Nemilosrdný strelec

(festivalový názov)
  • Česko Nemilosrdný střelec (viac)
všetky plagáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

draxxi

Divny, fakt divny. Divny, nechutny, ale rozhodne ne nudny... Urcite se na to ale nebudu chtit podivat priste znova. 26/1/2020 55% ()

Arakasi

Ať žijí westerny, ať žijí ty italské westerny a hodně štěstí do živata těm japonským. Hodně jsem se na tento film těšil, takže hodnocení počká, až se na něj podívám po druhé, s více kritickým pohledem. ()

JoudaCZ

Miike mírně utopený v žánrové slátanině, do níž Tarantino přispěl jistě víc než jen cameo rolí. Vizuálně opulentní a po většinu času dost zábavné. Yojimbo? Fistful of Dollars? Vyberte si. ()

pelegryna

Říkej mi JIndřchu tak tohle Japko mně rtozemálo na celé kolo.Výborné, vtipné a brutálně zkomolené.Není to asi pro náročného diváka, ale já se za něj stejně nepovažuji. ()

p.a.n.d.a

Išiel som do toho bez očakávaní a vôbec som si nič dopredu nečítal a dobre som spravil. Takashi Miike trafil týmto mixom žánrov do čierneho. Mne sa to páčilo je to nadmieru originálne, super kamera, nádherný vizuál a tiež zvuk, Herecké výkony okrem hlavného hrdinu, ktorý my tam niako nesedel ale to nevadí len môj pocit. Určite odporúčam mne sa to páčilo na plný počet :B ()

vw.cobra

Kombinace Japonců a westernu je naprosto strašná, fakt to nejde dohromady. Herecké výkony se hodí maximálně na divadelní prkna kočovného hereckého souboru - tak moc se snaží působit uměleckým dojmem, až to má opačný efekt, scénář pouze špatně kopíruje známé americké westerny s Clintem Eastwoodem a celkový dojem působí jako totální slátanina. Schizofrenní šerif, stupidní dialogy a klišovité hlášky v naprosto nevhodných scénách. Jedna hvězda za některé přestřelky, jinak je to trapný kýč. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (viac)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (viac)