Štyria lupiči, dvaja zabijaci, jeden mobil a príliš veľa zbraní v rukách polície a falošných agentov... Sam spolu so svojimi štyrmi komplicmi si naplánuje vylúpenie banky Duca Enterprises Payroll. Každý dokonalý plán má však trhliny a v jednom okamihu sa všetko môže zvrtnúť. O tom sa lupiči presvedčia, keď sa dostanú do načakanej prestrelky s políciou. Jeden člen bandy príde o život, Sam sa so zvyškom ukryje do baru, kde posedáva dvojica psychopatických maniakov. Situácia sa rýchlo zmení, keď Karl Schroder a Max Reichman, prezývaní aj Krvaví bratia, zastrelia ďalšieho lupiča a donútia zostávajúcich dvoch, Sama a Nadiu, predstierať polícii, že majú všetko pod kontrolou. Psychopati postupne zabijú rukojemníkov, kým vonku sa detektív Rick Devlin usiluje celú situáciu vyriešiť. Do hry ako vyjednávač vstupuje agent Lind, ktorý sa neznáša s detektívom Devlinom a ich vzájomná animozita začína všetko nepredvídateľne komplikovať... (oficiálny text distribútora)

Necrotongue odpad!

Nejdříve jsem se ptal důrazně ale slušně, když to nepomohlo, podrobil jsem sám sebe právu útrpnému, ale ani tak jsem nedokázal zjistit, proč jsem téhle hromadě kouřících exkrementů udělil před lety hvězdičku. Ten film vybavil scénářem a natočil totální hňup, k hereckým výkonům se ani nebudu vyjadřovat, takže jako jediný, jehož motivaci dokážu pochopit, z toho vychází Michael Madsen. Ten to spoluprodukoval jen proto, že si chtěl zase jednou střihnout pana Světlého. Jenže bez Tarantina už to jaksi nefungovalo. On to snad ani nebyl film; herci se tu věnovali spíš pózování a zaznívaly zde monology a dialogy, které by se daly z fleku využít v nějaké středo či jihoamerické telenovele. Odporný zážitek a rychlá cesta do odpadu. ()

jefff

Čekal jsem podprůměrnou podívanou, ale nic takového se nekonalo. Naopak. Living a Dying má strhující tempo a dobré obsazení, které nenudí ani na chvilku. Madsen je opět kvalitní:-) a strhuje na sebe všechnu pozornost i přes poměrně krátkou dobu účinkování. Já jsem více než spokojený a po zkouknutí vůbec nelituju stráveného času na tímto docela povedeném krimi/thrilleru. ()

tron odpad!

„Bol hluchý. Nepočul vás.“ – „To je jeho problém.“ Tak tu je diagnóza jasná od prvých sekúnd. Sú herecké deti, ktoré po dospení zapadnú (Macaulay Culkin). Deti, ktoré nezapadnú ani potom (Kurt Russell). A potom je Edward Furlong. V TERMINÁTOROVI 2 sa mu splnil sen každého normálneho chalana: hrať po boku robota s rotačákom, ktorý vymláti polovicu veľkomesta. Bohužiaľ, jeho nasledujúce výkony boli afektované, nechutné a hysterické (od PREDTÝM A POTOM po de facto nepozerateľný horor DUCH PODZEMIA). Edward začína byť, hoci je to smutné pre každého, kto na T2 vyrastal, synonymom pre mizerný film. Krvavé efekty sú trápne samoúčelné, výprava nestojí ani za ň (dve narýchlo zariadené miestnosti a jedna ulica), príbeh stojí za hovno (to už sa slušne napísať nedá), výkony ľudí (neodvážim sa napísať hercov) tragické, akčnú scénu by som nakrútil lepšie aj ja a Michael Madsen (ktorý si to tu pekne aj produkoval), Ling Baiová (VRANA, LEGENDY Z DOGTOWNU) a Arnold Vosloo (MÚMIA 1 - 2, KRVAVÝ DIAMANT) nemajú šancu spasiť tento sprasený triler. ()

Aluska88

Mně se to líbilo. Nenudila jsem se, příběh dokázal udržet mou pozornost po celou dobu. Edward Furlong umí a Mikey Madsen, ač nepobyl na scéně příliš dlouho, dokázal opět zaujmout. K tomu jeho kovbojský klobouk, boty, brýle, celý on:) Ostatní dva záporní bandité byli také velmi přesvědčiví. Jen mi trochu vadila uvřéskaná Bai Ling a její soucitné drama o ztracené dceři. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři, mohla se Krvavá loupež vytáhnout k prvotřídní krimi o jedné loupeži, která se trošku zvrtla a v níž spousta osob není tím, kým se zdají po celou dobu být. Tím se dostávám k závěru filmu a jeho pointě. Pro mě je naprosto nečekaná a lehce šokující. Jakoby si pan režisér řekl, že diváci očekávají určitý konec a proto bude zcela jiný a naprosto překvapivý. Co na tom, že je, dalo by se říci, na hlavu postavený. Bylo to, jako by kousek závěrečného pasáže z jiného filmu vystřihli a nečekaně jim "upadl" sem. Po zhlédnutí jsem byla několik minut konsternována, začala jsem hloubat, převíjet si v mysli celý příběh a snažila se něco logického odvodit a pochopit. Zbytečné:) Nevím, jestli má ten konec logiku a zapadá do celého děje. Rozhodně byl však jistým způsobem zajímavý a podnětný. ()

Campbell

No konečně po naprostém zklamáním se Zlostí kde hrál Madsen si to tentokrát skvěle vynahradil, i když tu moc nehraje. Film stojí spíše na Furlongovy. Film má sice slabej scénář, je to béčko jak když vyšije. Ale nenudí a dokáže skvěle udržet napětí. Herci byly poměrně sympatičtí. Film má plno chyb, ale jak jsem řekl pro fanoušky MAdsena je to dobré protože poslední dobou hraje ve sračkách, pro ostatní lidi to bude asi podprůměrná nuda. ()