Darjeeling s ručením obmedzeným

• Česko Darjeeling s ručením omezeným (viac)

,,Andersonovsky" bláznivá komédia o troch bratoch (Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman), ktorí spolu nehovorili vyše roka a ktorí sa vydávajú na dobrodružnú cestu naprieč Indiou, aby zlepšili vzájomné vzťahy. Samozrejme sa to všetko skomplikuje, všetko sa zvrtne a všetci traja končia opustení v púšti s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a strojom na vrstvenný materiál. No tu ich dobrodružstvo ešte len začína... (oficiálny text distribútora)

triss

Rozkošné. Barevné. Absurdní. Vtipné. Krásné. Indické. Voňavé (vážně). Poetické. Hřejivé. Ano, je to tak, nešetřím chválou. Tenhle film je totiž ÚŽASNÝ. ()

chef

Jeden z filmov spadajúci do kategórie filmov, počas ktorých sa môžete ísť okúpať, vrátiť sa k nemu späť a nič tým nestratíte. A ako bonus budete čistí a voňaví. 45% ()

Frankie

Obávám se, že zde se balancuje na hranici ucelené smysluplnosti a nesystematickým vršením detailů až přespříliš. Ono ani nejde z jednotlivostí vydolovat nějaký důležitý skrytý motiv (kufry, pohřeb, mamka/guru), obtížnější je postřehnout konzistentní obraz celého putování a uvnitř ho náležitě procítit. Možná si film zasloužil o hodinku déle, pak by paradoxně tolik v některých pro diváka ne zcela srozumitelných momentech nenudil. Autorům se ale minimálně podařilo ukázat, že i ten kdo se vydává na duchovní cestu vyzbrojen pouze populárními příručkami o současném trendy Východu, bude obměněn jistým poznáním. A k němu těm třem kouzelným bratrům gratuluji. ()

SjamK

Můj nejoblíbenější Andersonův film. Chytře absurdní a chvílemi jaksi osobně povědomé: "I love you! - I love you too, but I´m gonna mace you in the face!!!" A propos - the characters are all fictional... ()

MareT.

Tak tohle šlo úplně kolem mě, nic mi to neříkalo a vůbec mě to nebavilo. Ta hvězda je za kvalitní filmářinu co se průmyslu týče, toť vše... ()

Rssa

Po předchozích "divných" filmech Andersona je tento z nich nejdivnější a bohužel i nejslabší. Trojice bratrů nebyla moc kompatibilní, příběh veskrze žádný, WTF momenty spousta ale málo z nich k zasmání. A to jsem tomuto filmu věřil, nádech indického exotična lze pocítit. Bohužel 60 % ()

bila.tecka

Podobně jako u dalších Andersonových filmů mě nejvíc zaujaly jisté střípky filmu a podivná atmosféra, která už je režisérovým poznávacím znamením (TM). Obávám se, že další jeho filmy vznikají jen proto, aby dostál svému jménu. Nic objevného se v nich neděje, chlapecky hravé universum "Wes Anderson" je rozšířeno o další obraz. Teď k výše zmíněným střípkům: vlak zabloudil, návštěva autoservisu, mihnutí Natalie P. ()

ti88na

Úsmevný, ale vcelku plochý film o výlete troch sympatických bratov do farebnej a duchovne bohatej Indie. Od smiechu som nepukala, skôr som sa len tak pousmievala, ale film na mňa pôsobil veľmi pozitívne. Problém je, že až príliš balansuje medzi drámou a komédiu, čo v tomto prípade nefunguje, a keby sa miska váh priklonila viac ku komédii mohlo to byť oveľa lepšie. ()

F.W.Colqhoun

Look at those assholes... Wes Anderson: Toť [americká] rodina vysmívaná i adorovaná, okem hyper-hipsterského syna se zálibou v dobré hudbě, vintage proprietách a akcentované absurditě, nepřekračující většinou hranici povrchního požitku z ní. Trojice bratrů, pokoušejících se vymanit se z vlivu dysfunkčních kořenů, se v duchu částečně reflektovaného karma-nirvana syndromu vydává na cestu indickým subkontinentem za matkou, která jediná možná může ještě něco napravit. Lze pochybovat o tom, že Anderson sám ví, co obnáší dospělosti - jestliže ano, svou vlastní dobře maskuje. Obvykle ironický tyjátr incidentů a hlášek a mistrně secvičených a nasnímaných scének a dialogů přerušuje neobvykle dramatickou a neironicky pojatou epizodou úmrtí, které se zcela proti duchu zbytku filmu vyhne jakékoliv stylizaci a stane se momentem, po němž bratři pasou jinak na špatných místech. Zábavu pozdvihá nevyřčená otázka, zda přes veškeré pochybení lze vinu za nedospělost, jinak reprezentovanou i hračičkovskými Andersonovými filmy, svalovat na druhé. Cesta za spiritualitou v kupé s brejlovcem, mezi stehny Natalie Portman v pokoji Hotelu Chevalier a na zadním sedadle Luftwaffe Automobile. I didn't save mine... ()

Sayko

Vlak nesoucí jméno Darjeeling Limited je přesným ztělesněním myšlenek Wese Andersona. Vše je barvité, uvnitř vlaku se to hemží nejpodivnějšími postavami různého ražení, ras a národností, ve vzduchu je cítit koření a celé je to takové snově vtipné. Proč jsem se tedy rozhodl dát snímku pouze 3 hvězdy? Dobrodružná cesta vlakem se mi netrefila přímo do vkusu. Mám rád filmovou fantazii, ale musí mít alespoň náznak nějakého řádu, posloupnosti nebo cíle. Zde se to všechno tak nějak slévalo dohromady a tvořilo neuchopitelný příběh. ()

Zik2

Vtipné, zajímavé, nezvyklé a neotřelé. A samozřejmě tak trochu bláznivé. Film má zvláštní poetický náboj. A člověk by neřekl, že i tak mohou vypadat mezinárodní letiště! ()

shimpy(CZ)

Nijak výrazný film, ve kterém jsem sázel hlavně na Adriena Brodyho, ale ten se do role moc nehodil. Působil nudně, jako celý příběh. Body navíc dávám za atmosféru dotvořenou hlavně orientální hudbou a pestrými barvami. Zaujala mě kamera, která místo klasických střihů přes rameno jen přejíždí z postavy na postavu. Snímek mi ale nijak v paměti neutkvěl, a celkový dojem je spíše horší než lepší... ()

DannyBoy80

Jako pobavil jsem se trochu, ale až tolik mě to nevtáhlo. Humorných momentů mohlo být víc. Na víc jak 65% to nevidím.Filmy tohoto režiséra moc neznám, ale moh by přitvrdit na pilu a myslím, že nějaká opravdu černá komedie by se mu mohla někdy povést. Zatím je to jen lehké šimrání na bránici při nedělním odpoledni. ()

Abiosis

*TRAJA MUŽI VO VLAKU* Pripúšťam, že to nie je film pre bežného diváka (i keď je to výraz rovnako vágny ako "bežný prací prostriedok"). Keďže značná časť príbehu sa odohráva vo vlaku, film môže pôsobiť klaustrofobicky a ak ste rovnako poriadkumilovní ako ja, zábery z kupé hlavných hrdinov vás môžu rozhádzať. I napriek tomu, že sa film odohráva v Indii, nie je o strete kultúr, i napriek tomu, že je o hľadaní seba samého a stratenej matky, nepôsobí mysticky. Je uvoľnený a takými sú aj hlavní protagonisti, ktorí sa vďaka svojmu svojskému správaniu a bizarnému vzhľadu stávajú nezabudnuteľnými: Jason vďaka svojim fúzikom a smutnému "kukuču", Owen vďaka hlave obviazanej v obväze a Adrien vďaka tmavým dioptrickým a nemoderným okuliarom zdedených po svojom otcovi. Dej filmu plynie pomaly a nenásilne a atmosféra filmu je príjemná. Ja som sa cítil rovnako a po odchode z kina som bol oddýchnutý. Verdikt v 1 vete: Príjemný film o vzťahu troch bratov zasadený do nezvyčajného prostredia, nachádzajúci záľubu v miernom preháňaní a zveličovaní. 28.08.2010 ()

Itar

Vizuálně podmanivá bratrská cesta za osvětou, která nakonec i přes všechna očekávání nakonec tou osvětou přeci jen skončí. Trošku zamrzí, že byť má film nejednu skutečně zapomatovatelnou a výborně zrežírovanou scénu, jako celek se tváří i přes krátkou stopáž poměrně nevýrazně. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona