V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

AceDandelion

Je až neuvěřitelný, že někdo dokáže stvořit tak nádherný 98minutový animák s naprosto novou originální myšlenkou, který vás zaručeně zaujme a pobaví, dojme (mě až k blaženým slzám), rozesměje a pohladí po duši, i přestože se scénář skládá ze sotva dvaceti vět. Nevim, co říct , vzalo mi to slova. Působivé, dokonalé samo o sobě. ()

Dagoun

Příběh je jednodušší, roztažený na celovečerní film, ale ...je to roztomilé, pěkné. Pořád u mě ale vedou Potkali se u Kolína! ()

Jack_F.

Dobrý animák a překvapivě uvnitř velmi silný. Ani né tak agitací na ekologii, jak se někteří snaží říct, ale duši to má. Na druhou stranu je to občas poměrně zdlouhavé a pro dospělé ne až tak vtipné. 3,5*. ()

ir.hools

Super, bomba dojemnej a krásnej příběh, hrozně se mi líbila čast Země, brouk, VALL-I, dojemné scény...trošku méně se mi líbily scény z lodi (některé) ale celkově jsem byla nadšená a dávám 98% a ***** ()

SNCF

Pro někoho možná zdlouhavé, ale i přes to že hlavní "hrdina" neumí vyslovit jedinou souvislou větu =) je to podle mě povedený film. Klasicky neklasická Lovestory s kapkou ekologie, proložená melodiemi Hello Dolly... Podle mě, prostě klasický Pixar, a komu se to nelíbí ať na to nekouká... ()

PECHY15

WALL-E (Je podoba s číslem 5 záměrná?). Neskutečně nádherná animace, robůtka si okamžitě zamilujete, a romatický příběh je okouzlující. Ekologická vize je naprosto dokonale podaná, pokud lze lidi oslovit nějaký způsobem, tak Pixar zná tu správnou cestu. Tento film ve mě rozhodně zanechá daleko víc vzpomínek než trapácká reklama o tom, jak důležité je třídit odpad. Filmy tohoto typu mívají jen jeden problém. Lidé neradi slyší o tom co je špatně, viz Incident z roku 1967. ()

Etherium

To najlepšie, čo nám pixar predviedol. Nielen fantastické animácie a nápady, ale aj niečo v zmysle odkazu pre nás, nie je to len taká zábavná rozprávka, ale aj zamysleniu hodná skoro až dráma. Wall-E je úplne brutálne super spravený, toto sa vyhrali, Eva je ale moc Hi-tech, niekedy my liezla na nervy ako osa. Postavičky "ľudia" boli takí až moc slizkí, a gumoví, neviem jak inak to napíšem, ale s porovnaním s robotmi, boli tak jednoducho spravení. Ale zas to sú také hovadinky, čo som postrehol, inak je to pecka. ()

Georgeton

Vo svojej podstate je WALL-E to najroztomilejšie čudo čo som kedy videl vo filme. Keď som išiel pozerať tento film, nečítal som žiadne recenzie, žiadne názory, len som naňho náhodou natrafil v telke. Zo začiatku som bol udivený tým, že vo filme nie sú takmer žiadne slová, no postupne som si nato začal zvykať. Čím je tento film taký výnimočný? No je to tým, že vyjadruje neskutočné emócie a robí prostredníctvom samotného robotka, ktorý aj keď nie je najväčším, ani najsilnejším, ale aj napriek tomu sa snaží očistiť našu planétu od bordelu. 4* dávam za to, že film v poslednej časti spadol do toho povestného klišé, kedy sa naša planéta zachráni. Možno keď si to ešte raz pozriem dám tomu 5* a budem toto klišé považovať za vnútenú myšlienku nám ľudom, neničiť našu Zem. Neuveriteľný vtip, hravosť a zábava. ()

Aidina

Tak tento animovaný film mě opravdu dostal a to i přesto, že do poloviny filmu se zde vůbec nemluví. I robot může mít duši. A krásnou!! Vall-I je zřejmě poslední robot, který žije na zemi. Poctivě plní svůj úkol, uklízí odpadky. Má jednoho kamaráda malýho švába a pak řadu lidských artefaktů jako je Rubikova kostka, kuchyňský šlehač nebo VHS kazetu s muzikálem "Helou Dolly". Jednoho dne zde přistane kosmická loď a vysadí zde robotku Eve, do který se Vall-I okamžitě zamiluje. ()

Idoviren

Perfektně animovaný svět odpadků, animace dokonalá v celé své špíně. Něco jako labutí píseň pro přestárlého a dosluhujícího robota, který ale jednou najde kytku a tím odstartuje svá roztomilá dobrodružství napříč prostorem i časem. Parádní pohádka se sympatickým hlavním hrdinou a dobrým příběhem. Přiznám se, doposud mě ze všech verzí budoucnosti nejvíc děsila ta se zombie apokalypsou, ale jestli mám skončit jako megacvalda se zakrnělýma nohama na vznášedlo-lehátku, na lodi s ostatvníma vznášejícíma se tlusťochama, to radši začnu jíst lidské mozky a slintat si na triko. ()

Bruce_cz

Neuvěřitelné, kolik emocí dokáže v prvních minutách podat jeden robot a šváb. Bohužel film neudrží tempo, ale ty senzační závěrečné titulky si přímo řekly o pět hvězd. Pojmout je v různých na sebe navazujících malířských obdobích, lahůdka. ()

kacer4

Jednoznačne najlepší animovaný film. Je vtipný, emotívny, trochu realistický a s dobrou myšlienkou. Tento film mi napravil mienku o animákoch. ()

Mejdzula

Co k tomuto filmu napsat, zůstává pro mne záhadou. Ale co vím jistě je to, že se jedná o film, který ani pro mne jakožto lehce staršího neztrácí v zápletce a příběhu na zajímavosti. A to je teda dobře! ()

LencaN

Mám kromě R2-D2 ze Star Wars nového filmového oblíbence - Wall-E je k pomuchlání, i když by to asi nebylo zrovna dvakrát příjemné s plecháčkem :) i pedantský uklízecí robůtek se mi zamlouval, byl správně naštvaný :) celý film jsem si říkala Jééé, Aaaach, Mmmm. Byla to sakramentsky vysoká koncentrace roztomilosti a romantiky. Krásně se jim to povedlo, nádherná animace, jemná doprovodná hudba. Obdivuju, že dokázali udělat robůtka tak strašně roztomilého a plného citů a většinu stopáže se obešli beze slov. Celý film je nabušený láskou (možná mnohem láskyplnější než kdekterá romantická "lidská/hraná" komedie), nadějí i hlubším poselstvím o znečišťování planety a jak to může za pár let vypadat. Zjišťuju, že mi ekologická agitka ve filmech nevadí nebo alespoň jsem na žádnou pro mě nepříjemnou zatím nenarazila. Je to tak pozitivní filmeček, že kdyby šlo dát hodnocení nad 5*, neváhala bych. U mě to byla láska na první Wall-Eho kvíknutí a mrknutí smutnýma robotickýma kukadlama :) ()

jungledmnc

Jednoznačně nejlepší animák v historii, zabavnej, poučnej, romantickej, a plnej tolika napadů, že na to člověk může kouknout 10x a pokaždé si všimne něčeho novýho (a to já na filmy fakt koukám max jednou). ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)