Manipulátor

Cairnovi, kteří mají devítiletého synka Joshuu, jsou dokonalý pár, ale když se jim narodí malá Lily, začnou se dít podivné věci. Joshua totiž není jako jiné děti…  Americký hororový thriller v režii George Ratliffa vypráví o perfektním manželském páru z Manhattanu, jehož dokonalý život dostane trhliny po narození druhého dítěte. Brad a Abby Cairnovi mají devítiletého synka Joshuu, ale když se jim narodí malá Lily, začnou se dít podivné věci. Josua není jako jiné děti - je mimořádně inteligentní, talentovaný a předčasně zralý. Je andělsky zdvořilý, děsivě chladnokrevný a velice nešťastný, protože rodiče se točí jen kolem milované dcerky, zatímco on v koutku pokoje tiše hraje na klavír. Holčička však zakrátko začne nepřetržitě křičet, což její matku posléze dovede až k nervovému zhroucení. A zdá se, že Josua má prsty nejen v této situaci… V hlavních rolích Sam Rockwell, Vera Farmigová, Jakob Cogan ad. (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Hodinu a čtvrt se v podstatě nic neděje a sledujeme jen rodinné drama o výchově jednoho novorozeněte. Posledních 30 minut je ale docela strhujících. Všechno se to šmahem obrátilo scénou, kdy se Sam Rockwell dívá na video a zjišťuje pravdu. Poté následuje sled událostí, který vrcholí očekávaným koncem. Samozřejmě Omen je jinde a já si tak nějak přál, aby se třeba tvůrci utrhli a závěr vypadal jinak, bohužel ale asi dopadl tak, jak musel. ()

Clavius

Další pěkný výkon Rockwella v bohužel nedořešeném filmu. To, co se objevilo ve filmu před závěrečnými titulkami mělo být tak v půlce filmu a pak konečně mohlo začít klasické napětí, jak nikdo nevěří rodičům, aleěžce prolhanému spratkovi. A tchýně v podobě velice pobožné dámy, která nutila víru dítěti byl vcelku vrchol drzosti. Za výkony rodičů 2 hvězdičky, ()

Teardown

Filmů o dětech s duší černou jako Kladenský uhlí, pokoušící se rozbít a zničit všechno kolem sebe je spousta. Některé jsou zdařilé a ostatní, jako například tento je děs a bída. Nuda střídá nudu. Nápad žádnej a skutečnost, že chlapec sám ochčije všechny kolem sebe, včetně psycholožky a nakonec celýho Manhattanu, je pro mě jako čecháčka dosti absurdní. Kdyby v tom měl prsty sám rohatej nebo nějaká podobná vyšší moc, tak prosím. Ale tohle? Rádoby šokující pohled na zlo v podobě nevinného chlapce?To v tomto případě neberu. Maximálně co váš zarazí a šokuje,je ta americká mentalita a stupidita...a té je tu opravdu kupa. ()

drankeryth

Hororom by som to ani nenazval, skor to bol thriler s dost castymi scenami, kde sa nic nedialo, len sa to tocilo stale dokola v jednom probleme a nie von zo zacarovaneho kruhu, aby sa to konecne pohlo dopredu. Ale jedno sa musi uznat, ze ten maly spratek to pekne hral, ake je to neviniatko a pekne mu vsetko vychadzalo, ako si to naplanoval. Az pri konci filmu ukazali, ake sa v nom skryvaju nie moc pekne zmyslania voci rodicom a inym osobam:) Nechcel by som s nim byvat v jednom dome s tym malym magorom. ()

closed.eye

Film je určitě o fousek lepší než 43 %, spíš 50, takovej klasickej průměr, ale nedivila bych se, kdyby bylo hodnocení mnoha uživatelů sraženo českým dabingem, kterej ani tady bůhvíjak dobře odveden nebyl a já osobně ho, až na malý výjimky, opravdu nemusím, jenže jsem včera neměla jinou možnost než sledovat film takto. Dílko není ničím novým pod sluncem, natočeno podle klasické šablony "máme doma zvláštní dítě", ale, přiznám se, mám pro podobný témata trochu slabost, je zajímavý sledovat postupnou změnu všech lidí okolo. Jeden jedinej rušivej element dokáže naleptat a zničit spoustu vztahů: matka - dítě, manžel - manželka, snacha - tchýně. Postupná destrukce se navíc neděje za použití násilí, což vnímám jako pozitivum, děsit lidi držením uříznuté hlavy, ze které ještě odkapává krev, před kamerou, žádný velký umění není. ()

DveKila

Nekonečne nudný film. To, že to dieťa je Satan človek pochopí už za prvých desať minút, a potom sa to celé už len nechutne naťahuje a vlečie. Do poslednej minúty som čakala nejaký strhujúci zvrat alebo aspoň pointu. Ale nič. V podstate ani neviem, za čo som dala tú jednu hviezdičku, pretože toto naozaj nestálo za to pozerať.... ()

Pitryx odpad!

Skutečně bylo nutné, aby na během filmu břinkala furt ta klimprbedna?? Už po pěti minutách jsem toho měl plné zuby. Navíc řev toho fakana, hysterická a hnusná baba, ten děj. V podstatě jedno hluché místo. Tohle není thriller a horor už vůbec ne. Prostě jen nudná ukázka života jedné famílie..20131013 9723/0000 ()

BradleyT

Já si nemyslím, že by byl film nedokončený, ale že má film otevřený konec. Musím vyzvednout právě tu originalitu - zde nejde ani tak o nějaké fyzické činy, ale především o psychologii - ta bezmocnost, která Vás obklopí v té chvíli, to je něco neskutečnýho. Pokud čekáte vraždící dítko s nožem v ruce, raději se mrkněte na jiný film s podobnout tematikou (například Mikey v hlavní roli Brian Bonsall a jiné). Na druhou stranu, i tento záměr by se dal hodně vylepšit a celkové zpracování je průměrné. ()

WeeLass odpad!

Neskutečně utahaný film, kde se vlastně za celou dobu nic nestane. Námět připomíná mnoho filmů o ďábelských dětech, až na to, že tady nic nadpřirozeného nehledejte. S hororem to podle mě nemá naprosto nic společného, spíš se jedná o psycho-thriller, který byl sice obsazen dobrými herci, kteří mají ale ohromně nesympatické role a horor je jen sledovat jejich výkony. Tady byla ztráta času sledovat byť jen ten dvouminutový trailer. ODPAD! ()

vodkasesemte

Dosažení dokonalosti (panda). Some babies just like to cry. Mommy nezvládá svoje povinnosti. I m giving it to the poor. Jéé, debílek se psem ve vaně. I still hear her echo. Vy prasata se poserete. Jste na řadě. Třicet dní a je na prášky? Tak to dlouho nevydržela. Proč si nepořídí chuvu? Nakonec má kam odejít. Existuje řešení. To přijde, vydržte. Vy pejskaři si vypijete svuj pohár hořkosti až do dna. Tendle film je psycho. To dítě zabiju. Thank you so much. You are welcome so much. Naked horny women explicit sex. Nuda. Tak jemu chcípnul čokl. Proto tak spěchal. A pak se mu převrátí život naruby, předpokládám. Toho malýho uřvanýho zmetka bych taky zabil. They are coming through the celling (vetřelci). I want to get born again. A tadle zmatená stará pýča ho bere na vymývání mozku. Goddamn Evangelical nutcase. Tam se mu bude líbit, pokud je posedlý dáblem, protože to není pravá cesta, ale satanská církev v beránčím rouše. You have been whispering poison into his ears. Its always a battle, Joshua. Just hold tight to your sword. Tady má pravdu. Start acting like a man and take care of your family. Its time to grow up. Once and for all. Jako bych slyšel svojí matku. Are you ready for your big night out on the town? Dinner at Joe Allens followed by the magic of The Lion King. Jasně, no. V neděli si hrají na křestany, zbytek týdne jsou jako svět. Falešná morálka. Let me fix my face. Ready or not, here I come. I m going to get you. to je psycho. Zkurvená pýča nedokáže pohlídat dvě malý děti. A ještě aby se člověk staral o ni. Did you even look for me. Za dva měsíce na sračky, tak to moc nevydrží. Nevydržíte ani vy, český svině, až se vám rozpadne váš svět. Shes pretty heavily medicated. She will get better. You got to be optimistic. They have made great strides in psychotropics. A lot of ppl find comfort in work when things are tough a home. You give up on work, you might find yourself with nothing. I m just taking a vacation. Cover for me or not. Na dva tejdny ses snad nemusel stěhovat z kanceláře. Seth. Hes the god of chaos. Pity those heathens (pohané). Hes also good. Without Seth, there in no order. Bcs Seth is the only one who can battle the evil erpent, Apep (egyptská mytologie – která dělá ze skupinky padlých andělu bohy – alespon tady na Zemi). Apep is all bad (na někoho to zlo svést museli – stejně jako dnes vytvoří nejdřív problém, aby se nakonec mohli ukázat v dobrém světle). Pure darkness (jasně). He eats his own screams. Thats his only nourishment (výživa). If Apep wsallowed you, you become nothing. A nonbeing. Till the end of existence, you would remain in Apeps guts. Slowly digested for all of eternity and nobody would care bcs nobody would realize you were missing. And then came Moses to stop all this nonsense (něco na tom bude). Those stairs. They were just an accident waiting to happen. Zrušíme schody. Why are you doing this? Bcs hes sick, motherfucker. You know what the best part is? Zbouráš jednu příčku a celej systém se rozpadne – protože na tom byla vybudována tadle církev, tadle rodina, tadle společnost. Máte se na co těšit, krysy. Všude zámky, jako kdysi u nás, když ta kráva nebyla schopná umejt lžičku nebo ty špinavý pracky. Nebylo by lepší dát pod zámek jeho? Betsys a child psychologist. Já myslel, že jde sklízet na plantáž. Ta špatně skončí, když neví, kde má místo. A nemám proti tomu nic. To chytne ta čína, ne? Už to vidím. Nevíš od čeho jsou popelníky? This picture is a textbook example of abuse. LOL. That boy has been abused to such a degree that I cant imagine. Tak to jsme potom byli pulka třídy (jak krásný musí být zemřít). Někdo tam měl spíš problém se svou sexualitou. Why are you being so defensive? Už by ji měla. Back off. Nothings set in stone. Beware of the Jabberwock (Alenka). Dont you know? Never beat up your kid in publicon on the weekend. Siblings are very important in strenge times. Vypreparovanej křeček. No nic moc, ale stojí to kvuli Rockwellovi za zhlédnutí. Uvidíte ho v několika jeho typickejch rolích. () (menej) (viac)