Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

elle

Bylo věcí možného očekávání, zda se tento seriál bude sunout úrovní nahoru, ale není tomu tak. Chvílemi to je i na slušné 2 hvězdy, ale většinou je to udivující slátanina s kostýmy urážlivě podbízivými módě dneška, s manýry dneška, s nevěrohodnými charaktery postav, které musí složitě vysvětlovat svoje rozhodnutí i vývoj svého chování a jednání. Vedle toho je Robin Hood Kevina Costnera úplný historický skvost. ()

cure

Veľké sklamanie pre veľké očakávania. Ak by to dávali cez víkend doobeda v neškodnom čase a náhodou to človek zapne tak si poviem, že celkom príjemná americká haluška na Robina. Ale tie očakávania z toho, že sa jedná o anglickú produkciu a naviac z dielne BBC boli obrovské a o to väčšie je aj sklamanie. Ono nevie čo to chce poriadne byť. Keby to natočili ako paródiu s čiernym anglickým humorom, tak by som sa určite bavil a nevadili by mi ani tie kostými ala Lacoste zo štrnásteho storočia, nevadili by mi ani tie nepriestrelné telá, ani príšerný kasting (predstaviteľ hlavnej postavy Robina v podaní Jonasa Armstronga by sa viac hodil do pokračovania Trainspotingu), ani............Takto keď to pozerám neviem či sa smiať alebo plakať. Ambície samotných tvorcov boli určite väčšie, ale nejak sami nevedeli čo chcú natočiť. Za Sherifa a snahu, ktorá tam určite bola dávam nateraz dve hviezdy za 40%. Uvidím ako to pôjde ďalej a prípadne neskôr prehodnotím. Kde je koniec tomu zábavnému a mystickému Robinovi zo Sherwoodu? ()

blackJag odpad!

Tohle je opravdu sračka. Seriál s Michaelem Praedem jsem jako děcko miloval a rád bych si ho i s původním českým dabingem připomněl, ale tímto hnojem rozhodně ne. Nedá se to sledovat, když už pro nic jiného, tak pro hlavního představitele s vystylovaným účesem, jakousi pseudo patkou, trapné výpravě a odpornému scénáři. Odpadem moc často nehodnotím, ale něco, co ani nelze pro svou opovrženíhodnost sledovat, si nic jiného nezaslouží. Odpad!!! ()

hwnd

S hodnocením jsem čekal, až to uvidím celý nebo až to prostě duševně nezvládnu. A celý jsem to víceméně viděl a za to si to minimálně jednu hvězdičku zaslouží. Ona teda měla ČT hodně velký štěstí, protože ostatní televize málokdy nabídly něco smysluplně konkurenčního. Jinak musím bohužel souhlasit s většinou komentářů: postavy, kostýmy a režie hodně velký podprůměr. Po prvním díle jsem pochopil, že se jedná o skrytou parodii a z toho pohledu to taky hodnotím. Jak jinak si vysvětlit, že jsem měl z každého jiného filmu o Hoodovi úplně jiný pocit o postavách a ději samotném? Mám pocit, že hoodova družina byla nějaká menší, ukrývání v lese naprosto nevěrohodné a děj plný nelogičností. Zase na druhou stranu je pravda, že kdyby Robin odkrouhnul šerifa hned v prvním díle, tak o čem by byl ten zbytek, ušetřil by si aspoň cestu do svaté země, kde se pro jistotu ukázalo, že král je pako, který věří první neověřený informaci a je pro ni ochoten odkrouhnout i kamarády. To jste pánové teda měli za koho bojovat... Jinak mě naprosto odrovnal díl o záchraně královny matky, kterýžto byl prezentován jako hodně špatná bojovka říznutá indianou jonesem, která byla svojí podstatou byla od základu úplně pitomá (předpokládám, že se královna celou dobu nespatřena modlila v tom kostele a nepřijít tam hood s vojákama v zádech, tak by nejspíš mohla i klidně odjet). No nic, hodnotit díl po dílu nemá smysl, celkově dávám ** za to, že jsem to vydržel a že jsem se občas i zasmál. Jen bych doporučil České televizi, aby rychle dala nějakou normální hoodovku na spravení reputace. Jo a ještě pro pobavení: hodnocení IMDB je dnes 3.7.2008 7.9/10... ()

Marigold

Zhruba po deseti minutách prvního dílu jsem přepl na jiný kanál, protože dívat se na "historický" seriál, který má kostýmy na úrovni dětského filmu o středověku (kroužkové brnění udělané z umělé tkaniny ala Plan 9 From The Outer Space bylo skutečným vrcholem), režii na úrovni velmi špatného televizáku a herecké výkony odkudsi z anglické župy, to je pod mou důstojnost. ()

• Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)
  • Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)
  • V seriálu se objevuje vidlicový prak, který využívá energii akumulovanou gumovými svazky. Na tento typ praku se však používá vulkanizovaná guma. Vulkanizace kaučuku, pomocí které je možné vyrobit gumu vhodnou na prak, se začala používat až v 19. století. Tvůrci seriálu se tím minuli o několik staletí. Ve starověku a středověku se používaly odstředivé praky. Tyto praky mají při použití kamene o rozměru 5x3 cm dostřel až 300 metrů. (Rollo_Tomasi)