Žáby

Animovaný / Krátkometrážny
Česko, 2002, 4 min

Réžia:

Jan Tománek

Jedna žába má hlad, ale neví co s tím dělat a její sousedka žere jednu mouchu za druhou. (Vojtino)

boro123 odpad!

Jedním slovem demence, Tománkova grafika vypadá jako z nějaké hodně staré pc hry, vyloženě je mi nepříjemné se na ni dívat, to platí jak pro Žáby, tak předchozí Svět. Když k tomu přidáme rádoby vážné poselství filmu, je to k pláči. Vážně nechápu, že mu někdo po tomhle dal peníze na celovečerní film (na ten jsem se vydržela dívat celých deset minut, víc to opravdu nešlo). Spolu s Martinem Kotíkem a Zdeňkem Troškou se zařazuje mezi české režisery, u kterých si ze srdce přeju, aby už nikdy nic nenatočili... ()

mdouglas odpad!

Nevim, ale sebelepší děj (v ideálnim případě, tohle nemá ani průměrnou myšlenku) nenahradí naprosto otřesná 3D grafka. I na rok 2002 je to hodně špatný. V tý době to šlo udělat podstatně líp. Obecně mě překvapuje Tománkovo tvrzení, že nemáme dostatek kvalitních animátorů. Já si myslim naprostej opak a spíš by je nebyl schopen zaplatit. ()

MarekT

Přišlo mi to jako česká mutace pixarovských předfilmů, kam autor odkazuje stylem kresby. Nicméně jestli taková Geriho hra rozehrává na poli čtyř minut propracovaný a především vtipný příběh, zde se za stejnou dobu vlastně nic neděje a ani se nepobavíte (jelikož to autor prezentuje jako grotesku, dílo se tak míjí účinkem). Podobně jako u "Světu" si však myslím, že kdyby na tom pracoval člověk, který aspoň umí spojit dvě scény tak, aby na sebe souvisle navazovaly, nebylo by to vůbec špatné a šel bych s hodnocením rozhodně výše. ()

Zodd odpad!

Že to vypadá vizuálně hůře než Croc či polský Pet Soccer, by nemuselo zas tak vadit. Ale ten příběh. Jedna postava se chová až bipolárně a jakékoli bajkové poselství více než pochybné. Zvuk je lepší než všechno ostatní, ale ten sám o sobě film neudělá. Škoda že ten cliffhanger s Morriconeho hudbou, jakkoli úmyslný, nebyl dotažen. ()

Hromino odpad!

Pokud bych měl Žáby, potažmo Svět zařadit na nějakou stupnici seřazenou vzestupně podle toho, jak moc lituji zhlédnutí daného filmu, respektive seriálu, pak by byly Žáby a Svět na samém vrcholu stupnice. Oba snímky nejen že jsou špatné, ale jsou čiré zlo, při jejichž sledování jsem měl pocit, že je musel vytvářet nějaký duševně nemocný člověk. Vážně. U nich se ani nedá smát tomu, jak strašně moc jsou špatné, protože nevěřím tomu, že je pan Tománek mohl se smrtelnou vážností a při střízlivém stavu vypustit do světa. Fakt, že je 3D animace neskutečně hnusná, je oproti vnitřnímu obsahu snímků (a hlavně jejich sdělení!) téměř zanedbatelnost. Pokud budu mít tedy někdy tu nešťastnou příležitost zhlédnout Tománkův Kozí příběh, pak jedině v silně podnapilém stavu, případně za střízliva se zbrojním pasem. ()

• Snímek vyhrál hlavní cenu na festivalu v Barceloně. (zigot7)