Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Sinuhette

Řeknu jenom tolik, že tenhle film je pro mě mnohem přijatelnější než verze se slizkým Tobey Maguire a docela dobře se na něj koukalo. ()

Houston1

No daleko daleko lepsie ako Raimiovka a to daleko!!!! V prvom rade by som dal 5 hviezd za obsadenie Parkera oproti pokrčenemu a extremne nesympatickemu Maguirovi. ()

zhulosek

Jako komiksový fanda jsem to prostě vidět musel, ale tak nějak mi teď po skončení filmu není jasné proč jsem se vlastně díval... Škoda, Raimiho spider-man mě nezaujal a Webbův restart taktéž ne, myslím, že by si pavoučí muž zasloužil něco víc :) ()

lupik84

Holt moderní doba si žádá změnu. Mně se ale tahle verze spidermana už tolik nelíbí. Za příběh dávám ale o hvězdu navíc, jinak by to bylo za tři. ()

Joe1998

Začátek filmu je opravdu nuda. Je to stejné jako původní spider-man. Takže nic nového do doby než začne boj s novým nepřítelem, který je dost zajímavý. ()

legenda

No tohle má dobrej styl,tohle je jen další důkaz že dělat remaky na starý superhrdiny se vyplatí:D.neni to jako že ňáká trapárna kdo je ten náš spidey:D no a velký zlepšení je i vidět vtom scénáři,nápad že spiderman je zatím teenager byl dobrej a taky je dobrá změna v tom herci 1.tamten herec byl slizkej blbec 2.v tom původním spidermanovi je naprosto strašnej dabing ()

patrikpixa

Mrzí mě pouze odfláknutý přechod z normálního kluka na superhrdinu (ten moment, kdy objevuje svoje nové schopnosti). V tom byl Raimiho Spiderman mnohem lepší (Spiderman 1 považuji za nejslabší z celé série). To je ale moje jediná výtka k Amazing Spider-man. Teď ty pozitiva. Andrew Garfield je mnohem lepší Spidey, než Tobey Maguire. Vtipnější, chytřejší a hlavně se na Andrewa líp kouká. Chtěl jsem to vidět ve 3D v kině, bohužel jsem tuto možnost propásnul. Jinak výborná, velmi vtipná (některý hlášky hodně dobrý) podívaná. ()

koukalek

Trochu zbytečný film... To už se nedá vymyslet něco ůplně nového, než jen rimejkovat rimejky ? A to by se mohly rovnou točit dvě spidermanovský série a pak by se mohli naši dvá hrdinové ve finálním filmu setkat spolu a buď být soudruzi ve zbrani anebo si to spolu rozdat (myslím jako chlap s chlapem i když to byste si mohli vykládat taky všelijak, takže chci říct jako že na nože, vlastně spíš na pavučiny :-)) Ale jinak koukatelný filmeček... ()

Dann99

Dlho som tento film odkladal ani neviem kvôli čomu,ale po zhliadnutí neľutujem.Pomalší rozjazd,no časom začne baviť.Sympatická ústredná dvojica,skvelý záporák a niekoľko fakt perfektne natočených scén v 3D + pekný soundtrack. Celkovo zanechal dobrý dojem,je sa na čo a aj na koho pozerať a o to predsa v takýchto filmoch ide nie.Mne to tu preto stačí na slušné 4*.Už sa teším na pokračovanie... ()

Kami

Restart série o Peteru Parkerovi, jakožto pavoučím ochránci města New York. Nepovedený. První díl zdaleka nemá takový nádech jako filmy s Tobeym Maguirem v hlavní roli. Nový představitel Spidermana není jen nepříjemný pro diváka, je to prostě idiot. Akční pasáže nejsou téměř napínavé, děj není nijak extra hnán dopředu a po zhlédnutí filmu jsem si vlastně zkoušel vzpomenout, o čem to sakra bylo. Doufejme, že se dočkáme lepšího druhého dílu, který už nebude tak monotónní a bez překvapení jako film první. ()

DeeTeeCee

Pre mna ako komixoveho fanusika jednoznacne lepsi ako raimiho filmy. O 100 pro lepsi vyber hercov. Maguire je prilis nizky , prilis zensky a tie svaly po zmene na superhrdinu vyzeraju velmi idiotsky. Celkovo je garfield lepsi, je viac slacha ako sila a tak ma spiderman vyzerat. Navyse pribeh sa odvija od strednej skoly a neviem ako vy ale ja som zo strednej isiel zo 65 kilami a za rok som na vyske vymakal 15-20 v posilke. Celkovo typovo lepsi. M.J. bola taktiez katastrofa, nepritazliva , nesympaticka a gwen je proste chutna . Odporucam tvorcom urobit zmenu primary pribehu ako u startreku a nechat gwen zit a M.J. dat ako vedlasiu postavu a rozvijat tuto novu liniu. Bolo by to pritazlivesie divacky aj tematicky. Film mal cely cas spad, jasterica bola super , postava dr. Connorsa este lepsia a prosim zaradit ako friendly character spat. Akcne sceny vyborne kratke ale vystizne a pribeh pomerne detialne a logicky usporiadany. Jedine minusko kvoli comu som povodne dal 4 hviezdy je napriek tomu ze je to komix v istych chvilach logika. Normalne mi to nevadi absolutne vobec, tu mi to trochu poskadlilo mozek. Avsak.... kedze film som nevahal pustit aj druhy krat a zabaval som sa rovnako dobre , moje pravidlo plati a ide hviezda navrch. Takze straight 5. ()

anousek

OMG! Tak tohle byl ten Amazing Spiderman? Tohle byla nesnesitelná parodie. Spíše než akční film mi to přišlo jako nějaká slaďárna. Nechápu proč si musel sundávat tu masku skoro pokaždé (zřejmě aby fanynky mohly obdivně vzdychat nad jeho krásnou tvářičkou- Fuj!!) a říct své vyvolené, že je Spiderman už v půlce filmu je taky dost na prd. Ještě abych nezapomněla, tak ta holka musela být vážně tak blbá a proč se jmenuje Gwen, když to spíš měla být Mary Jean. Kam se to hrabe na filmy s Tobym Maguirem. To pro mě byl, je a bude ten pravý Spiderman a ne tenhle nagelovaný holčičí idol. Závěr- plitká romance s trochou akce a vtipu. Spíše pro puberťačky, kterým se takové prázdné filmy bez logiky líbí. Hlavně, že tam hraje ten a nebo onen. Jediné co na tom bylo dobré bylo ta scéna jak se tam pere Spiderman a ta ještěrka v té knihovně a zády jim ten pán se sluchátky (za to ta hvězdička) ale prosím už neplýtvejte penězi na další pokračování. Raději je pošlete do nějakých chudých zemích, kde budou k užitku. ()

NSnake

Vysoký, svalnatý týpek s načesaným hárem ve stylu One Direction si to ve vojenské bundě se zdviženým límcem přifaří na skejtu a s rádoby frajerským úšklebkem utrousí jednu ze svých přidrzlých poznámek nejbližší autoritě. To je přece první věc, která se nám objeví před očima, když se řekne "Peter Parker"... Ach jo.. Marc Webb asi četl komixy jen od DC. Za celý film stojí za zmínku pouze akrobatický pamlsek, kdy Peter utíká před gangstery a vtipná scénka, kdy si podá jednoho z bloňďáků. Zbytek filmu je vyplněný haldou akčních klišé, horou romantických klišé, hroudou komediálních klišé (které od roku 74 nefungují) a hromadou debilních rádoby "frajerských" scén, kdy se Andrew dostane do situace při které může mimo jiné i mezi svýma spolužákama využít své nově nabyté schopnosti v takovém stylu, že si nejedna 14 letá divačka stříkne do kalhotek. Ovšem jakákoli starší dívka a celé mužské publikum zůstane sedět s čelistí u kolen a výrazem "Dafuq did I just see? VERDIKT: Na film se oplatí zajít pokud jste dívka v pubertě, dívka v pubertě, která neví nic o Spider-Manovi anebo kluk, který se chce dostat do libovolné dívky v pubertě. 1 hvězda a velké díky za Rhyse Ifanse, Emmu Stone a tradiční pojetí pavučiny. ()

Bertramm

Napřed jsem tohle považoval za zbytečnej film. Pak jsem ho viděl v telce a nechtělo se mi přepínat. Na konci filmu jsem už začal zapomínat na Raimiho trilogii, teda až na zprasenej třetí díl. Na ten se bohužel zapomenout nedá. Těšim se na další a další díly a snad se jejich kvalita nebude snižovat díl od dílu. ()

tein

Ze začátku jsem zvažoval dát až 4* ale před koncem mne ta stupňující debilita a kýčovitost nesmyslných hollywoodských asi "must have" scén přesvědčila, že si to tento film nezaslouží a to ani přes to, že je mnohem lepší než předchozí filmové zpracování. Scény typu všechno vím, všechno znám a co mě napadne si bez problémů udělám/vytvořím nebo na pokyn jednoho vděčného jeřábníka sestavení mnoha ramen jeřábů, všech ve stejné výšce mrakodrapů, k vytvoření Spájdýho cesty přes několik bloků města a to ještě během evakuace, nebo razantní změna chování školního machra a hajzlíka díky jedné lekci od "otloukánka", čímž se pak tváří jako jeho nejlepší přítel (to téměř homosexuální obětí bylo opravdu třeba???), nebo nezbytně nutná záchrana hlavního hrdiny hlavním "záporákem", kterej je vlastně najednou jeho přítel. Takových scén je bohužel v tomto filmu víc a řadí se tak, zcela zbytečně, mezi ostatní sračky co nám Amíci stále častěji servírují. ()

cooler

Dopadlo to podobně slušně jako první Spider-Man Sama Raimiho.Snad jen padouch v podobě ještěrky mohl být trochu hrůzyplnější a dravější.Ale jinak naprosto bez chyby.Hezký scénář,dobré herecké výkony a zajímavá režie.Věřím,že druhý díl bude o kousek lepší. ()

Jonaasz

Jsem spidermanový fanda a na tohle jsem se těšil. Film má spád, provedení a děj nejsou špatné a herecké výkony jsou taky OK. Ale prostě to není ono. Když už se někdo pustí do Spidermana, má to být pecka a tohle pecka rozhodně nebyla. Kdyby tohle byl první pavoučí film, tak si zaslouží klidně 4 hvězdy, ale takhle ne. V tomhle díle se jim nepodařilo obstát laťky, která byla od předchůdců. Je to stejné, jako by někde šel natáčet titanik se stejnými herci, se stejným příběhem, ale místo obr parníku pluli ve šlapadle. ()

Protentoucel

Pár výtek mám, ale je to spíš můj osobní problém a můj úhel pohledu, mé stárnutí a i když se třicítka teprve blíží, asi už jsem prostě jinde a většina novodobých filmů mi jednoduše nesedí, proto taky raději koukám na starší filmy nebo nostalgicky přehrávám, co už jsem viděl. Sem tam se objeví něco, co mi něčím brnkne do noty, což se nakonec stalo i u tohoto filmu, protože i přes všechno, co mě ve filmu iritovalo, mě tento film opravdu hodně zaujal, když jsem pár věcí překousl. Tento film je zjevně dělaný pro teen publikum. Když jsem si ho pustil, připadal jsem si, že koukám na High School Musical, ale stačilo chvilku vydržet, přenést se přes ty metrosexuály a tak přes k nasrání sexy deptající půvab Emmy Stoneové a nepovedenou podobu ještěra s člověčím xichtem místo toho protaženého, který známe z kresleného spidermana (to mě fakt nasralo), a bylo to. Ve výsledku, konečně reálný SpiderMan. Temný, ponurý, skutečný tak, jak život opravdu je, nepůsobí tolik uměle a pohádkově jako spiderman s Tobeym a Kirsten. Potrhané oblečení, krev, rány, modřiny a jizvy, konečně jsem neprskal smíchy, nemusel se držet a nenadával celý film na nesmysly jako je neuvěřitelná odolnost těla obyčejného člověka Dr. Octopuse, který vydrží brutální rány Tobeyho Maguirea do obličeje či vlastním tělem drží to co kovové chapadla a taky ta nesmrtelnost oblečení všech, zde se nic takového nekoná a vše je prostě úžasné, že se tají dech. Tak by to totiž ve skutečnosti vypadalo. Příběh byl fajn a konečně jsem nemusel čumět na tu hnusnou ohyzdu Kirsten Dunst, jako člověk asi není špatná a jako herečka možná taky ne, ale tahle role prostě nebyla pro ni, zato v tomto filmu je Emma Stoneová skvělá a tak pěkná že to až nasere... ale díky bohu do role Petera Parkera nebyl obsazen žádný model a i přes lehkou metrosexualitu je Andrew Garfield na pohled normální průměrný mladík, žádný vyžehlený hezounek a model co neumí hrát, jak to má dnešní HollyWood s obsazením do hlavních mladých rolí, ve zvyku. Nakonec jsem byl tedy příjemně překvapen a potěšen reálností. ()

swn

Súmrak kinematografie 21. storočia. Filmy ako popkorn, chipsy a cukrová zmrzlina dokopy. Efekty veľkolepé, dej, príbeh a zmysel žiaden. Pre teens cucajúcich blinkscreeny úspech zaručený. Výrazne slabšie a menej hodnoverné ako prvá séria. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)