Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

montel

Jezdec rodea Ron Woodroof (Matthew McConaughey) žije divokým životem plným alkoholu, drog a náhodného sexu. Jednoho dne se mu udělá nevolno a probudí se v nemocnici, kde se od lékařů dozvídá, že má AIDS. Ještě horším poznatkem je, že mu doktoři dávají nejvýše 30 dní života. V nemocnici už jej odmítají zapsat na listinu, kde se na pacientech testují nové léky proti této zákeřné chorobě a předepisují mu jen něco na tlumení bolesti. Ron se proto rozhodne odjet za hranice do Mexika, kde je legálních spousta léků, které ve státech nesežene. Ron je začne převážet přes hranice a rozjede obrovský bysnys s nemocnými pacienty, kteří dávají přednost Ronovým lékům, před těmi nemocničními. Začne tak nerovný souboj s byrokracií a nesmyslnými zákony...Matthew se konečně dostal ze škatulky lámače dívčích srdcí a poslední rok předvedl, že může hrát jakékoli těžké role. To co předvedl tady, bych ale od něj nečekal. Nejen, že kvůli své roli dokázal neuvěřitelně zhubnout, ale zahrál ji tak skvostně, že kdyby za tohle nedostal oskara, asi by se spousta diváků divilo. Ve filmu mu navíc skvěle sekunduje Jared Leto v roli transsexuála, kterého jsem vůbec nepoznal. I příběh zní velmi uvěřitelně a natočeno je to velmi reálně. Klub poslední naděje patří právem mezi top filmy roku 2013. 75% ()

RoyBatty444

Film podľa skutočných udalostí, ktorý zasahuje do čierneho svojim spracovaním a hlavne hereckým podaním Letoa a McConaufheyho. Boj so skorumpovanou FDA nie je prvoradý, tak isto je tu zastúpený aj boj s chorobou a ľudským prístupom. Dej odsýpa a neubíja vás na toľko, ako v podobných filmoch. Napriek tomu je hutný a má čo povedať. ()

dudel3333

nieje čo dodat za 5*.........ustredne duo hodne Oscara(aj ich dastali) Garnerová vynikajuca.........všetko uveriteľne a farmaceutická byrokracia - kvitla vtedy a kvitne aj teraz.Po Gravitacii další film ktorí mal mať Oscara.......žial film o utláčaní černochov je zaujimavejšia téma ako film o "teplošoch"ktorí bojuju o svoj obyčajní život ()

Insomnia.k

Matthew McConaughey konečně pověsil své opálené svaly a kudrnatý, sexy surf účes na hřebík a začal hrát konečně ve filmech co mají duši. Já osobně nemám rád filmy s drogovou tématikou a ani tenle film nebyl vyjímkou ale z globálního hlediska kvalitní a příběhově skvělý film. Nevím jestli je to jenom muj názor ale přijde mi že Jared leto hraje pokaždé jenom dvě role: závisláka na drogách a teplouše. ()

camomilla

Matthew hraje (jako) o zivot ve skvele natocenem a napsanem dramatu. Nektere sceny jsem si vazne uzila, ale k pocitu dokonalosti mi stale chybely dve veci: 1) Fesak Matthew skoro nesleze z platna a cele dve hodiny jsem se divala na jeho zubozene vyhuble telo.. Jasne, jeho premena je nedilnou soucasti role, ale jeho odporny vzhled me iritoval. Ale ok, to je muj problem. 2) Zkratka me to nechytlo za srdce. Nedotklo se me to ani kdyz se z arogantniho homofoba vyklubal bojovnik za lidska prava. I kdyz celemu filmu musim slozit poklonu a Mattymu preji zlateho plesouna, nad tri hvezdicky se nedostanu. ()

(fun)tomas

Tu vidíme, že radikálna zmena postoja je možná len v hraničných prípadoch. Človek, ktorý založil Dallas Buyers Club tak vykonal až po tom, ako mu jeho choroba pomohla pochopiť beznádej ľudí s HIV, ktorí sú odkázaní len na lieky schválené zákonom. Ronald Woodroof v podaní McConaugheyho sa síce obrátil na lepšiu stranu a zmenil celoživotný postoj, no až do konca života bol z neho pravý drsný ‘rodeo man’ rebelujúci proti autoritám. Vďaka tomu bol jeho klub svetlom na konci tunela pre mnohých umierajúcich ľudi. Netreba zabudnúť spomenúť, že okrem silného príbehu je najsilnejšou stránkou filmu Jared Leto a Matthew McConaughey. ()

Primus tesla

Kam se hrabe Philadelphia. To se nedá srovnat. Hodně silná záležitost. Matthew McConaughey geniální. Jared Leto ještě geniálnější. Herecký koncert. Podmanivé. Skvělá filmařina. Silný příběh. ()

Wartord

V Americe platí velmi jednoduché pravidlo, že co teplouš, to HIV pozitiv. Výjimkou snad může být pan Woodroof, heterotrandič a homofobní pako. V podstatě ani nevíte co se stalo, ale z nenapravitelného přizdisráče se stane bojovník, který na nikom nenechá nit suchou! A to stačilo jenom se dozvědět, že je pozitiv. Zatímco by člověk čekal, že zemře za 30 dní, co čert nechtěl, on to dotáhne na sedm let! A jak krásně před smrtí vypadal. Já nevím, ale člověk s AIDS by měl postupně chřadnout, chřadnout, až by uchřadnul, ale nic, on naopak roste do krásy! A tomu všemu sekunduje ten magický střih, který vše ufikne uprostřed scény. No ještě že ta super Leto ploštice opustila plátno o něco dřív, než zazvonil definitivní konec. ()

dauby

Pěkný film o citlivém tématu. Akorát ta proměna poživačného primitiva v chápavého bojovníka za spravedlivou věc byla na můj vkus moc náhlá a trochu nevěrohodná. Ale čtyři hvězdy si tenhle snímek určitě zaslouží. ()

Lukkyn

No musí to bejt pořádná rána lopatou zjistit , že jste H.i.V. pozitivní. Jeden krátkej mrd Vás stojí celej život!!Dá se říct , že si za to převážně ty lidi můžou sami , ale těžko říct jaká byla v roce 85 osvěta!!!Každopádně Ron se s tím vyrovná po svým. Rozhodne se bojovat. Začne s americkejma sračkama (po americku lékama) a skončí u mexickej potažmo japonskejch léků. Nečekaně mu tenhle "hazard" vynese místo 30 dnů skoro 2500 dnů života navíc. K tomu pomohl spousty lidem ve svém klubu a vydělal něco málo peněz.Tohle není film , kde by příběh byl tím "Wooow" , ale co je neskutečně dechberoucí je výkon Matthewa , který v poslední době u mě hrozně stoupl a dokazuje, že má na ty nejlepší projekty buňky. Jared Leto nezůstává příliš pozadu. Celkově tedy zajímavý příběh, který nikdo z nás nechce prožít, podpořený špičkovými hereckými výkony. ()

medveed

V daném žánru, pro mne, asi nejlepší film od doby „Philadelphie“. To co předvádí Mc. Conaughey ve svých posledních rolích je TOP herectví! 85% ()

valdakubik

Neuveritelne az fantasticke herecke vykony Matthewa a Jareda. Film stoji za kouknuti, neni vice treba vice psat. Stejne tady ty slohy nikdo necte. ()

pichta

Velmi podareny film o boji jedneho človeka - rebela, ktory sa nezmieril s osudom a už vôbec so systémom, urobil toho veľa pre to aby dosiahol čo najviac, čo sa mu aj podarilo. Matthew McConaughey vychrtnuty na nepoznanie, zahral to dokonale, jeho premena vnímania orientacie bola elegantná. Trošku rýchle prestrely medzi FDA a Ronom,občas som sa strácal, jeho tvrdá tvár a skalopevne presvedčenie bolo top. ()

BaHa

Tak nevím, Poslední naděje mě moc nechytla. McConaughey i Leto sice hrají jak o život a technicky tomu filmu, i přes to, jak byl natáčen, není co vytknout. Přes to se ani jednomu ve mně nepovedlo vzbudit žádné výraznější emoce. Téma je zajímavé, příběh též, ale nějak to celou dobu klouzalo po hraně, aniž by se byť jen na chvilku dostalo troch hlouběji. A tak je pro mě Dallas Buyers sice dobře zahraným, ale zapomenutelným filmem. ()

90125

McConaughey je ako arogantný homofóbny zmrd úplne užasný a rovnako tak Jared Leto (nevedieť, že je to on, asi ho nespoznám). Tipujem, že fotky Marca Bolana prepašoval do filmu rocker Leto. Skutočne, fyzicka premena oboch hercov pre svoje filmové role je obdivuhodná. Takisto celá uvodná čast filmu je super a ja som nespustil oči z obrazovky. Potom čo sa Matthew stal doktorom, sa film začína pomaly rozpadať. Jeho premena na humanistu a liečitela prebehla priliš jednoducho. Vlastne len titulkom "6 Months later". To som moc nezožral. Obžaloba farmaceutického biznisu je dobrá, ale aj tak, čím viac ide film ku koncu, tým viac príbeh stráca intenzitu, presvedčivost a gule. Nad hladinou to držia len herci. Dalšia dráma slúžiaca hlavne ako vehikel pre herecké výkony. Ku cti tvorcom slúži, že sa až do konca nesnažili robiť z hlavnej postavy sympaťáka. Inak čítal som, že skutočný Ron Woodroof bol vraj minimálne bisexual, ak nie gay a s homošmi vraj vychádzal veľmi dobre. HE ! 69 % ()

kodwin

Čekal jsem depresi o umírání a dostal zajímavý a místy i zábavný příběh o frajírkovi z rodea, který se jen tak nevzdává. Škoda poslední třetiny, kdy film trochu ztrácel tempo, jinak by to bylo za plný počet. Každopádně Klub poslední naděje je dobře natočený s výborným hereckým výkonem McConagheyho, který místy podává strhující výkon, jenž byl stoprocentně uvěřitelný. Doporučuji! ()

Neel

Fascinuje mě už jen to, co ústřední duo pro tu roli obětovalo. A vyplatilo se jim to. Oba jsou v herecké kondici, byť po fyzické stránce to tak nevypadá. Jennifer mi teda přišla úplně mimo, její postava zbytečná. Škoda, že kvůli ní jsem se chvilkama nudila. Silnější tři *. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka