Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

Lumíka

Pořád přemýšlím jestli to má být parodie nebo jestli to myslí fakt vážně. Tak či onak úroveň BBC klesá čím dál hloub. ()

Mozenrat

Vezmete několik nevýrazných herců, navléknete je do vypůjčených středověkých kostýmů a necháte je běhat po lese. Dobré možná na letní táborovou hru. Středověký seriál alespoň s minimální atmosférou z toho však ne a nevytřískáte. ()

Scaevola

Ne vše se povedlo a spousta episod je neodlišitelných od jiných, ale nálada se objevila a herci jsou po hříchu sympatičtí. Zábavné, byť ne uchvacující. ()

topvss

Nějak mi žádný z vašich argumentů, že je tento seriál tak špatný, nepřijde vůbec důležitý. Podle mě má tento seriál šmrnc, po celou dobu jsem byl upoután k obrazovce a napjat, jak to bude pokračovat. Je možné, že z historického hlediska, o kterém tu tak intenzivně píšete, tam mohou být nepřesnosti. To ovšem není důvod, kvůli kterému bych nemohl seriál sledovat s napětím a obdivem. moc se mi tento seriál líbí. ()

Vojta-B

Tak stupidní a směšné, že se často nedá odolat se nepodívat. Robin vypadá jako drogově závislý bezdomovec, jeho družina je tragická a Gisborn je frajer co očividně rád nosí latex. Jako béčková komedie je to ale výtečné ()

plynar

Pokud to člověk nebere jako robina hooda, ale jako seriál inspirovaný dětskou knížkou o Robinovi zfilmovaný holywoodskými režiséry béčkových akčních filmů s kvalitním soundtrackem, pak si to těch 50% zaslouží. Já osobně se u toho nenudím tak proč ty 3* nedat? ()

lajkus odpad!

Prznění historie nezná mezí aneb náctiletí holobrádci pobíhají po lesích aby se měli jiní náctiletí holobrádci na co dívat..... ()

Tinuva

jedna hvězdička pouze za Richarda Armitage v roli Guye de Gisbourne. ale jak sem uviděl robina hooda se skládaným lukem a půlka ostatních herců neví jak založit šíp bylo mě jasný že si tvůrci koledujou o pořádněj průser.. a taky to tak dopadlo ()

Arassuil

Katastrofa! Nechápu jak si Angličani mohli dovolit takhle urážet svého národního hrdinu ( a mého taky ). Kostýmy, scénář, choreografie soubojů, herci - to vše vypadá jako na úrovni nějakého fanfilmu... Doufám, že to bylo naposledy kdy jsem to viděl v televizi... ()

FoxxX

Slavná BBC se tímto "historicko-dobrodružným" seriálem opravdu vytáhla. Legenda o Robinu Hoodovi je skvělý námět pro film či seriál, ovšem jen pokud z něj tvůrci neudělají přiblblého hrdinu a la pokémon, jak se to "povedlo" v tomto zpracování. Neohrožený klaďas Robin se svou bandou dalších neohrožených klaďasů statečně bojuje proti neuvěřitelně podlému šerifovi. Téměř každá epizoda je jen o tom, že šerif vymyslí další způsob, jak zlikvidovat ty otravné pobudy z lesa, kteří mu stále brání v terorizování nebohého civilního obyvatelstva. Ale hrdina Robin mu to samozřejmě překazí a ještě získá srdce nadpozemsky krásné Marion. Děj většiny epizod je navíc vymyšlen tak, aby se příběh celkově nikam neposunul a tím pádem může následovat libovolné množství dalších pokračování. Ani s dobovými reáliemi si tvůrci příliš hlavu nelámali. Jediným světlým místem je prvních několik epizod, které sice nejsou nějak převratné ale jejich úvodní děj je zajímavý a navíc v nich hrdinové jsou ještě "neokoukaní". Za těchto několik epizod dávám ubohou jednu hvězdičku, zbytek seriálu už nestojí opravdu za nic. ()

irmari

V téhle šílené slátanině dávám jedninou vybledlou hvězdičku jen za výkon Richarda Armitage, který se tu snad ocitl jen omylem (jeho prokazatelné charisma si snad takovou potupu ani nezasloužilo) ! Díky strašlivému scénáři, kulisám a kostýmům a stejně tak strašlivým výkonům jeho spoluhráčů Robina a Marian, působí jeho závěrečný tragický čin taky jako fraška:) Už nikdy více se nebudu pídit po jeho dalších rolích a zůstávám zarytou fanynkou Johna Thorntona. Zajímavé... Některé adaptace BBC se od sebe kvalitou liší přímo nebetyčně. ()

andysek07

Pokud je tento seriál natočen jako parodie na Robina Hooda, dávám 3 hvězdičky. Pokud je myšlen vážně, tak dávám 1 hvězdičku. Herci buď neumí hrát, nebo přehrávají (jestli záměrně, kdo ví?). Totální herecký průšvih zachraňuje Richard Armitage jako Gisborne! ()

Ounak

Tak přeci proč ne, není to sice takový ten klasický Robin a seriál nemá žádná skrytá poselství ani ceny. Jedná se o oddychový seriál pro nudné odpoledne a tak by se měl také hodnotit. ()

Antonymi

Eh. Tak co si budeme nalhávat, je to prostě sračka. Herci jsou až na výjimky banda přehrávajících ochotníků, scénář připomíná adaptaci fanfiction dvanáctileté puberťačky a za tu výpravu by se styděla v devadesátkách i Xena. Dabing pak tvoří nový kruh pekla, i když je pravda, že originál tomu moc nepomáhá. Sledovat to v kuse déle než jeden díl je bolestné... ()

yesbook

Ať je Russel Crowe sebelepší herec, filmové zpracování Robina Hooda mě nenadchlo tak, jako toto seriálové, s Kevinem Costnerem nemohu srovnávat, jelikož jsem toto zpracování neviděl. Prostředí vypadá pěkně, herci se na své postavy hodí, zvlášť představitel hlavní role. Dle mého názoru Robina charakterově velice dobře vystihuje, stejně jako vzhledově se mi na něj velmi hodí. Celý příběh je brán s humorem a nadsázkou, šerif z Nottinghamu je výborně zahraný a dodává vtip. Jediné co bych vytknul je velmi malý počet Robinových zbojníků, resp. jeho osazenstvo se skládá jen ze stálé skupiny, ke které se čas od času na chvíli připojí někdo další. Ani kostýmy nejsou zvlášť propracované. I tak se ale jedná o skvělý seriál, který zpříjemní nejeden večer. A zde musím podotknout, že ač mám většinou raději původní znění, český dabing je zde lepší než originál. ()

Venus7

Tak si říkám, jestli to vlastně nebyl komediální seriál, jen to většina diváků nepochopila. Protože jinak si to nějak nedovedu vysvětlit. Tedy jeho obsah. Mariana v kalhotách trénující bojová umění? Černoši ve středověké Anglii? Tohle skutečně nemohl nikdo myslet vážně. Tak si to shrňme: šerif - záporák s výbornýma hláškama, Mariana - mrcha, která to hraje na všechny strany, jak se jí to zrovna hodí (však na to taky nakonec dojela), Guy of Gisborne - naivní zamilovanej blázen, kterej sice sem tam někoho zabije, ale holt je to středověk, že, Robin Hood – floutek, šmírák. Kde tohohle sebrali? Charisma nula. Tohle se vážně moc nepovedlo, pokud to ovšem nebyl úmysl. A třetí řada? Tak to byl totální úlet! Není divu, že seriál 3. řadou ukončili pro klesající sledovanost (co je to za Robina Hooda bez Mariany?). Člověk by čekal, že bude fandit hlavní (a kladné) postavě, tj. Robinu Hoodovi, ale spíš mu přál potupnou smrt od Gisborna, se kterým si scénaristi mimochodem docela zlomyslně zahráli, ale jeho postava měla aspoň nějaký vývoj. O tento seriál jsem zavadila jen díky charismatickému Richadovi Armitageovi, který se v něm ocitl asi nějakým omylem, ale zaplať pámbu za to - on byl pro mě to jediné, proč se na toto "veledílo" dívat. A tím pádem se tenhle docela propadák stal ve finále mým "guilty pleasure" a všechny hvězdičky, které jsem mu dala, patří Richardovi, tedy Guyovi. ;-) ()