivou dokonalost dávám 4 hvězdičky. Jinak příběh a lostomilý lobůtky spíše ocení žvatlající uživatelé libimseti... ()

Aceboris

Co viac si priat ako tristvrte filmu nepocut ani slovko maximalne Eva a Valli. Posolstvo Greenpeace, znecistovanie okolia je citit na kazkom kroku co je dobre, trosku oboznamenia co sa moze stat ak, formou rozpravky. Na uvod co ma zaujalo bola nenormalna podoba Valliho s cislom 5 zije, na par detailov som sa prostrednictvom spomienok preniesol do svojich detskych cias. Vyborne opat ma raz nesklamali pani od pixaru, urcite ista zaruka dobrej rozpravky so slusnym dejom. No mam taky pocit, ze zapnem DVD a pustim si to opat. ()

m-Jan

80% Dobrý film. Znáte ten předsudek, když jdete na něco co každý vychvaluje? Noviny o tom píší jako o malém zázraku atpod. Měl jsem ho při Temném rytíři a při Vall-im. I když se těším a jdu na film rád, tak na něj koukám chtě nechtě s odstupem a hledám chyby. K filmu : první polovina ve které nepadne jediné slovo je pro mě skvělá (a lepší) tím jak je popisná. Divák sleduje jen Vall-iho a ten který šel do kina s tím že se zasměje po chvíli řekne: gagy dobrý ale už by to snad stačilo ne? A ten kterého zajímá hlavně děj: u mě skvělý ale jenom sranda pořád být nemusí - můj případ. Jenže mi unikalo že příběh šel neustále i přes vtípky a byl skvělý. Druhá polovina akčnější (někdy i zbytečně) a konec krásný. Ps: chybí vám v první polovině zelená barva - To je schválně .o) ()

Slezii

Walle..Eva?..Walle..Eva.. :) Parádní animák ve kterém jsou vyobrazeny city a láska dvou robotů. Někdo možná bude namítat velmi jednoduchý příběh, který nás však nezatěžuje zbytečnými zápletkami a plně nás nechá vychutnat si robotí svět se všemi jeho detaily. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)