Cheonneyonyeou Yeoubi

• Južná Kórea 천년여우 여우비 (viac)

Yobi je pětiocasá liška. Na Zemi existují zvířata, která mají více ocasů. Tato zvířata se mohou proměnit v jakékoliv jiné zvíře nebo v člověka. Aby ale člověkem zůstala napořád, musí si vzít lidskou duši. Yobi se změní život, když na Zemi havaruje mimozemská loď. Po sto letech žití s mimozemšťany jeden z nich odejde od ostatních a je na Yobi, aby ho přinutila vrátit se od lidí zpět ke svým druhům. (piserius)

Jeoffrey

Bylo to pěkné, dokonce bych i klidně řekl, že to bylo velmi pěkné, bylo to zajímavé, bylo to originální a mělo to atmosféru ale i přesto tomu k dokonalosti něco chybělo. Přestože byl příběh docela jednoduchý a velmi vydařený, animace velmi hezká a i hudba vcelku dobře zvolená, přesto mě to nedokázalo naplno pohltit a oslovit, jako se tomu stalo u jiných, pro mě naprosto úžasných záležitostí, kterým jsem dal  5*. I když to bylo opravdu jen o kousek a třeba závěr se mi opravdu hodně líbil, přesto to u mě je jen za 4*, ale opravdu velmi silné. 8,4/10 ()

Pethushka

Yobi je roztomilá a hezky se na ni kouká, ale s Cestou do fantazie se podle mě srovnávat nedá. Příběh je zajímavý, postavy nápadité a animace krásná. Přesto mi tu chybí ještě trocha fantazie a kouzla. Už od začátku jsem postrádala momenty, kdy zůstanu sedět s otevřenou pusou. Konec mi přišel také malinko nedotažený. Čtvrtou * dávám za příjemnou hudbu. ()

Němi

Yobi - aneb ne každý ujetý nápad je dobrý a vše asijské výborné (jak zdejší ^_^ uživatelé naznačují 5* u všeho šimookého). Příběh je v první polovině zaměřený především na spousty trapných nápadů, v druhé už to nevytrhne pár podařených momentů. Stejnak všemu vládnou povrchní "magické" momenty bez smyslu, jen hluboce vypadající. Animace je u statického prostředí výborná, cokoliv rozpohybovaného je ale překvapivě ošklivé a nedotažené. ___ Téměř nekonečný film. ()

Sysel_CZ

Yobi je první film, který se může v mých očích měřit s Myiazakiho Cestou do fantazie, a pro mě ho také poráží. Animace je skvělá, to důležité je ale příběh a ten je kouzelný. Je prostší než přehýřená Cesta, ale o to srozumitelnější a čistší. Asi nemám co dodat, kouzelný film s kouzelným příběhem, který musí každého, přinejmenším, potěšit na duši. ()

SonGokussj

Málokdy výsledek předčí má očekávání. U Yobi se mu to ale garantovaně povedlo. Chvilku trvá, než si člověk zvykne na korejštinu a také na jejich malinko odlišný svět oproti klasickému Jap. anime, ale jakmile se vcítí, není co řešit. Yobi je příběhově velmi zdařený film. Co ho však vyzdvihuje je ztvárnění postav a různých dalších elementů. Imaginace, nápady. Zde režisérovi rozhodně nechybělo nic. Byla to úžasná podívaná, kterou bych si neváhal kdykoli zopakovat. 90% ()

• Príbeh je inšpirovaný kórejskou hororovou legendou "Gumiho" o líške, ktorá sa snaží ukradnúť dušu človeku. Yeu woo bi však príbeh preniesol do súčastnosti a z líšky vytvoril hlavnú protagonistku, s ktorou divák sympatizuje. (Flipper)