Vede báječný život, ale ve skutečnosti ho nikdo nemá rád... François je obchodník se starožitnostmi ve středním věku. Má skvěle zařízený byt a báječný život, ale na večeři s těmi, které považuje za své nejbližší známé, ho ohromí zjištění, že nikdo z přítomných ho ve skutečnosti nemá rád. Jeho známí jej považují za arogantního, sebestředného a krutého člověka, který neví, co je to přátelství. Françoisova obchodní společnice Catherine mu nabídne sázku: když jí představí svého nejlepšího přítele, bude si moci ponechat obrovskou řeckou vázu, kterou to odpoledne vydražil na účet podniku. Pokud ne, připadne váza jí. (oficiálny text distribútora)

haack

Jak francouzsky milé a zřejmě každý se ztotožní s myšlenkou, že má kolem sebe jen spoustu lidí, na kterých mu příliš nezáleží, zatímco skuteční přátelé schází... 7/10 ()

gizi

Film, na který se dá dívat. Je celkem průměrný, není ani tak legrační jako spíš ze života. Téma je zajímavé - člověk bez přátel a jak hledat přítele. Závěr film osvěžuje a zvyšuje hodnocení z 60 na 65%. 2.7.11. ()

mmirri

Tenhle jednoduchý, předvídatelný příběh má více úrovní a některými se docela dotýká reality. Jen škoda těch milionářských pasáží. Když se hlavní postavy po roce ohlédnou zpátky, mohou se od srdce zasmát. Proto to snad může být komedie. ()

square

Film má slušně našlápnuto, dobrá zápletka, kvalitní humor, ale s každou další minutou slábne až úplně zmizí. Film pro celou rodinu, nikoho neurazí, nikoho ale ani nenadchne. A ten závěr..."Milionáře" prostě nevysílají v přímém přenosu. ()

Ludva

[2010-04-11] * Zpočátku vynikající francouzská komedie se zhruba od půlky začíná rozmělňovat, až dospěje k trapně patetickým výjevům v televizní soutěži. Přesto šlo o příjemné pokoukání, hlavně kvůli hereckému umění ústřední dvojky. ()

Lion438

Spíš než komedie je tenhle smímek solidní drama. Alespoň já sem se mockrát nezasmál, ale občas jen škodolibě usmíval. Tohle je prostě drama o tom, jak získat přítele a jak si ho vážit. ()

PouPou 5

Originální film o přátelství. A Bruno (Dany Boon) je perfektní postava s perfektním hercem. Myslím, že on byl tou hlavní postavou, která udělala celý tenhle film. :) ()

Joral

Príjemná a pohodová romantická komédia, oplatí sa vidieť. Rada som opäť videla Daniela Auteuila, ktorého som naposledy videla vo filme Prachy v prachu. ()

viax

Komedie to moc není. Je to úplně vážný film snad ani ne o neschopnosti mít přítele, jako spíš o tom nechtít se angažovat v mezilidských vztazích, což obvykle nastane po nějakém zklamání, (spoiler) ale tady to není nijak vysvětleno a dokonce je nabídnuta jednoduchá terapie, která vše otočí, a z "hrdiny" se najednou stane nejlepší přítel řady lidí, v kruhu přátel oslaví narozeniny a také je si jist, že mu má kdo přijít na pohřeb. Takže vlastně taková pohádka o Popelce, jen těmi třemi oříšky je Dany Boon. (konec spoileru) ()

Sejkorka

70% sedí, 3,5 * dávám nahoru. Protože to není přemrštěné, ani s tím Milionářem. François zase není úplně nesympatický, prostě je takový, jaký je. Nemá přátele, ale neškodí. Dany Boon je v roli taxíkáře ...zapomněl jsem jméno .... přesný, stejně jako v roli pošťáka ve "Vítejte u Ch'tisů". ()