Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

Han22

Dobře mi tak, co jsem čekal od vraždící pěny? Inteligentní horor? Zábavné béčko? No nedočkal jsem se ničeho, trikové scény s pěnou jsou příšerné, není to strašidelné, není to vtipné a hlavně je to neskutečně nudné a stupidní. Téměř každá scéna, každý dialog je jedno velké WTF, ostatně pár citací těch nejhrůznějších debilit je tady v komentářích. Zlatý Sliz z roku 1988. ()

Holina

Spíš ze sentimentu dávám 3***, uznávám, že Pěna zabiják není žádný trhák. Ovšem jako pubescent jsem film hltal na jednodabingové pirátské VHS. A přece jen to se počítá, ikdyž s odstupem času je jasně vidět, jak špatně jsme na tom s filmovou distribucí tehdá byli... Zajímavost: Pokoj, ve kterém teče pěna směrem ke stropu a pohlcuje jednoho z aktérů, je otočný a byl použit už v Noční můře v Elm Street, kdy Johny Depp krvácí z postele směrem ke stropu. ()

Asmodin

"Mám rád pohled na krev, ale tohle je nechutný." Film byl vcelku sledovatelný, ale jinak děsná kravina. Je vidět že i dabing prochází vývojem, protože si neumím vysvětlit proč měl David takový příšerný hlas, který se k němu ani nehodil. ()

TERRORDROME

Ono je to nakoniec taká decentná satira, kde miesto roztekajúcich sa tiel úraduje hlavne slizký Michael Moriarty s kovbojskými čižmami. Keby ste niekde našli zo zeme vyvierať nejakú lepivú sračku, prvá vec čo by vás napadla by bolo začať to žrať, to na betón. Potom krajinu zachváti šialenstvo, lebo tá "hmota" je tak úžasne chutná, diétna a nenecháva ani fľaky. Iba jeden chlapec TO videl v pohybe a nenechá sa opiť jogurtom. Vazelínová mafia uchvatiteľov čriev vystrkuje rožky s maslom, ale hrdina Mou s chlapcom a ženštinou z reklamy ( plus nejaký bláznivý čoko kráľ ) zmobilizujú militantných buranov/buranských militantov a rozšľahajú im vajcia. Obalom avízované vytekanie peny z rôznych telesných otvorov je v celom filme prítomné len vo veľmi stopovom množstve ( hlavne "zívajúci" čoko kráľ vo finále ) ale napriek tomu mi film solídne utiekol a jemne pobavil trochou priblblého humoru. Takže film samotný je ako oná pena tatiež diétny a nenecháva fľaky. ()

Raziel_cz

Grindhousový film, který se seknul dobou vzniku. A který český dabing posunul na úplně jiný komediální level (Jan Čenský v roli asi osmi postav), než tvůrci zamýšleli. Pěna zabiják vyvěrá ze středu země, zkouší nás ovládnout pomocí prodejců jogurtu a nejefektivnější způsob její likvidace je ji zapálit. Co na tom, že ji zrovna máte na ksichtě jak facehuggera. Jo, je to absurdní a často i nechtěně komické a připomíná to The Blob a Invazi zlodějů těl, kdyby vycházely jako rodokaps, ale je to neuvěřitelná prdel. A průmyslový agent "Mo" Rutherford a jeho sidekick "Chocolate Chip" Charlie, s pěstmi registrovanými jako smrtící zbraně, si vyloženě říkali o sérii podobně brakových hororů. Škoda, že jsme ji nedostali. ()

MickeyStuma

Postarší člověk si ve sněhu všimne bílé kašovité hmoty vyvěrající ze země a světe div se, ochutná ji. A chutnala mu a tak ho okamžitě napadla myšlenka uvést hmotu na trh jako dezert. To se povede, trh a zisky rostou, konkurence šílí. Dokonce dojde i ke snaze konkurence zjistit tajemné složení. A co čert nechtěl, hmota po pozření začala každého ovládat. A začali se dít věci. Takový nápad o pokusu ovládnout lidstvo byl použit v 70. a 80. letech mnohokrát a vždy se jednalo o nějaký parazit či mimozemský organismus. Nyní tu máme bílou hmotu ze země pojmenovanou jednoduše jako pěna. Ano, je to hloupé, ale v tomto případě se jedná pouze o pouhopouhou hororovou zábavu, která si z námětu v podstatě dělá legraci a tváří se přitom vážně. Parodie to však v žádném případě není. Vlastně by se dal snímek označit jako hororová satira. Hrůza a děs se tedy nekoná, ale k hororovému pobavení vyznívá vkusně. ()

Empire

Velice husté céčko...., husté jako PĚNA. A ty amaterské herecké výkony.........dokonce i Paul Sorvino vypadá děsně :D Ale věřte, že takhle jsem se snad nikdy nenasmál :) to je tak dementní film, až dokonalý :D ()

Kolyas

Možná vidět to v originále, dávám **, ale suchý český dabing (povětšinou dua Vetchý & Čenský), navíc, když hlášky mají takovou kadenci, to je jasná * navíc... ()

kersten

Milý filmík ale veľmi amatérsky. O horore samozrejme nieje reč. Strašne som sa na ňom nasmiala tak aspoň čiastočne splnil svoj účel, čiže nenudil. Ale myslím že aj v roku 1985 sa dal nahrať aj lepšie a dalo sa z toho vyťažiť viac. ()

Alexandre

Silně podprůměrné osmdesátkové béčko, které mně osobně přineslo naprosto nudnou podívanou, u které jsem vydržel tak tak se na ni vůbec dokoukat. Je tu jistá podobnost se snímkem The Blob z r. 1988, The Stuff funguje na stejném principu, ovšem nesáhá tomu ani po kotníky. Atmosféra se někam vytratila, herci nic moc a o scénáři radši ani nemluvím. Velké plus za myšlenku, ze které by šla stvořit parádní pecka... To by se ale tvůrci museli víc snažit. 30% ()

Knor

Na první pohled sympatický béčko, kterýmu jsem věřil, ale ta debilita je skoro neúnosná. Tak tupej scénář a nesympatický postavy si prostě nezaslouží dobrý hodnocení. Líbili se mi dvě scény s útočící pěnou, to je všechno. Šílená hovězina, která převážně jen nudí. ()

djbarrel

Je to taková kombinace Slizu a Invaze zlodějů těl. Problém je, že není příliš povedená. Pěna sama o sobě nevypadá hrozivě a ani se tak po většinu filmu nechová. Snad jen to jezírko ze kterého se čerpala pěna bylo dobré, jinak nic moc. Na začátku a trochu ke konci se dostavovala i atmosféra. Tenhle horor je označován i jako komedie, ale z pohledu komedie prohrává na celé čáře. Komické to moc nebylo. 40 % ()