Nemilosrdný strelec

(festivalový názov)
  • Česko Nemilosrdný střelec (viac)
všetky plagáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

cubajz

další úchylárna od Miikeho, tentokráte jako ultra stylizovaný westernový remake Yojimba. Filmu by slušela trošku kratší stopáž, ale i tak mě nenudil a to hlavně díky šíleným (originálním) nápadům pana režiséra - naprosto dokonalé papírové pozadí ve scénách s Quentinem, finální duel ve sněhu, narození z růže, rudé peří... ()

tomtomtoma

Svérázné až absurdní přepracování Leoneho Pro hrst dolarů. Z mého pohledu se snad dá hodnotit především odvaha pustit se do něčeho takového a zasadit vše do takové stylizace a kulis tak, jak se to provedlo. S Djangem v názvu nemůže chybět rakev s překvapením. I když zde to překvapení není. Nakonec vše směřuje ke své totální a všeobecné zkáze a hromadnému krveprolití. Z hereckých rolí je třeba zmínit spravedlivého pistolníka (Hideaki Ito), vůdce soupeřících gangů Kijomori (Kôiči Satô) a Jošicune (Jûsuke Iseja), nešťastná Šizuka (Jošino Kimura), nebezpečná Ruriko (Kaori Momoi), prodejný šerif (Terujuki Kagawa) a samozřejmě Ringo (Quentin Tarantino). Opravdu absurdní, ale teď už alespoň vím, že Corbucciho Django se narodil v Japonsku. ()

pakobylka

Uhrančivé, trochu psychedelické vyprávění o pomstě, která chutná po krvi ... nebo Válka růží po japonsku ? Něco na ten způsob. Prakticky nenabízí žádné východisko - jen cestu: Dovede vás k životu - nebo ke smrti ... protože nic mezi tím neexistuje. Tančí na ostří nože (či meče) - přesto nemá razanci střely, která vás zasáhne přímo do srdce ... a už tam zůstane. Snad se příliš zabývá vlastní vizáží - a stylem ... víc nežli samotným příběhem. Snad jí chybí neuvědomělý cit pro jednotlivé postavy (bez ohledu na jejich pohnutky) ... intuice, která je důležitější nežli jakkoli vymalované kulisy. Přesto stojí za vidění - je stejnou měrou brutálně krvavá jako (rovněž brutálně) zábavná. ()

bartias

Klasický westernový koncept v ulítlém japonském stylu. Do městečka sužovaného dvěma bojujícími bandami dorazí nemilosrdný střelec, který se rozhodne hru hrát na obě strany tak, aby se zloduši vyzabíjeli navzájem. Film je variací a zároveň prequelem ke spaghetti westernu Django (budoucí Django se v něm objevuje jako malý kluk) s tím rozdílem, že Takashi Miike svůj divoce stylizovaný asijský východ zaplnil tlupou šílených Japonců v čele s ďábelsky rozjetým Quentinem Tarantinem. ()

SoolenJV

Pečlivě namíchaná zábavná směs postavená na základu přesně okoukaného stylu italských "spaghetti westernů" do které byly pihozeny prvky ze samurajských filmů, estetika exploatačních trailerů, promyšlená kamera a barevné ladění a taky cameo pro Tarantina. ()

tom88

Tak trocha divný film, šialený a crazy. Priemerná dá sa povedať hovadina s množstvom šialených šikmookých. Scény s Quentinom Tarantinom boli fajn, kvôli nemu som to aj celé pozeral. Inak je to trocha nuda a chaos s zopár dobrými akčnými a efektnými scénami. Vizuálne podmanivé, boje a akcie celkom ušli. Inak je to ledva priemer. 52% ()

Cedr

Stoprocentní styl. Vtipný humor. Definitivně povedená a velmi netradiční adaptace "typického westernu". Místy bohužel zbytečně trochu zdlouhavé, ale naštěstí je vše pak hned kompenzováno skvělými akčními scénami. ()

ivan_drago

Ani těch pár povedených scén, dobře zvolených exteriérů i interiérů, které jsou opravdu krásné, nezachrání celkovou zmatenost filmu... Všichni jsou naprosto drsní a nesmlouvavý, ale nedaří se jim sdělit ani za mák emoce nebo vzbudit sympatie či napětí... Do příběhu jsou vměstnaná veškerá možná westernová klišé a zápletky, to asi tedy schválně, ale jako celek to působí trapně, levně a nevěrohodně.... Navíc jak mluví tou směšnou angličtinou.... další mínus.... Celkově velké zklamání.... nehledě na to, že jsem čtvrtinu filmu prospal, a to sem na to koukal odpoledne... Unudilo mě to k spánku... ()

Tomasso001

Tenhle filmek je vážně nářez, strašně mi připomíná filmy Tarantina, i si zde zahrál, ale má spousty míst, kdy jsem i kroutil hlavou co je to za blbost. Když dám dohromady maximální hodnocení za spoustu úžasných a silných scén s těmy co se mi naopak nelíbily, dávám průměr... Ikdyž filmek na mě zapůsobil dost silným dojmem, to musím uznat ()

Phietros

To že se tu blejskne Tarantino už o něčem svědčilo než jsem se začal koukat! A to se mi taky potvrdilo! Přehnané scény(tedy ty kde je masakr), místama úplná kravina a něco se tam vůbec nehodilo např.dělo kterým vše ke konci čínan masakruje! Nicméně ve zbytku těch ostatních střípků to bylo fajn a chytlavé! Škoda že to nebylo tak celý film... 40% ()

Compadre

Nejsem si jist, zda Takashimu jeho "špagetový"záměr úplně vyšel, ale vlastně jsem dostal z velké části to, co jsem hned od začátku čekal. Tedy brutální (Takashi se nezapře) černě humornou a docela přestylizovanou westernovou podívanou. Zvláštní ale zábavný drsný film. ()

ybuko

Film nadsazkou a stylizaci velmi pripominajici tvorbu Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Django je mix mezi jejich regulerni tvorbou, trailery pred Grindhousem a anime - viz veta pronesena postavou hranou Quentinem Tarantinem: "That's why I'm an anime otaku". Fresh Film Fest 2008. ()

Brain-D

Má to jednu hl. chybu a to, že Japonci mluví anglicky !!! Jinak je to slušná, zručně natočená stylovka, která ke konci hodně příjemně překvapí. U mě průměr jinak. ()

Millanium

Zajímavý rice western, který neurazí, ale bohužel ani nijak nenadchne. Pár dobrých momentů bohužel sráží poměrně nudný děj. Bod nahoru za pro nás exotické pojetí 65% ()

Ichabod

Miike je génius i pěkně ujetý magor a to obojí v porci dávkované jedna ku jedné. Jeho westernový filmeček je rozpolcený úplně stejnou měrou. První polovina filmu není špatná, ale otřesně se vleče, za to posledních čtyřicet minut je filmové nebe pro mne. Miike má nehorázně vybroušenou vizuální stránku, nad kterou jsem se rozplýval už v jeho Imprintu a díky tomu jsem se těšil i na Djanga, výsledek je ale ještě lepší. Škoda že Miike dal takový prostor zaobírání se příběhem a motivy hrdinů, mne by stačila jen akce, humor, krátce nastíněná zápletka, kratší stopáž a byl bych maximálně spokojen (maximálně jako ve smyslu osobních top 10 filmů klidně). Sukiyaki Western Django není film pro každého, ale pro mne je to něco zcela nového a japonsko-indiánští kovbojové mluvící anglicky s japonským akcentem, používající pistole a katany jsou neskutečný nátěr. Před Miikem smekám, ačkoliv k dokonalosti filmu chybí dost dávám za solidní čtyři. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (viac)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (viac)