Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

violik

Vynikající podívaná, která ač jde o smutné téma velmi živoucí, svižná i vtipná. HIV? Jde přece pouze o můj život, kašlu na certifikáty a všechny ty kriply zákonodárce co na vlastní kůži nezažili vocogo. ()

sedlis

Pecka..po dlouhe dobe se americka akademie ve vyberu nej herce trefila do cerneho. Co si budeme namlouvat, film doslova stoji a pada na vykonech hlavniho hrdiny a ackoliv nejsem buhvi jaky znalec filmoveho remesla a herectvi jako takoveho, toto byl opravdu uzasny vykon hlavniho predstavitele a namet samozrejme chyti, jelikoz ukazuje realne boje v oblasti farmaceutickeho prumyslu nejenom v 80.letech..super film, ktery stoji za to videt. ()

Purish

Poctivé zobrazenie skutočného príbehu, ktorý nie je zbytočne tlačený do veľkých emócií a to aj napriek dosť emotívnej téme. Pre mňa osobne mal tento film aj iný, zaujímavý rozmer, nakoľko FDA má vo svojich rukách aj testovanie a schvaľovanie liekov na liečbu môjho ochorenia. Skutočne klobúk dolu pred hercami, ktorí museli pre natočenie takejto snímky obetovať veľkú časť samých seba a to doslova. Matthew McConaughey a Jared Leto museli držať príšernú diétu, aby sa dostali do takého stavu podvýživy, v akom stvárnili hlavnú a vedľajšiu postavu. ()

Mate0

"Mám jen jeden život,ten svůj.Ale někdy chci i život někoho jiného." Pro mě výborný snímek ze vším všudy,výborný výkon hlavních herců,pro mě vynikající děj a ani na minutu jsem se nenudil,ba naopak hltal jsem film plnými doušky... ()

mmiri

Z oskarových filmů jsem byla na Klub poslední naděje a Vlka Wall street nejvíc zvědavá, oproti Vlkovi z Wall street se mi tento film líbil, vážné téma odlehčil skvělý Jared Leto. ()

Steve661

Neskutečný výkon od obou. Jak od Matthewa, tak i od Jareda. Klidně bych vsadil boty na to, že to není film, ale dokument. Až tak skvělé byly, podle mě, jejich výkony. Až se mi z Jareda občas zvedal žaludek. Skvěle natočeno a právem získali oba pánové Oscary. Výkony herců byly zkrátka neuvěřitelně uvěřitelné, opravdu vás vtáhly do děje. Samotný příběh je také velice dobře zpracován. Jen občas mi přišly nějaké scény trochu nudné. Ale celkově mám z filmu velmi dobrý dojem a doporučuji! ()

instruktorka

Film měl atmosféru....hlavní hrdina v podání Matthewa McConaugheyho není typický sympaťák, se kterým se chcete ztotožnit, přesto mu držíte palce a doufáte, že se stane nemožné, a on svou bitvu vyhraje. Kdo mě ale svým herectvím přesvědčil snad ještě víc byl Jared Leto, jemu to ve filmu vyloženě "slušelo". Herecké výkony parádní, námět a scénář taky na jedničku, k perfektnímu filmu ale ještě něco malinko chybělo. ()

sweetieM

Je smutné že to čo sa odohrávalo vo filme nieje fikcia ale pravdivý obraz toho ako sa ľudia stavajú k ľuďom s takou či inou chorobou, no naopak je super vidieť čo dokáže odhodlanie prežiť a to ako dokáže jeden z masy vystúpiť a urobiť niečo čo ostatný pred ním nie. Filmový zážitok na jednotku k čomu prispeli aj herecké výkony či už McConaugheyho alebo miláčika Jareda. ()

janine10

Mé definitivní potvrzení, že McConaughey patří do první herecké ligy. Uvěřitelné, pravdivé. To musí zapůsobit na každého... ()

hynekb

Matthew McConaughey se podezřele dobře vymanil ze škatulky romanticko-komediálních hrdinů. Zkoušel to už sice v několika předchozích snímcích, ale myslím, že tentokrát se mu to povedlo definitivně. Jeho odhodlání zhubnout pro roli sice připomíná Toma Hankse v Trosečníkovi, ale tady to neuvěřitelně pomáhá pravdivosti příběhu. Přestože téma AIDS bude pro některé diváky nezajímavé a bez toho, aniž by něco o filmu věděli, rovnou hlavního hrdinu odsoudí jako homosexuála, který si za svou nemoc může sám, jde spíš o zajímavou studii souboje člověka se systémem i vlastními předsudky. ()

Tobias_Sin

Výborné! Boj s chemickým průmyslem, nezdolnost hlavní postavy, předsudky vůči homosexuálům, které se pozvolna mění po zjištění závažného onemocnění, snaha o zjištění pravdivých informací, přátelství.. Opravdu výborný film! PS: Jared Leto byl stejně přesvědčivý jako Matthew ve své roli! ()

eexDon

Für mich - 80%, - /občas sprostější, než by nutně muselo být/, + /Matthew hrál dobře, to je bez debat, podle skutečné události, ikdyž dosti upravené, nízkorozpočtové, nezávislé, neorientované na zisk - příjemná to změna/, hodnocení - velmi dobrý a zajímavý film, aspoň, že ne všechny filmy se točí kvůli zisku ()

Capinka

Zajímavé převážně tím, že je to založeno na skutečnosti. Jinak je fajn sledovat ty vyhublé herce a přemýšlet nad tím, co všechno museli udělat pro to, aby takhle vypadali. Asi bych si to jen tak znovu nepustila. ()

DavidAAAA

Jared Leto i Matthew McConaughey si za své výkony v tomto filmu Oscary plným právem zasloužili, protože jejich herectví je prostě neskutečné. Ovšem jinak se jedná o chladný vykalkulovaný film, který si vzal jímavý a aktuální námět a zamířil si do rovnou pro plánované ceny, které naštěstí nedostal. Nevím, proč je tak vysoko v hodnocení, mně osobně film přišel naprosto jalovej, nudnej a zbytečně dlouhej. Velký téma a dost mizerný zpracování. Větší část filmu totální nuda, nuda, nuda. Ano,i mnoho silných momentů, ale mezi nima spousta balastu, zbytečnýho a zdlouhavýho. ()

Liesel

Pomóóóc...byla jsem polapena famózními výkony Matthewa McConaugheyho a Jareda Leta. Životopisný film o tom, jak je těžké vyslechnout si pravdu. Odmítat jí. Přijmout jí. A pak se jí postavit čelem. Bojovat, i když vám druzí říkají, že bude lepší to vzdát, že není šance. Že když se přátelé obrátí zády, tak to nevadí - je prostor pro nové. O hodnotách v životě člověka.Nic není v životě tak jisté a stoprocentní, jako nejistota. Tak jsem to vnímala já. Pro mě silný zážitek - bez výhrad. ()

lineker

Film u něhož jsem si s ne právě příjemným pocitem zavzpomínal na totalitní osvětu vázající se k této nemoci. Depresivní instruktážní videa, která nás měla odradit od sexu bez ochrany či píchání si heroinu použitou stříkačkou. O homosexuálním styku tuším v promítaném materiálu nic nebylo, ten se v té době jaksi v naší socialistické vlasti nepřipouštěl. Z těchto filmů jsem měl vždy velmi nepříjemný pocit, věřil jsem tomu, že tato nová ze západu zavlečená choroba nás jednou všechny musí zlikvidovat. Vždyť na ni nebyl žádný lék. Znát v té době Rona Woodroofa byl bych o moc klidnější. Člověk, který se postavil proti svým třiceti dnům a dotáhl to až na nějakých 2555. Silné téma, které však bylo psáno lehkou rukou, bez obvyklého patosu o to víc účelně a zábavně. Tak jak obecně životopisné filmy moc nevyhledávám, tak u tohoto se divím, že po poměrně letité látce nesáhl již někdo dřív. Nemyslel jsem, že to mohu napsat, ale Jared Leto, převálcoval i slavného Matthewa. A to nejen v konečné váze. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka